تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۱
 
آیت الله جنتی:

رسانه ها، شرایط ریاست جمهوری را برای مردم تبیین کنند

Share/Save/Bookmark
رسانه ها، شرایط ریاست جمهوری را برای مردم تبیین کنند
 
دبیر شورای نگهبان، از رسانه ها به ویژه رسانه ملی خواست شرایط ریاست جمهوری را که در قانون اساسی به آن اشاره شده است برای مردم تبیین کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:آیت الله جنتی صبح امروز در همایش سراسری هیات های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گفت: شورای نگهبان به ورود غیر مسئولانه برخی مدیران در انتخابات، حساسیت دارد.
وی با ابراز تاسف از برخی تبلیغات زودهنگام انتخاباتی تحت عنوان کمک به نیازمندان، تصریح کرد: متاسفانه برخی ضعف های قانونی موجب سوء استفاده در انتخابات می شود البته شورای نگهبان تا جایی که بتواند به وظیفه قانونی خود عمل خواهد کرد
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب ما، اسلامی است و هدف نهضت امام خمینی (ره) برای تحقق اسلام بود و مقام معظم رهبری هم برای تحقق احکام قرآن و فرهنگ اهل بیت (ع) تلاش می کنند.
آیت الله جنتی در ادامه با اشاره به فرازهایی از بیانات الهی حضرت امام خمینی (ره) درباره قدرت اسلام در برابر مستکبران گفت: مسئولان باید در مقابل دشمنان اسلام از موضع قدرت سخن بگویند نه از موضع ضعف.
رئیس هیات مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با تشریح شرایط ریاست جمهوری در قانون اساسی گفت: برخی از این شرایط از جمله "حسن سابقه" به راحتی قابل کشف است. اما برخی شرایط مانند "تقوا" و "ایمان" و "اعتقاد به مبانی جمهوری اسلامی" درباره کسی که بتواند عهده دار این مقام باشد، آسان نیست.
 
وی تصریح کرد: شورای نگهبان در واقع باید در پیشگاه مردم شهادت دهد که این داوطلب دارای شرایطی چون "مدیر"، "مدبر"، "باتقوا"  و "مومن" و "معتقد به مبانی جمهوری اسلامی" هست.
آیت الله جنتی ابراز امیدواری کرد رسانه ها از جمله صدا و سیما، همین شرایط را برای مردم تبیین کنند.
وی افزود: اینکه مردم بدانند؛ باید به "مدیر"، "مدبر"، "باتقوا"، "مومن" و... رای بدهند، روشنگری مهمی است که امیدواریم رسانه ها در این خصوص اقدام کنند.
دبیر شورای نگهبان در پایان از اعضای هیات های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری خواست با دقت نظر در خصوص وظایف خود، تمام تلاش خود را برای نظارت دقیق بر انتخابات، به کار گیرند.
کدخدایی: فتنه گران با شعار آشتی ملی؛ درپی دوقطبی سازی هستند
سخنگوی شورای نگهبان با تأکید بر اینکه قطار انقلاب اسلامی، کسی را پیاده نمی‌کند، تصریح کرد: اما کسانی که با فتنه گری از قطار انقلاب پیاده شدند، امروز با شعار «آشتی ملی» دنبال دوقطبی سازی در آستانه انتخابات هستند.
 عباسعلی کدخدایی امروز در همایش سراسری هیات های نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید سازوکارهای بهتری برای حسن نظارت بر انتخابات داشته باشیم تا همه مردم با اطمینان بتوانند در انتخابات شرکت کنند.
وی تصریح کرد: حسن نظارت بر انتخابات موجب افزایش اطمینان مردم و در نتیجه افزایش مشارکت در انتخابات می شود.
کدخدایی گفت: شورای نگهبان اساسا از انتخابات الکترونیکی استقبال می کند، اما مقدمه آن ایجاد اطمینان برای عموم مردم درباره صحت و سلامت و امنیت انتخابات الکترونیکی است.
سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر اهمیت مشارکت پ‍‍رشور مردم در انتخابات اظهار داشت: برخی ضعف ها می تواند موجب آسیب دیدن مشارکت مردم در انتخابات شود.
کدخدایی در ادامه با تشریح برخی تهدیدات و تحرکات دشمنان علیه نظام اسلامی گفت: هجمه دشمنان به نهادهای مختلف نظام اسلامی هیچگاه متوقف نشده و برای این انتخابات نیز دشمن اقداماتی آغاز کرده است و سعی دارد بین مردم و نظام القای فاصله کند
عضو هیات مرکزی نظارت با تأکید بر این که قطار انقلاب اسلامی، کسی را پیاده نمی کند، تصریح کرد: اما کسانی که با فتنه گری از قطار انقلاب پیاده شدند، امروز با شعار «آشتی ملی» دنبال دوقطبی سازی در آستانه انتخابات هستند.
وی گفت: نظام اسلامی هیچ نگرانی ندارد که از بین داوطلبان واجد صلاحیت، چه کسی برنده انتخابات باشد.
سخنگوی شورای نگهبان ابراز امیدواری کرد که با دقت نظر و قانونمندی هیاتهای نظارت بر انتخابات، شاهد انتخابات خوبی باشیم.
خبر تکمیل می شود
ف

 
کد مطلب: 367236
مرجع : خبرگزاری صداو سیما