تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
 

مقام حزب الله: مردم ایران الگوی مقاومت بوده و هستند

Share/Save/Bookmark
معاون تبلیغات دفتر حزب‌الله لبنان در تهران گفت: تبعیت از ولایت فقیه، پیروزی جنگ 33 روزه لبنان را به همراه داشته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علی طفیلی، معاون تبلیغات دفتر حزب‌الله لبنان در تهران در پیش خطبه نماز عبادی- سیاسی جمعه ضمن عرض سلام و درود به امام بزرگوار و شهدای اسلام مخصوصاً شهدای مدافع حرم و نمازگزاران حاضر گفت: از اینکه این فرصت فراهم شده است تا در خدمت شما باشیم خدا را شاکرم. به مناسبت سالگرد پیروزی حزب‌الله لبنان در جنگ 33 روزه و تداوم آن سخنانی را عنوان می‌کنم. این جنگ مقاومت اسلامی در 33 روز در مقابل رژیم صهیونیستی حادثه کوچکی نبود که در یک برهه زمانی ختم شده باشد بلکه ‌آینه‌ای بود که می‌توان در آن نمونه‌ای از نتایج درخشان مقاومت و پایبندی به آرمان‌های اعتقادی و فکری والای دین اسلام که در سال 58 امام خمینی کبیر مجدداً آن را احیا کرده بود، دید.

وی ادامه داد: این جنگ یک جنگ بین‌المللی بود و بیشتر کشورهای عربی با پشتیبانی مالی و تأمین اسلحه‌های پیشرفته در مقابل ملتی وارد جنگ شدند که اساس سرمایه‌اش اعتقاد راسخ، استقامت و ایمان قوی به حقانیت اقدام خود بود و با کمک بی‌دریغ کشور ایران توانست مقابل همه بایستد و به پیروزی دست یابد. این مقاومت باعث شد رژیم صهیونیستی شکست برگشت‌ناپذیری بخورد.

طفیلی با بیان اینکه این موارد را می‌توان در تحلیل‌ها و بررسی‌های خود اسرائیلی‌ها دید، اظهار کرد: خود اسرائیلی‌ها این ترس را ابراز می‌کنند. اهمیت این شکست در رژیم صهیونیستی اگر بیشتر از ما نباشد کمتر از ما نیست. بنابراین این پیروزی نشان داد نابودی اسرائیل شعار نیست. اگر کسی نیز به این موضوع شک داشت این شک پس از پیروزی از بین رفت.

معاون تبلیغات دفتر حزب‌الله لبنان در تهران خاطرنشان کرد: پس از شکست، دشمنان و آمریکا وارد میدان شدند و تحت عنوان بهار عربی با پشتوانه همان نیروها، تکفیری‌ها را جمع‌آوری کردند و بدون هیچ محدودیتی تحت عناوین مختلف به آنها کمک‌های سیاسی و نظامی داده شد و سعی کردند آن را جنگ مذهبی جلوه دهند اما در این جنگ که به مراتب پیچیده‌تر و سخت‌تر بود مجدداً پیروزی را می‌بینیم. شاهدیم که نه تنها شکست نخورده‌ایم بلکه روز به روز در حال پیروزی قدرتمندتری هستیم.

وی با بیان اینکه لازم است در اینجا به جمله سید حسن نصرالله پس از پیروزی مقاومت اشاره کنم که فرمودند «دوران شکست‌ها به پایان رسیده و دوران پیروزی رسیده بود»، عنوان کرد: با پیگیری نقطه عطف این پیروزی‌ها به پیروزی رهبر کبیر انقلاب می‌رسیم، آن پیروزی انفجار نور استقامت بود که باعث شد دل بسیاری از کشورها به این کشور متمایل شود که در رأی آنها جوانان حزب‌الله لبنان هستند. معتقدیم پیروزی در جنگ 33روزه نتیجه پیگیری از تنها یکی از فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود،‌ بود. اگر به همه فرمایشات ایشان عمل شود موفقیت‌های بیشتری حاصل خواهد شد.

طفیلی افزود: تبعیت از ولایت فقیه این نتایج را به همراه داشته است. پس از رحلت امام (ره) پیروی کامل از جانشین ایشان، امام خامنه‌ای حفظه‌الله باید اتفاق می‌افتاد. این تبعیت یکی از مهمترین افتخارات اسلام است. این رهبر باعث شد مقاومت به خود باور داشته باشد. این مورد را در شما مردم ایران به وضوح دیده‌ایم، شما همیشه الگوی مقاومت بوده و هستید، حتی دشمنان به بزرگواری شما اذعان دارند.

معاون تبلیغات دفتر حزب‌الله لبنان در تهران در پایان گفت: ما در حزب‌الله موفقیت‌ها را مرهون تبعیت از راه امام (ره) و مقام معظم رهبری می‌دانیم و به این راه ادامه خواهیم داد و به عظمت شما ایمان داریم. امیدواریم خدا این پیروزی را به ما تفضل کند و رهبر ما امام خامنه‌ای یا به تعبیر خودمان امامٌ القائد را برای ما حفظ نماید.



د
کد مطلب: 384996
مرجع : ایسنا