تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰
 

سحری با طعم «بی‌برقی» در فصل «خرماپزان» خوزستان/ مسئولان پاسخگوی چرایی قطعی مکرر برق باشند

Share/Save/Bookmark
سحری با طعم «بی‌برقی» در فصل «خرماپزان» خوزستان/ مسئولان پاسخگوی چرایی قطعی مکرر برق باشند
 
شهروندان آبادانی نیز مانند برخی دیگر از نقاط استان خوزستان مراسم شب قدر را بدون برق برگزار کردند و بی‌برقی در این شهرستان تا دقایقی پس از سحر ادامه داشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شهروندان آبادانی نیز مانند برخی دیگر از نقاط خوزستان مراسم شب قدر را بدون برق برگزار کردند، بی‌برقی در این شهرستان تا دقایقی پس از سحر ادامه داشت.
 با توجه به دمای بالای آبادان برق برخی مناطق آبادان ساعت 3 بامداد قطع شد و مسئولان برق منطقه این شهرستان پاسخ تماس‌های مکرر شهروندان آبادانی را نمی‌دهند.
همچنین خاموشی برق در برخی از مناطق اهواز از جمله فولاد شهر، کوی پلیس، مهدیس، فاز5 و 2 پاداد، سپیدار، شهروند، باهنر، مستغلات، 100 دستگاه، 254 دستگاه، رسالت، ایثار، منازل ترابری، صادقیه و منازل راه کربلا نیز در شبانه روز گذشته رخ داده است.
با توجه به اعلام شرکت برق خوزستان دلیل قطعی برق را مصرف بیش اندازه شهروندان در ساعت اوج مصرف برق دانست.
با توجه به اینکه افزایش دما در خوزستان بی‌سابقه و یا موضوع جدیدی نیست اینکه چرا مسئولان مربوطه تمهیدات لازم را در این زمینه پیش‌بینی نمی‌کنند سوالی است که چندین سال ذهن مردم خوزستان را درگیر کرده چرا که قطعی مکرر برق در فصل تابستان موضوعی تکراری برای مردم این استان شده است.
شهروندان خوزستانی در این هوای داغ و خرماپزان با وجود روزه‌دار بودن ناچار به سپری کردن ساعاتی از روز را در گرمای 50 درجه بدون سیستم‌های سرمایشی هستند؛ در حالی که این مطالبه به حق مردم استان است که از امکانات سرمایشی لازم برخوردار باشند.
مصرف بیش از حد مردم از برق دلیل قانع‌کننده‌ای برای قطعی برق نیست شهروندان خوزستانی سال‌ها است که در این دما زندگی می‌کنند اما چرا در سال‌های اخیر برق در اکثر نقاط خوزستان به صورت مکرر قطع می‌شود و زندگی شهروندان را مختل می‌کند سوالی است که مسئولان مربوطه باید پاسخ‌گوی آن باشند.

م
کد مطلب: 379573
مرجع : تسنیم