تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
 

تبلیغات زنان شوراها در برخی شهرها شرم آور است

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه ابرکوه گفت: برخی چهره های تبلیغاتی انتخابات شوراهای شهر و روستا در سطح کشور، با تصاویر بزک کرده و بنام آزادی، چوب حراج بر ارزش های انقلاب می زنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهرستان، درخصوص اهمیت انتخابات اظهار کرد: انتخابات رقم زننده سرنوشت کشور در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است. از آنجا که جمهوریت نظام متکی به آرا مردم و مردم سالاری دینی است، این حق آحاد مردم است که رأی خود را با انتخاب نامزد اصلح در صندوق بریزند و در تعیین سرنوشت قرین با توفیق برای کشورشریک باشند.
حجت الاسلام حسینی  افزود: مردم باید بدانند که حضورشان در انتخابات علاوه بر مشارکت در سرنوشت کشور، در عرصه های جهانی نیز مترتب است، ازجمله اینکه موجب ابهت، عظمت، اقتدار و افتخار نظام خواهد بود. زیرا هر رأی بمنزله یک بله و تأیید نظام است. همچنین حضور حداکثری امید دوستان و یأس دشمنان ملت را در جهان در پی دارد و بنا بر نظر علما و مراجع تقلید حضور در انتخابات را تکلیف شرعی و واجب عینی است.
وی در خصوص نامزد اصلح بیان کرد: اصلح کسی است که خروجیش تشکیل دولت انقلابی، مردم گرا، دمساز با محرومان و حامی بسیجیان و ایثارگران و معتقد به «ما می توانیم» باشد و اقتصاد درونزا و برون نگر یعنی اقتصاد مقاومتی را پیگیری کند. مردم ما تابع نظرات این و آن نباشند و خود آگاهانه و آزادانه تصمیم بگیرند و به نامزدی که داری برنامه است رأی بدهند.
نامزدهای راه نیافته به منصب ریاست جمهوری، التهاب آفرینی نکنند
حسینی گفت: رئیس جمهور رئیس دولت است و سکان کشور را به مدت 44 سال در دست دارد، لذا باید به دور از گرایش های جناحی به توصیه های ولی امرمسلمین گوش دهد و به حفظ نظامی بیانیشد و مدافع شعائر آن باشد. بنابراین طبیعی است که اولین انتظار ملت این است که موضعی انقلابی و شجاعانه در قبال بدخواهان نظام داشته باشد و باور کند که دشمن هرگز دوست نمی شود.
امام جمعه ابرکوه تصریح کرد: قطعاً از نامزدهای باقی مانده یک نفر حائز اکثریت آراء خواهد شد، بنابراین دیگر عزیزان راه نیافته به منصب ریاست جمهوری باید قانون را تمکین کنند و خدای ناکرده تسلیم وسوسه های بعضی شیاطین نشوند و التهاب آفرینی نکنند. چرا که پیروز انتخابات در حقیقت ملت است.                                 
وی با ابراز گلایه از روند گذشته دولت ها تا کنون ادامه داد: متأسفانه هر رئیس جمهور قطار حزبی به راه می اندازد و از بدنه دولت رقبای خود را درو می کند و بعضاً با برچسب هایی مانند تند رو، خشونت طلب و افراطی، گاهی بسیاری از نیروهای ارزشی از صحنه اجرایی حذف می شوند.
حسینی اذعان کرد: این درحالی است که اگر ما بلوغ سیاسی داشته باشیم می توانیم خود را با ظرفیت نشان دهیم و با رقیب هم رفیق باشیم. زیرا در نظام، تک صدایی مطلوب نیست و باید از همه سلائق مشروط به وفادار به انقلاب و نظام و ولایت، استفاده شود.
 وی در مورد انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا تاکید کرد: مردم در مورد گزینه های شوراهای شهر و روستا هم باید ملاک های محلی و فامیلی، دوستی و رفاقتی را کنار بگذارند و به اشخاص کاردان و برنامه دار رأی دهند و منتخبین شوراها هم به برگزاری جلسات و داشتن مصوبات بسنده نکنند، بلکه عملاً خود را به مردم نشان دهند و ماهانه در مساجد گزارش عملکردشان را ارائه دهند.
بنام شعار آزادی چوب حراج بر پیکر ارزش ها و دستاوردهای انقلاب نزنید
 حسینی با اشاره به نصب تصاویر زنان نامزد شوراهای شهر و روستا در سطح کشور گفت: اینکه ما اصرار داریم بخاطر رأی و رسیدن به قدرت، بنام و شعار آزادی چوب حراج بر پیکر ارزش ها و دستاوردهای انقلاب نزنید و آقایان جور دیگر حرف ما را تعبیر و تفسیر می کنند؛ نتیجه اش اینکه در شهرهای مختلف از جمله بعضی شهرهای استان مشاهده می کنیم، که با تصاویر هفت رنگ و بزک کرده زنان بنام تبلیغات شورا- نمایشگاه شرم و فضاحت درست کرده اند.
این مقام مسئول تاکید کرد: چرا با هتک حریم ناموس اسلام، هویت دینی جامعه را بر باد فنا داده اند و لاابالی و بی مبالاتی فرهنگی را ترویج می کنند و عده ای منکر گرا رأی به عکس می دهند. خجالت آور تر اینکه گفته می شود در فضاهای مجازی وضع بدتر از اینها است.
 وی عنوان کرد: اگر ما مدعی حکومت و نظام اسلامی هستیم و سران حکومت ما که از گذشته تاکنون قسم خورده حفظ اسلامیت نظام هستند، چرا به بی پروایی و ولنگاری تن می دهند؟ مگر رأی خریدن باید به چه بهائی باشد؟ اگر بجای حمایت از میراث داران شهدا به آنان طعن دیوارکشی در پیاده رو می زنند، باید گفت: وای اگر از پس امروز بود فردایی!!!

ف
 
کد مطلب: 376344
مرجع : دانا