تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
 

چرا باید همیشه به یاد امام زمان (عج) باشیم؟ / معرفی یک کتاب ویژه مهدوی

Share/Save/Bookmark
چرا باید همیشه به یاد امام زمان (عج) باشیم؟ / معرفی یک کتاب ویژه مهدوی
 
وقتی نگاهی به ثانیه های زندگی خود می اندازیم متوجه می شویم زندگی مان به بیابان بی آب و علفی تبدیل شده که در آن هیچ طراوتی از یاد امام زمان (عج) وجود ندارد. واقعاً آخرین باری که از امام زمان (عج) یاد کرده ایم، کی و کجا بوده است؟!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سید مهدی سیدی:1- شخصی است به نام محمدتقی موسوی اصفهانی؛ می گوید نیت کردم درباره امام زمان (عج) یک کتاب کامل و متفاوت بنویسم. اما مشغله های زندگی اجازه ام نمی داد. به حج مشرف شدم، در آن سفر بیماری طاعون فراگیر شد و بسیاری از حجاج از دنیا رفتند. به حضرت بقیه الله (عج) متوسل شدم که اگر از این سفر به سلامت برگردم، آن کتاب را می نویسم، نذرم ادا شد. امام زمان (عج) را در خواب دیدم.

دوباره بابت تحریر کتاب به من دستور دادند و اسم کتاب را هم خودشان برایم انتخاب کردند. این ماجرای تحریر کتاب معروف و متفاوتی است به اسم «مکیال المکارم فی آثار الدعاء». اینک این کتاب با چاپ آستان مقدس جمکران، و ترجمه ای خوب و گویا، در دو جلد در دسترس است که به طرز شگفتی آثار گوناگون و حیات بخش دعا برای امام زمان (عج) را تشریح کرده است.

2- در جلد دوم این کتاب، فصلی است درباره اوقات و زمانهایی که باید به امام زمان (عج) دعا کرد. به استناد روایت ها و دعاها، 41 مورد از زمان های مختلف برای این کار شمرده شده است؛ از نمازهای واجب گرفته تا سجده و قنوت و نماز شب و اعیاد و عزاداری ها و هرگاه که به انسان نعمت می رسد تا حتی زمان هایی که آدمی به سختی و گرفتاری، مبتلا می شود.

شاید اصلی ترین چیزی که از این فصل به ذهن می رسد، آن باشد که باید دعا به امام زمان (عج) همه ثانیه های زندگی ما را پر کند و هرگز لحظه ای بی یاد و توجه به ایشان از ما، عبور نکند.

3- وقتی نگاهی به ثانیه های زندگی خود می اندازیم با حسرت و افسوس متوجه می شویم که زندگی مان به بیابان بی آب و علفی تبدیل شده که در آن هیچ طراوتی از یاد امام زمان (عج) وجود ندارد. حال وجدان خود را به داوری بکشانیم: آخرین باری که از امام زمان (عج) یاد کرده ایم، کی و کجا بوده است؟!

4- یاد کردن امام زمان (عج) مقدمه ساده و البته مهمی است برای یاری کردن ایشان؛ همین که ثانیه های معمولی زندگی مان را با توجه به ایشان پر می کنیم، کم کم متوجه به وظایف مان می شویم و می کوشیم به عشق یاری ایشان کارهایی انجام دهیم و تلاش هایی صورت دهیم. اینچنین و به مرور تکالیف مهم تری را به دوش می کشیم و به توفیق سربازی آن حضرت نائل می شویم. ان شاء الله

م
کد مطلب: 375758
مرجع : جهان