تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
 
یادداشت/عشرت شایق

تمایز شیفتگان خدمت با تشنگان قدرت

Share/Save/Bookmark
 
امید است این اقدام جهادی «محمدباقر قالیباف» الگوی همه کسانی باشد که مقام و منصب را جز برای خدمت به تحقق جامعه اسلامی نمی خواهند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:متن یادداشت عشرت شایق نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با عنوان " تمایز شیفتگان خدمت با تشنگان قدرت" به شرح ذیل می‌باشد:
مسئولیت و تعهد از دیدگاه اسلام، این است که جامعه‌ی اسلامی محقق شود و جامعه‌ای که در آن، اهداف و آرمانهای اسلامی که دین اسلام برای بشر ترسیم کرده تحقق پیدا کند.
جامعه‌ ای برخوردار از عدالت و برخوردار از رفاه و مبرا از فقر و گرسنگی، جامعه‌ای دارای پیشرفت های همه‌ جانبه که مردم در آن نقش اساسی و سرنوشت ساز دارند.
جامعه ای که در آن عزت و اقتدار ملی، پیشرفت علمی، پیشرفت اقتصادی، پیشرفت سیاسی مدنظر بوده و هیچکس برای منافع فردی، منافع جامعه را زیر پا نگذارد.
بدیهی است تحقق چنین جامعه ای، گام های بزرگ و جهادی میخواهد و برداشتن این گام ها، تنها از افرادی بر میاد که بر هوای نفس غلبه نموده و سعادت را نه در رسیدن به قدرت بلکه در حفظ منافع جامعه جستجو نمایند.
مردانی اینچنین، بجای غرق شدن در موانع و گل آلود کردن اوضاع، کمر همت برای خدمت بسته و با روحیه ای جهادی پا به میدان عمل میگذارند و آنچه برایشان مهم است، اجرای تکلیف الهی است نه نتیجه آن، چرا که رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) در یکی از سخنان گهربار خود فرمودند: «همه ما مامور به ادای تکلیف و وظیفه ایم، نه مامور به نتیجه ...»
سردار بی ادعای دفاع مقدس، مرد میدان عمل، مدیر جهادی و آشفته ساز اقلیت چهار درصد چنگ انداخته به منابع اقتصادی کشور، مرد روزهای سخت «محمدباقر قالیباف» با اعلام انصراف از نامزدی انتخابات ریاست جمهوری و حمایت از حجت الاسلام رئیسی، دیگر کاندیدای جریان انقلابی نشان داد که به چیزی جز انجام تکلیف نمی اندیشد.
محمدباقر قالیباف می دانست که با چه شرایط سخت و خطرناکی روبرو خواهد بود چرا که برای تغییر اساسی وضع موجود، راهی نیست جز مبارزه با 4 درصدی هایی که با انواع شگردها و بده بستان‌های سیاسی و اقتصادی توانسته اند بر شریان های اقتصادی و سیاسی کشور تسلط یافته و با تطمیع و تهدید و ... هر مخالفی را مورد آماج تخریب های ناجوانمردانه و غیر انسانی قرار دهند.
اما با وجود این آگاهی، میدان را برای تاخت و تاز جریان اشرافیت خالی نگذاشت و در حد توان خود به روشنگری و بیان عیوب و اشکالات اساسی دولت یازدهم پرداخت و راهکارهای عملی خود را تبیین نمود و نشان داد که بین شیفتگان خدمت با تشنگان قدرت از کجا تا به کجاست!
امید است این اقدام جهادی «محمدباقر قالیباف» الگوی همه کسانی باشد که مقام و منصب را جز برای خدمت به تحقق جامعه اسلامی نمی خواهند.
مردم فهیم و غیرتمند ایران، رفتار و گفتار نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را دیدند و شنیدند و در روز انتخابات نشان خواهند داد که انتخابشان نه از روی رنگ و شعار و هوچیگری برخی از کاندیداها بلکه از روی اخلاق و اخلاصی خواهد بود که در کاندیداها دیده اند.
ف
 
کد مطلب: 376313
مرجع : تسنیم