تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۸
 
رئیسی در جمع مردم ایلام:

هنوز پول وعده داده‌ شده برای سیل استان ایلام را نداده‌اند/ چرا واحدهای صنعتی تعطیل‌ شده است؟

Share/Save/Bookmark
هنوز پول وعده داده‌ شده برای سیل استان ایلام را نداده‌اند/ چرا واحدهای صنعتی تعطیل‌ شده است؟
 
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: آیا بجاست در استانی که این میزان ثروت و نفت و گاز و میعانات وجود دارد، این مقدار بیکاری وجود داشته باشد، مگر قانون تصریح نکرده که باید 2 درصد از درآمد نفت در همان منطقه مصرف شود؟
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه سفر تبلیغاتی خود پیش از ظهر امروز در مسجد جامع ایلام و در جمع پرشور مردم این شهر سخنرانی کرد.

مهم‌ترین محورهای سخنان رئیسی در ادامه می‌آید:

*همیشه از خداوند خواسته‌ام که در انجام‌وظیفه خود را در نظر نگرفته و شایعات و تخریب‌ها و تهمت‌ها را ندیده بگیرم.

*مردم ایلام با وحدت و انسجام دژی محکم در برابر بیگانگان ایجاد کردند، این از برکات انقلاب اسلامی است که مردم خود سرنوشت خود را رقم بزنند.

*انتخاب مردم با نگاه به عملکرد گذشته صورت می‌گیرد و نگاهی به آینده نیز وجود دارد که چه‌کاری باید انجام شود، اساس کار من تکیه‌بر عقل مردم دارد چون مردم ما با تعقل رأی می‌دهند.

*اگر حرفی درباره من زدند من گذشت می‌کنم ولی اگر درباره معصومین و مقدسات و حضرت رضا حرفی زده‌شده نمی‌توان گذشت کرد آیا بجاست در استانی که این میزان ثروت و نفت و گاز و میعانان وجود دارد، این مقدار بیکاری وجود داشته باشد؟

*مگر قانون تصریح نکرده که باید 2 درصد از درآمد نفت در همان منطقه مصرف شود؟ پس جدا این مسئله اجرایی نشده است؟

*چرا باید شرایط آن‌قدر بر پسر و دختر ما تنگ شود تا خود را در بن‌بست ببیند، سیلی در استان ایلام اتفاق افتاد ولی هنوز پولی که وعده داده بودند ندادند، صحبت از معیشت مردم است؛ باید به این‌ها جواب داد و چرا برخی بحث را به‌جاهای دیگر می‌برند

 *مردم با این شرایط مشکل‌دارند، آقایان بحث را به مسائل سیاسی می‌برند ولی حرف ما این است که چرا واحدهای صنعتی تعطیل‌شده است؟

*بعد از جنگ در حوزه سازندگی باید اتفاقاتی می‌افتاد به نیفتاد و حالا روزبه‌روز باید شاهد افزایش جمعیت تحت پوشش کمیته امداد باشیم.

*آقایان اعلام می‌کنند که مسکن مهر مزخرف است، بیایند به این حرف ها جواب بدهند نه اینکه مسایل دیگر را مطرح کنند، مدیریت منطقه باید دست خود مردم باشد، من می‌خواهم از سفره و معیشت مردم حرف بزنم.

*اگر اقتصاد را شفاف سازی کردیم مشکل فساد حل خواهد شد، باید نظارت شود که تسهیلات بانکی در کجا مصرف می‌شود.

*باید طبق قانون یک میلیون شغل سالانه ایجاد شود؛ تاکید بر قانون بودن آن دارم تا اگر کسی تصمیمی بر اجرای قانون ندارد همین الان به مردم بگوید؛ ظاهرا برخی تصمیمی برر اجرای قانون ندارند.


م
 
کد مطلب: 374679
مرجع : فارس