تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸
 
مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم:

سهم واقعی استفاده از اتوبوس در شهر قم ۲۰ درصد است

Share/Save/Bookmark
 
مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم گفت: امروز سهم واقعی استفاده از اتوبوس در سطح شهر ۲۰ درصد است درحالی‌که این سهم باید ۳۰ درصد باشد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حسین مؤمنی موحد در دویست و بیست و چهارمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات شهید باکری این شورا برگزار شد، اظهار داشت: هزینه‌های اداره و نگه‌داری هر دستگاه اتوبوس در شهر قم هزینه‌های بالایی است و سرانه‌ای که برای هر اتوبوس مشخص‌شده 730 تومان است.
وی به شاخص‌های تعیین سرانه سالیانه اشاره کرد و گفت: هزینه شارژ ماهیانه، دستمزد تعمیرات، بیمه شخص ثالث، سوخت گازوئیل، فیلتر، تعمیر کولر و روغن جزو شاخص‌ها تعیین سرانه سالیانه است.
مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری قم با اشاره به درخواست سازمان اتوبوس‌رانی در مورد افزایش 20 درصدی نرخ کرایه‌ها گفت: شورای اسلامی شهر قم و شهرداری به هدف خود در مورد فرهنگ‌سازی استفاده از کارت بلیط دست‌یافته و حتی در برخی خطوط استفاده از کارت بلیط به 80 درصد رسیده است.
مؤمنی موحد بیان کرد: امروز سهم واقعی استفاده از اتوبوس در سطح شهر 20 درصد است درحالی‌که این سهم باید 30 درصد باشد، همچنین رانندگان اتوبوس تمایل بیشتری برای افزایش نرخ کارت بلیط دارند چراکه در این صورت مردم استقبال بیشتری از استفاده از اتوبوس خواهند داشت.


ف

 
کد مطلب: 369569
مرجع : تسنیم