تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵
 
مولاوردی:

مشارکت سیاسی زنان این نیست که چند وزیر زن درکابینه باشد

Share/Save/Bookmark
دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: در مشارکت سیاسی شاخص این نیست که چند وزیر زن در کابینه دارید بلکه نسبت زنان به کل نمایندگان و نسبت مدیران به کل مدیران جامعه اصل است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی، صبح امروز (جمعه) در نخستین کنگره مجمع زنان اصلاح طلب در تالار قلم کتابخانه ملی اظهار داشت: در مرحله ای هستیم که باید از چرایی و چیستی مشارکت زنان عبور کرده باشیم.

وی افزود: ما نتوانستیم در حرکت مشروطه به توسعه پایدار دست یابیم که به مبانی عرفی ربط دارد و بعد از نوشتن قانون اساسی مشروطه نیز هیچ حقی برای زنان قائل نمی‌شوند و در زمره مهجوران، آنان را از حق رأی محروم می‌کنند.

مولاوردی با بیان اینکه هنوز زنان نتوانستند آنگونه که باید و شاید به جایگاه واقعی خود دست یابند، گفت: آنچه که مانع تحقق وضعیت مطلوب در حوزه زنان شده و آن باورهای غالبی زنان و مردان و عرف و فرهنگ ایرانیان است، این زاییده از پیش داوری‌هاست که زنان نیز در آن سهیم بوده‌اند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: در مشارکت سیاسی شاخص این نیست که چند وزیر زن در کابینه دارید بلکه نسبت زنان به کل نمایندگان و نسبت مدیران به کل مدیران جامعه اصل است و در مجموع ما را به توانمندی سیاسی می رساند و اگر ما این شاخص را افزایش دهیم پارادایم جدیدی را خواهیم داشت که تاکنون تجربه نکردیم.
د
کد مطلب: 384999
مرجع : فارس