تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
 

دولت ترامپ قوانین سختگیرانه‌ای برای صدور ویزا تصویب کرد

Share/Save/Bookmark
 
دولت ترامپ پرسشنامه جدیدی را برای متقاضیان دریافت ویزای سفر به آمریکا در سراسر جهان تایید کرده است که بر اساس آن صدور ویزای آمریکا سخت تر خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به نقل از رویترز، دولت ترامپ با تصویب قوانین سختگیرانه در زمینه صدور ویزا از شبکه های اجتماعی خواسته است تا فعالیت های متقاضیان دریافت ویزای سفر به آمریکا در رسانه های احتماعی طی 5 سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند و اطلاعاتی درباره بیوگرافی افراد متقاضی در 15 سال گذشته را ارائه نمایند.
سئوالات جدید دولت آمریکا از متقاضیان دریافت ویزا بخشی از تلاش‌های واشنگتن برای سخت تر کردن صدور مجوز سفر به این کشور به شمار می رود. این پرسشنامه‌های جدید 23 ماه می توسط دفتر مدیریت و بودجه و علی رغم مخالفت‌های مقام‌های آموزشی و گروه‌های دانشگاهی تصویب شده است.
منتقدان و مخالفان بر این باورند که این پرسشنامه‌های جدید موجب خواهد شد تا دانشجویان و دانشمندان بین المللی علاقه کمتری برای آمدن به آمریکا داشته باشند.
بر اساس قوانین جدید، مقام‌های کنسولی آمریکا می‌توانند اطلاعات مربوط به شماره‌های پاسپورت‌های قبلی، فعالیت های 5 سال گذشته در شبکه‌های اجتماعی، آدرس‌های ایمیل، شماره‌های تلفن و اطلاعات بیوگرافی 15 سال گذشته افراد متقاضی ویزا را درخواست کنند.


ف
 
کد مطلب: 377939
مرجع : نسیم آنلاین