تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۲
 
عصائب اهل الحق:

اغلب گروه‌های حاضر در «الحشد الشعبی» در نبرد تلعفر شرکت نمی‌کنند

Share/Save/Bookmark
اغلب گروه‌های حاضر در «الحشد الشعبی» در نبرد تلعفر شرکت نمی‌کنند
 
سخنگوی «عصائب اهل الحق» عراق اعلام کرد که به دلیل مشارکت هوایی آمریکا در نبرد «تلعفر»، اغلب گروه‌های مقاومت حاضر در «الحشد الشعبی» در این نبرد شرکت نخواهند کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «جواد الطلیباوی» سخنگوی حزب «عصائب اهل الحق»  تاکید کرد که گروه‌های زیرمجموعه «الحشد الشعبی» در نبرد آزادسازی «تلعفر» به دلیل پوشش هوایی این نبرد از سوی آمریکایی‌ها شرکت نخواهند کرد.

به نوشته «بغداد الیوم»، وی گفت: اغلب گروه‌های الحشد الشعبی از شرکت در نبرد زیر سایه حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی چه در تلعفر و چه در میدان‌های نبرد دیگر، اجتناب می‌ورزند.

وی افزود: ما تاکید داریم که گروه‌های مقاومت زیر مجموعه الحشد الشعبی و آمریکا در یک جا جمع نمی‌شوند و به همین دلیل تایید می‌کنیم که کلیه گروه‌های مقاومت حاضر در الحشد، در نبرد تلعفر شرکت نخواهند کرد و تنها چند تیپ از الحشد بر اساس اظهار نظرهای مسئولان عراقی در این نبرد حاضر خواهمد بود.

الطلیباوی پیش از این نیز اعلام کرده بود که گروه‌های حاضر در الحشد، به دلیل اعمال‌فشارهای بین‌المللی و داخلی، در نبرد آزادسازی تلعفر شرکت نهئاهد داشت. نیروهای آمریکایی به درخواست «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان، مخالفت خود با این حضور را اعلام کرده بودند و در اعمال فشار در این زمینه نیز موفق شدند.

اما از سوی دیگر، لشگر مبارز «الامام علی»، از گروه‌های حاضر در الحشد الشعبی، اعلام کرد که «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق، طی دستوری رسمی، خواستار مشارکت نیروهای الحشد در نبرد تلعفر شده و اخبار منتشرشده درباره عدم مشارکت این نیروها، دقیق نیست.

فرمانده لشگر «عباس» در الحشد الشعبی نیز در گفت‌وگو با «بغداد الیوم» اظهار داشت: طرف‌های شرکت کننده الحشد در این نبرد، مشخص شده‌اند و قرار است نیروهای «العتبة العلویة» و سازمان بدر در این نبرد نقش اساسی ایفا کنند.

م
 
کد مطلب: 385015
مرجع : فارس