تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
 

ترامپ ونزوئلا را به مداخله نظامی تهدید‌کرد

Share/Save/Bookmark
رئیس‌جمهور آمریکا یک بار دیگر کره شمالی را تهدید و خط قرمزهای جدیدی برای این کشور ترسیم کرد. او ونزوئلا را هم به مداخله نظامی تهدید کرده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد شنبه یک بار دیگر کره شمالی را تهدید کرد و خط قرمزهای جدیدی برای این کشور ترسیم کرد. او  ونزوئلا را هم به مداخله نظامی تهدید کرد. 

طبق گزارش سی‌ان‌ان، وی در باشگاه خصوصی گلفش در «نیوجرسی» در پاسخ به سوالی درباره منظورش از تهدید چند ساعت قبلش که گفته بود واشنگتن دستش را برای حمله به کره شمالی روی ماشه سلاح‌هایش قرار داده، اینطور گفت: «این مرد (رهبر کره شمالی) نمی‌تواند از کارهایی که انجام می‌دهد شانه خاکی کند. اگر او یک تهدید آشکار دیگر انجام بدهد یا اگر اقدامی درباره گوام یا هر نقطه دیگر از خاک آمریکا یا متحدان آمریکا انجام دهد، کاملاً پشیمان خواهد شد و به سرعت هم پشیمان می‌شود.»

ترامپ همچنین گفت: «امیدوارم که آنها جدی بودن آنچه گفته‌ام را درک کرده باشند و به حرفی که زده‌ام، اعتقاد دارم.»

رئیس‌جمهور آمریکا ساعاتی بعد از این اظهارات، با اعضای کابینه امنیت ملی خود دیدار کرد. ترامپ، در اقدامی تعجب‌آور بعد از این دیدار ونزوئلا را هم به اقدام نظامی تهدید کرد.

ترامپ گفت: «ما گزینه‌های زیادی برای ونزوئلا داریم؛ اما به هر صورت، من گزینه نظامی را منتفی نمی‌دانم. این کشور همسایه ما است. می‌دانید که ما در تمام دنیا حضور داریم و در همه جای جهان، در نقاطی که بسیار بسیار دور هستند، نیروی نظامی داریم. ونزوئلا خیلی دور نیست و مردم در آنجا در عذابند و دارند می‌میرند. ما گزینه‌های زیادی برای ونزوئلا داریم، از جمله گزینه نظامی.»

مجلس موسسان جدید ونزوئلا از جمعه هفته گذشته رسما آغاز به کار کرده است. هدف اصلی از تشکیل مجلس موسسان ونزوئلا، بازنگری در قانون اساسی خواهد بود. آغاز به کار مجلس موسسان ونزوئلا در شرایطی است که کنترل پارلمان این کشور نیز در دست مخالفان است.
 
 د
کد مطلب: 385040
مرجع : تسنیم