تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
 

رمضان فرصت خودسازی و زندگی به سبک اسلامی است

Share/Save/Bookmark
 
حجت الاسلام همزبان گفت: ماه رمضان ماهی است که انسان به سبب شرایط خاص معنوی می تواند خودسازی و تزکیه کند و بر سبک زندگی اسلامی رفتار خود را تنظیم کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت‌الاسلام رحیم همزبان، مدیر مرکز تخصصی علامه امینی(ره)  با تأکید بر بهره گیری از لحظات معنوی ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: ماه رمضان ماه نزول قرآن و انس با این کتاب آسمانی است که آخرین کتاب فرستاده شده از خداوند عالمیان است.
وی با بیان اینکه این ماه دارای بهترین شب‌ها و بهترین لحظات است، گفت: این ماه فرصت عبادت و بندگی در درگان الهی و فرصت قرب به پروردگار عالمیان است، از این ماه باید بهره جست و با انس بیشتر با کتاب آسمانی راه و طریق سعادت را بیشتر شناخت.
مدیر مرکز تخصصی علامه امینی(ره) رمضان را فرصتی برای دستیابی به قرب اخلاقی دانست و گفت: در این ماه انسان با پرهیز از خوردن و آشامیدن به برخی ویژگی های ربانی نزدیک می شود، دعای جوشن کبیر نیز که برای بیان صفات الهی است برای دست یابی به برخی اوصاف الهی در انسان است.
وی با بیان اینکه رمضان ماهی است که اولش رحمت، میانه‌اش مغفرت و آخرش آزادی از آتش است، گفت: باید از لحظه لحظه این ماه برای تقرب به خداوند متعال، بخشش گناهان و استغفار از معاصی بهره جست، چرا که هیچ ماهی مانند رمضان دارای برکات فراوان معنوی نیست.
حجت الاسلام همزبان ادامه داد: ماه رمضان به سبب ویژگی هایی که دارد، برترین ماه سال است؛ و طبق روایات اگر انسان به عظمت این ماه شناخت پیدا کند آرزو می کرد که ای کاش کل سال رمضان بود، این ماه با عظمت و دارای فضائل بسیار ارزشمندی است.
وی با بیان اینکه قرآن و اهل بیت(ع) خاستگاه فرهنگ اسلامی است، خاطرنشان کرد: ماه رمضان ماه قرآن و انس با مفاهیم قرآنی است، در این ماه باید با آشنایی بیشتر با مفاهیم و دقت در سیره معصومان(ع) که قرآن مجسم هستند در زندگی بیش از گذشته به سبک زندگی اسلامی متسمسک گردیم.
این استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: ماه رمضان ماهی است که انسان به سبب شرایط خاص معنوی می تواند خودسازی و تزکیه کند و با مبارزه علیه هواهای نفسانی با خودداری از خوردن و آشامیدن و ترک گناهان و انجام عبادات خاص خود را به تقرب الهی برساند و از شیاطین دوری کند
ف
 
کد مطلب: 377532
مرجع : تسنیم