تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
 

بسته خبری دوشنبه 23 مرداد ماه 1396

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:💠 سبک زندگی اسلامی/🔹امام رضا (ع): کسی که گره از کارمؤمنی بگشايد و شادش کند،خداوند هم در روز قيامت کارِ بسته او را می گشايد.

➖«کافی ج۲ص۲۰۰»

✅ @Safir_Channel


🔷 روزنامه های امروز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه 1396
✅ @safir_channel


🔸امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی‌ در ساعات بعد‌از‌ظهر، رشد ابر، بارش پراکنده و وزش باد دور از انتظارنمی باشد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۸]
[ Photo ]
دیدار مقتدا صدر با مقامات اماراتی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۸]
[ Video ]
♦️ رامبد جوان در خندوانه خطاب به "شهید حججی":
🔹محسن جان اضطراب چشمان قاتل و آرامش نگاه تو مرز روشن بین حق و باطل بود

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۸]
[ Photo ]
📸 یک تروریست داعشی با ورود به مقر پلیس در استانبول یک افسر پلیس را کشت.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۸]
[ Photo ]
عدم ارسال پیام، مطلب یا صحبتی در خصوص شهید حججی؛
در ادامه واکنش دیرهنگام به اعدام شیخ نمر و حادثه تروریستی لبنان است.

سیاست است دیگر:
 سازش و ذلت
کدخدا پرستی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۲]
[ Photo ]
📸 پوستر | روز سی و سوم
✊️به مناسبت سالروز پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۲]
[ Photo ]
رئیس کمیته حقوق بشر قطر: عقب‌نشینی‌های عربستان برای پایان بحران کافی نیست

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۳]
[ Video ]
📹 حال و هوای فرزند #شهید_حججی در مراسم یادبود پدر

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۴]
📌  رهایی دو گروگان ایرانی از اسارت آدم ربایان در استانبول ؛ پلیس ترکیه یکی از آدم ربایان را دستگیر کرد

🔺 این چهارمین مورد گروگانگیری گردشگران ایرانی، طی چند ماه اخیر در شهر استانبول است  

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۴]
[ Photo ]
🎨 طرح| به مناسبت 23 مرداد، روز مقاومت اسلامی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۱۲]
[ Photo ]
قانونگذار روس: تصمیم ایران برای افزایش بودجه برنامه موشکی کاملا منطقی است / این تصمیم پاسخ مناسبی به تحریم‌های جدید آمریکا خواهد بود.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۱۴]
کره شمالی سفرای خود را به داخل کشور فراخواند

🔹پس از بالاگرفتن تنش‌ها با آمریکا و تصویب تحریم های جدید در سازمان ملل،کره شمالی از سفرایش در دیگر کشورها خواسته است برای شرکت در جلسه‌ای، به پیونگ‌یانگ بازگردند.
🔹یک مقام دولت کره جنوبی گفت به نظر می‌رسد حکومت کره شمالی جلسه‌ای را برای ماموریت دیپلمات‌های خارجی‌اش ترتیب داده است.
fna.ir/IAX1U4

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۱۵]
[ Photo ]
👈 سایت انگلیسی لیبرتی فایتزر مدعی شده است که ولیعهد عربستان قصد دارد عادل الجبیر را از سمت وزیر خارجه برکنار و برادر خود "خادلد بن سلمان" را به جایش بگذارد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۴۳]
✏️
🔻رمز و راز لقاء خونین محسن/ سعدالله زارعی

🔹«شهید محسن حججی» یله‌مردی که جهان را بهت زده کرده است…جوانی 26 ساله که روزها پیش از اسارت و شهادت، تمام جزئیات صحنه‌ای که قرار است در آن به شهادت برسد را تصویر کرده است: «دست‌هایم بسته است، رو به دوربین ایستاده‌ام، رو به همه شما، حرام‌زاده‌‌ای خنجر به دست است و دوست دارد که من بترسم و حالا که اینجا در این خیمه‌گاهم، هیچ ترسی در من نیست» و در عین بی‌ترسی از مرگ، عزیزترینش «علی» را یاد می‌کند تا معلوم شود اگر در آسمان است برای تن‌آسایی و حتی عیش معنوی نیست. بله «اینجا بوی دود و خون می‌آید. کم‌کم انگار لحظه دیدار است ولی در این لحظه‌های آخر که حرامیان دورم کرده‌اند، می‌خواهم قصه بگویم و قصه که می‌گویم کمی دلم هوایی علی کوچولویم می‌شود» بعد شروع می‌کند به گفتن قصه روضه‌های آقا ابا‌عبدالله‌الحسین علیه‌السلام.

