تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
 

فضای حرم مطهر امام حسین(ع) ۳۰ برابر می‌شود + تصاویر

Share/Save/Bookmark
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به طرح توسعه ۳۸ هکتاری اطراف حرم مطهر امام حسین(ع) توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: این طرح شامل چهار فاز است که فضای موجود را تا وسعت ۳۰ برابر افزایش می‌دهد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حسن پلارک با تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن سالروز  میلاد امام حسین (ع) در تشریح جزئیات طرح توسعه 38 هکتاری حرم مطهر امام حسین (ع) اظهار کرد: طرح توسعه حرم سیدالشهدا(ع) شامل چهار فاز است که با بهره‌برداری از آنها فضای موجود بیش از 30 برابر افزایش می‌یابد.

وی افزود: براساس طرح توسعه 38 هکتاری، در اطراف حرم امام حسین(ع) سه صحن احداث می‌شود که در مرحله اول فقط نیمی از صحن حضرت زینب(س) و امام حسین(ع) با عنوان پروژه صحن عقیله بنی هاشم(س) ساخته می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: با توجه به زمینهای تملک شده از سوی عتبه حسینی، در فاز نخست زمینی به مساحت حدود  پنج هکتار تحویل ستاد بازسازی عتبات عالیات شده و از آغاز عملیات اجرایی آن بیش از یک سال می‌گذرد.

پلارک ادامه داد: با توجه به بالا بودن سطح آبهای زیرزمینی در کربلا باید پیش از انجام عملیات گودبرداری، محدوده اجرای پروژه تبدیل به یک استخر خشک می‌شد.

وی توضیح داد: به این منظور متخصصان ایرانی با استفاده از دستگاههای هیدروفرز در حال ایجاد دیوار آب‌‌بند به عمق بیش از 30 و عرض یک متر در محدوده پروژه هستند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: با تکمیل صحن عقیله بنی هاشم(س) که برنامه 6 ساله برای آن در نظر گرفته شده است، حدود 230 هزار متر بنا در اختیار حرم مطهر قرار می‌گیرد.
پروژه معراج و ترفیع 7 متری گنبد حرم مطهر امام حسین(ع)
پلارک افزود: دیگر طرح مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلا، پروژه معراج یا ترفیع گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) است که براساس آن گنبد جدیدی که حدود هفت متر از گنبد کنونی بلندتر است، نصب خواهد ‌شد.
وی خاطرنشان کرد: پیش از نصب گنبد جدید لازم بود تا ستونها و دیواره حرم مطهر لاغرسازی و تقویت شود که مردم دوستدار اهل بیت علیهم السلام استان کرمان مسئولیت اجرای این پروژه پیچیده فنی را برعهده گرفتند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به اینکه لاغرسازی و تقویت هر ستون 6 ماه زمان و پنج میلیارد تومان هزینه در بر دارد؛ اعلام کرد: یک هموطن خیر از شمال کشور هزینه چهار ستون اطراف ضریح مطهر معادل 20 میلیارد تومان را پذیرفت و نخواست حتی نامی از او برده شود؛ این فرد در شب عید مبعث از دنیا رفت و باقیات‌الصالحات او در مکانی برجای ماند که زیر قبه آن دعا مستجاب است.
پلارک، تکیه گاه اصلی در هزینه کرد برای اعتاب مقدسه را کمکهای مردمی ذکر کرد و افزود: هر استانی آمادگی داشته باشد بر اساس جمعیت و سرانه درآمدی، سقف تکلیفی را مشخص می‌کنیم و آن استان باید تعهد را انجام دهد.
وی با اشاره به تکمیل صحن حضرت زهرا(س)، صحن عقیله بنی هاشم(س)، طرح لاغرسازی و ترفیع گنبد سیدالشهدا(ع)، توسعه حرم امامین جوادین(ع) و توسعه صحن امامین عسکریین علیهم‌السلام گفت: اگر 50 میلیون نفر از کل جمعیت ایران در طول سال  12 هزار تومان به ساخت و بازسازی این طرحها اختصاص دهند مبلغی حدود 600 میلیارد تومان جمع آوری می‌شود که با آن مقدار می‌توان همه طرحها و هزینه‌های عظیم بازسازی اعتاب مقدسه را به خوبی پوشش داد.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با تأکید بر اینکه بخش قابل توجهی از هزینه‌های ساخت و بازسازی اعتاب مقدسه را مردم و محبان اهل بیت (ع) تقبل می‌کنند، اظهار کرد: مردم می‌توانند نذورات و کمکهای نقدی خودشان را برای مشارکت در توسعه و بازسازی عتبات عالیات از طریق شماره حسابهای:
1- پرداخت از طریق شماره حساب 110 بانک صادرات، سپه، ملی، تجارت، انصار، سرمایه و دی
2- شماره حساب 0106773178005 بانک ملی
3- شماره حساب 110110 بانک ملت
4- شماره حساب 01101100110007 بانک صادرات
5- شماره حساب 185004074 بانک تجارت
6- شماره حساب  8804-8888-5618 بانک سپه شعبه نجات الهی
7- شماره حساب 32714648123 بانک قرض الحسنه رسالت
واریز کنند.
پلارک گفت: مردم همچنین می‌توانند از طریق شماره حساب 1040 بانک ملی، ملت و پست بانک در مراسم اربعین حسینی (ع) مشارکت کنند.
تصاویر را در ادامه ببینید :
 
 
 

ف
 
کد مطلب: 374092
مرجع : تسنیم