تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
 

«انتخاب صالحان»؛ ویژگی‌های نماینده صالح از منظر رهبر معظم انقلاب

Share/Save/Bookmark
 
انتشارات انقلاب اسلامی در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری امکان دانلود رایگان نسخه الکترونیکی کتاب «انتخاب صالحان»؛ ویژگی‌های نماینده‌ صالح برگرفته از بیانات رهبر معظّم انقلاب اسلامی را فراهم کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:این اثر در آستانه انتخابات دوره پنجم خبرگان رهبری و دوره دهم مجلس شورای اسلامی منتشر شد. انتشارات انقلاب اسلامی مجموعه کتاب‌هایی را در موضوع انتخابات و با بهره‌گیری از بیانات رهبر معظم انقلاب در این زمان تدوین کرد. این مجموعه شامل 9 جلد است که هر کدام از آن،‌ سهمی را در تبیین نظریه انتخاباتی معظم‌له خواهد داشت. سرفصل‌های کتاب‌های مجموعه به شرح زیر است:

1.واجب سیاسی(بیان اهمیت انتخابات، انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی)
2.راه و اصول امام(بازخوانی خط امام رای سنجش عیار احزاب و جریان‌های فعال در انتخابات)
3.خوب‌های بی‌تعبیر(شرح توطئه‌ها و برنامه‌های دشمنان برای انتابات)
4.اصولگرای اصلاح‌طلب انقلابی(به منظور بازخوانی شاخص‌های جریان‌های وفادار به نظام)
5.مجری و ناظر(شرح وظایف وزارت کشور و شورای نگهبان)
6.همه با هم(شرح وظایف عموم مردم در انتخابات)
7.تکلیف نخبگان(شرح وظایف نخبگان و خواص در امر انتخابات)
8. ویژگی‌های نماینده صالح
9.الزامات داوطلبی(شرح وظایف نامزدها و بایدها و نبایدهای رفتاری آنان در ایام انتخابات)
در این اثر، شرایط نماینده صالح، ضرورت تحقیق برای شناخت نماینده اصلح، ضرر نماینده غیر انقلابی و ناصالح برای کشور، حرمت اشغال یک پست برای مسئول غیر معتقد به آرمان‌های نظام،‌پ ضرورت پرهیز از انتخاب افراد خودباخته در برابر دشمن، صفات نامزدهای مطلوب برای مجلس و ... از منظر رهبر معظم انقلاب مورد بررسی قرار گرفته است.
در بخش‌هایی از این کتاب آمده است:
«مردم بایستی بگردند و در همین فرصتی که تا انتخابات باقی است، به عنوان یک وظیفه شرعی و اخللاقی، نامزدهایی را پیدا کنند که وقتی در محضر خدا از آنها سؤال می‌شود که چرا تو این آقا یا این خانم را به قوه مقننه فرستادی، بتواند جواب بدهد و بگوید برای این مصلحت. انتخابات، وظیفه است.
انتخابات، یک کار بزرگ و یک اقدام شرعی و یک اقدام خدایی است؛ بگردید آدم‌های مناسب را برای این کار مهم پیدا کنید. آدم مناسب چطور آدمی‌است؟ باید کارآمد باشد؛ این تجربه بیست ساله ماست. کارآمدی تنها هم کافی نیست. باید متدین هم باشد. آدم متدین، احتمال خیانتش کم است. آن متدین‌هایی که یک وقت دچار لغزش می‌شوند، اول تقوای خودشان را از دست می‌دهند؛ بعد این لغزش به سراغ آنها می‌آید. پس باید متدین و با تقوا هم باشند تا بتوانید برای کارهای کارهای این کشور به آنها اعتماد کنید».

علاقه‌مندان برای دانلود این اثر می‌توانند به این نشانی مراجعه کنند.
 
 


 
کد مطلب: 376348
مرجع : جهان نیوز