تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۴
 

نخستین مکالمه تلفنی ماکرون و پوتین انجام شد

Share/Save/Bookmark
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و امانوئل ماکرون رئیس جمهور منتخب فرانسه در نخسین مکالمه تلفنی با یکدیگر بر اهمیت همکاری های بیشتر میان دو کشور در چارچوب نشست نورماندی چهار که قرار است در خصوص مساله ایجاد آشتی و حل و فصل مناقشه اوکراین بر مبنای توافق مینسک تاکید کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: کاخ کرملین از انجام نخستین تماس تلفنی میان روسای جمهور دو کشور روسیه و فرانسه پس از انجام انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و پیروزی ماکرون در این انتخابات خبر داد.

به گزارش راشا تودی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و امانوئل ماکرون رئیس جمهور منتخب فرانسه در نخسین مکالمه تلفنی با یکدیگر  بر اهمیت همکاری های بیشتر میان دو کشور در چارچوب نشست نورماندی چهار که قرار است در خصوص مساله ایجاد آشتی و حل و فصل مناقشه اوکراین بر مبنای توافق مینسک تاکید کردند.

کاخ کرمیلن همچنین با اعلام این خبر بر اعلام آمادگی روسای جمهور دو کشور در خصوص توسعه روابط پر سابقه میان دو کشور روسیه و فرانسه در بخش های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و انسانی تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: پوتین و ماکرون بر سر مسائل جاری منطقه ای و بین المللی از جمله مبارزه با تروریسم با یکدیگر به توافق رسیده اند.
کد مطلب: 376411