🔹شهید حججی در شرح آنچه او را وادی به وادی به معرکه عاشورا و در نزدیکی میدان صفین کشانده سخن می‌گوید و به واقع معلوم می‌شود او به دقت برای چنین صحنه‌ای انتخاب شده است. این شهید می‌گوید در سال 85 «آنقدر به مادرمان حضرت زهرا متوسل شدم تا در اوج جوانی مسیری را برایم روشن کند. این مسیر آشنایی با شهید کاظمی و حضور در مؤسسه فرهنگی کاظمی بود... انگار حاج احمد دستم را گرفت و ره صد ساله را به سرعت پیمودم و آنگاه که زمان سربازی‌ام فرا رسید، خدمت در مناطقی دورافتاده را انتخاب کردم» بعد قصه ازدواجش را اینطور شرح می‌دهد: «به واسطه شهدا با دختری آشنا شدم و خدا را شاکرم که حاج احمد از دختران پاک دامنش نصیبم کرده است؛ همنام حضرت زهرا سلام‌الله علیها»! جالب شرط دو طرف در این ازدواج است «این خانواده شرطشان این بود که به دلیل نداشتن فرزند پسر برایشان فرزند با ایمانی باشم و از این رو دختر مؤمن و پاکدامنشان را با مهریه‌ای ساده به عقدم درآوردند و من هم تنها خواسته‌ام از ایشان مهیا کردن زندگی برای رسیدن به سعادت و شهادت بود».

🔹ادامه مسیر این شهید حضور در سپاه است که این را نیز وامدار حاج احمد کاظمی است: «یکی از راه‌های رسیدن به خداوند متعال و قرار گرفتن در مسیر اسلام و انقلاب، عضویت در سپاه است و همین جا بود که باز حاج احمد کمکم کرد و لیاقت پوشیدن لباس سبز پاسداری را نصیبم نمود»…او خطاب به مادرش می‌گوید: «تصمیم گرفتم و آمدم به دست و پای تو افتادم و التماست کردم و گفتم مگر خودت مرا وقف و نذر خانم فاطمه زهرا-س- نکرده و نامم را محسن نگذاشتی؟ مادر جان حرم حضرت زینب(س) در خطر است اجازه بده بروم... نکند لحظه‌ای شک کنی به رضایتت که من شفاعت کننده‌ات خواهم بود و اگر در دنیا عصای دستت نشدم در عقبی نزد حضرت زهرا-س- سرم را به دست گیر و سر‌افراز باش چون ام وهب»!...

🔹چه می‌توان گفت از این جوان و از آنچه از او به ما رسیده و آنچه در وجود او تجلی پیدا کرده است. خود شهید می‌گوید ره صد ساله را یک شبه طی کرده است و این ادعایی نیست که هر عارفی توان بیانش و درکش داشته باشد…کدام انسان را می‌توان یافت که چهل روز در محراب بست ذکر بنشیند تا خدا راه شهادت را به رویش بگشاید و خدا بگشاید، گشودنی که عبرت زمان و حجت آدمیان باشد!

