تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۸
 
رئیس ستاد انتخابات اسلامشهر خبر داد

بازشماری آرای صندوق‌ها در حضور کاندیداهای معترض اسلامشهر

Share/Save/Bookmark
بازشماری آرای صندوق‌ها در حضور کاندیداهای معترض اسلامشهر
 
رئیس ستاد انتخابات اسلامشهر گفت: با بازشماری صندوق‌های اخذ رأی، قصور انجام‌شده برطرف گردید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نظام ملک‌شاهی اظهارداشت: در پی اعتراضات برخی از کاندیداهای عضویت در شورای اسلامی شهر اسلامشهر، با بازشماری صندوق‌های رای مورد اعتراض، قصور انجام‌شده رفع  گردید.                                                                          

وی بیان کرد: هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در حضور جمعی از معترضان در محل فرمانداری اسلامشهر به بررسی و بازشماری آرای 15 صندوق مکانیزه رای که به صورت اتفاقی انتخاب شده بودند، پرداخت که در نهایت هیچ‌گونه مغایرتی مشاهده نشد.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان اسلامشهر افزود: با توجه به اینکه انتخابات شورای اسلامی شهر اسلامشهر به‌صورت الکترونیکی درسطح حوزه‌های اخذ رای انجام شد برخی قصورات انجام‌شده مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه قصورات انجام‌شده کمتر از یک درصد بود، تغییری در وضعیت آرا به‌وجود نیامده است .

معاون  سیاسی فرمانداری شهرستان اسلامشهر تاکید کرد: علی‌رغم تدابیر اندیشیده‌شده و برنامه‌ریزی‌های لازم در روز اخذ رای مشکلات فنی برای 14 صندوق رای بوجود آمد و دستگاه‌های موجود هنگام شمارش آرا، آنلاین نشده و آرای این صندوق‌ها در ستاد انتخابات شهرستان پرینت گرفته و به‌صورت دستی در سامانه ثبت گردید.

وی افزود: در راستای اعتراضات نامزدها رأی این 14 صندوق توسط هیات اجرائی و در حضور معترضان مورد بررسی و بازشماری قرار گرفت که با مشاهده برخی مغایرت‌ها، مراتب مغایرت ضمن اصلاح، صورتجلسه و به تایید حاضرین رسید.

ملکشاهی تصریح کرد: با رفع مغایرتها در این 14 صندوق، آرای نفرات نهم و دهم دچار مغایرت‌هایی شده و براساس آرای به‌دست آمده نفر نهم از جمع اعضای اصلی شورای پنجم شهر اسلامشهر خارج و نفر دهم به عنوان عضو اصلی به این مجموعه افزوده شد.    

وی گفت: با توجه به مغایرت‌های به‌وجود آمده و براساس قانون، نتیجه نهایی انتخابات شورای اسلامی شهر اسلامشهر پس از تایید نهایی هیات نظارت شهرستان در مهلت قانونی تعیین تکلیف شده و به عموم شهروندان اطلاع‌رسانی خواهدشد.

م
کد مطلب: 377352
مرجع : فارس