تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶
 

اشتباهات همسرتان را با مهربانی به او گوشزد کنید

Share/Save/Bookmark
 
اشتباهات همسرتان را با احتیاط و مهربانی به او گوشزد کنید و از تحقیر وی دوری کنید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:محمدرضا نظامی روانشناس خانواده با بیان اینکه رعایت نکات اخلاقی در برخورد با همسر از اهمیت بالایی برخوردار است،اظهار کرد: با رعایت نکاتی در برخورد با همسر لجباز می توان رفتارهای ناشایست او را تا حد زیادی کاهش داد اما پیش از هر اقدامی لازم است بدانید معمولاً فردی که لجبازی می کند خودش می داند که حق با او نیست ولی هیچ گاه حاضر به پذیرش این امر نیست، پس بنابراین اصراری نداشته باشید که وی بر لجباز بودنش اعتراف کند.
 
 وی ادامه داد: سعی کنید اشتباهات همسرتان را با احتیاط و مهربانی به او بگویید و از تحقیر و انتقادات توهین آمیز نسبت به وی دوری کنید زیرا در این صورت ممکن است نه تنها اخلاقش را تغییر ندهد بلکه بر لجبازیش با شما پافشاری بیشتری کند.
 
 این روانشناس خانواده با بیان نکات کلیدی در برخورد با همسر لجباز تصریح کرد:زمانی که همسرتان عصبانی است با او بحث نکنید و ابتدا او را آرام کرده و بعد خواسته تان را مطرح کنید، همچنین گفتگوهای صمیمانه، احترام و قدردانی نسبت به همسرتان می تواند کمک بزرگی در ترک عادت لجبازیش داشته باشد.
 
 نظامی با تاکید بر اینکه در برخورد با همسر لجباز مقابله به مثل نکنید تاکید کرد: به یاد داشته باشید هیچ گاه در برابر لجبازی همسرتان، شما نیز لجبازی نکنید زیرا در این صورت او نه تنها از این کار دست برنخواهد داشت بلکه اوضاع زندگی تان هر لحظه بدتر می شود.

ف

 
کد مطلب: 375025
مرجع : خبرنگاران جوان