تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
 

بازدید مجلسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای

Share/Save/Bookmark
رئیس کمیته هسته ای مجلس، از موکول شدن بازدید از تاسیسات هسته ای اصفهان و کرج به بعد از جلسات رای اعتماد خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حجت الاسلام مجتبی ذوالنور درباره زمان قرائت گزارش شش ماهه دوم اجرای برجام در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به رئیس کمیسیون گفتیم که سریعتر پیگیری کنند که این گزارش در صحن مجلس در نوبت قرائت قرار گیرد.
رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی افزود: قرار شد از سوی رئیس کمیسیون با هیات رئیسه مجلس مکاتبه شود تا در قرائت این گزارش تسریع کنند.
ذوالنور در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است قرائت این گزارش به پس از جلسات رای اعتماد به وزرا موکول شود، تصریح کرد: امیدواریم این اتفاق نیفتد، چرا که از وقتش می گذرد و از طرفی طرح مقابله با اقدامات تروریستی آمریکا در منطقه نیز آماده شدیم و تلاش ما این است که تا قبل از جلسات رای اعتماد در صحن مجلس بررسی شود.
وی همچنین درباره برنامه کمیته هسته ای مجلس برای بازدید از تاسیسات هسته ای کشور در راستای بررسی گزارش های پنجم و ششم وزارت امور خارجه از روند اجرای برجام نیز گفت: برای بازدید از تاسیسات هسته ای UCF اصفهان و کرج برنامه داریم که پس از جلسات رای اعتماد وزرا این دو برنامه انجام شود. رئیس کمیته هسته ای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این بازدید یا در بازه زمانی تعطیلات تابستانی نوبت دوم یا پس از آن صورت می گیرد اما در هر صورت تا پیش از اتمام فصل تابستان این بازدیدها انجام می شود.د
کد مطلب: 385021
مرجع : مهر