🔹...این چه حجت بالغه‌ای است؛ مگر محسن نمی‌داند که مادر در نزد خداوند چه جایگاهی دارد که از شفاعت فرزند از مادر سخن می‌گوید؟ و مگر چه رازی در گوشش زمزمه کرده‌اند که چند سال پیش از شهادت خود می‌داند که چون وهب سرش را خواهند برید؟  کدام عقل و ابزار عقلانی از پس این محاسبه برمی‌آید؟ ما چه بگوییم جز اظهار شرمندگی و اعتراف به نادانی؟ تردید نداریم که ما در این قافله و طایفه نیستیم ما فقط آنان را دوست داریم ولی چه می‌دانیم حقیقت وجودی جوانی که وقتی ازدواج می‌کند قبول شهادتش را توسط عروس و خانواده او را شرط می‌کند و چه می‌دانیم از حقیقت عروس و خانواده‌ای که این را می‌پذیرند و به اندک مهریه‌ای قناعت می‌کنند…مسلما هنوز هم در اندازه‌ای بالاتر یا پایین‌تر از محسن حججی و خانواده او داریم و تردید نمی‌توان کرد که اینها همان اولیاءالله هستند که خداوند می‌گوید آنها را در بین بندگانش مخفی کرده است و امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید مراقب باشید در بین مردم، اولیاء الهی قرار داده شده که با رنگ و لباس شناخته نمی‌شوند مبادا انسانی را کوچک بشمرید شاید هم او یکی از اولیاء الهی باشد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۴۳]
[ Video ]
📺 فیلم/ انهدام مواضع داعش در ارتفاعات قلمون غربی توسط نیروهای مقاومت

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۴۷]
🔸آغاز يازدهمين جلسه دادگاه دو متهم نفتي                                                     

🔹يازدهمين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات دو متهم نفتي در شعبه 28 دادگاه انقلاب و به رياست قاضي مقيسه آغاز شد.

🔹در دهمين جلسه دادگاه دو متهم نفتي، حميد فلاح هروي متهم رديف سوم پرونده نفتي بخش ديگري از دفاعيات خود را ارائه کرد.

🔹افساد في الارض، اخلال در نظام اقتصادي کشور، مشارکت در پولشويي گسترده و بدهي نفت از مهمترين اتهامات حميد فلاح هروي است که البته خريد مرسدس بنز، دريافت آپارتمان ‌يک ميلياردي از بابک زنجاني بابت هديه عروسي دخترش، خريد آپارتمان 6 ميلياردي و ويلاي کيش که همه از غارت بيت‌المال به دست آمده بخش ديگري از اتهامات اين متهم است که در کيفرخواست مطرح شده است.

🔹دادگاه هاي علني رسيدگي به پرونده مهدي شمس و حميد فلاح هروي متهمان رديف دوم و سوم پرونده نفتي که از 17 تير امسال آغاز شده به رياست قاضي مقيسه و در شعبه 28 دادگاه انقلاب ادامه دارد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۴۹]
🔴 رهبرانقلاب: جوان مؤمن انقلابی؛ گره گشای مشکلات مردم است

آیت الله خامنه ای:
🔸ما امروز وقتی به آن گذشته نگاه می‌کنیم، می‌بینیم حرکت کشور در این زمینه‌ها، یک حرکت غیر قابل تصوری است؛ حرکت، خیلی خوب بوده. کار کردیم، نتیجه‌اش را هم داریم مشاهده می‌کنیم.
🔸همین رویان - که آقای دکتر گُورانی گزارش دادند - و این ماجرای سلول‌های بنیادی که اینها با امکانات کم توانستند به آن دست پیدا کنند و پیشرفتی که در این زمینه کرده‌اند و در این سمیناری که دو سال قبل در اینجا تشکیل شد و دانشمندان دنیا، آمدند و با آنها مصاحبه شد و گواهی و اظهار شگفتی کردند؛ اینها یک داستان‌هایی است که واقعاً جا دارد به عنوان مایه‌های افتخار، جلوِ چشم ما باشد.
🔸ما شخصیت‌هایی از قبیل مرحوم دکتر کاظمی آشتیانی - که حالا من مقیّدم از این جوان پاکباخته‌ی مؤمنِ فاضلِ کارآمد، و مدیر حقیقتاً انقلابی و مؤمن اسم بیاورم - داریم و الان هم در کشور، فراوان هستند و در بخشهای مختلف دارند کار می‌کنند؛ و کارهای خوبی هم انجام گرفته است.
🔸وضع دانشگاههای ما امروز با بیست، بیست‌وپنج سال قبل قابل مقایسه نیست؛ پیشرفتهایمان خیلی خوب است.
۱۳۸۵/۰۷/۱۳

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۱]
[ Photo ]
📸 پیام سعید حدادیان برای شهید حججی

🔹محسن عزیز از تو سپاسگزارم که عزت به تاراج گذاشته‌ شده‌مان در سلفی حقارت را به عزت تبدیل کردی.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۳]
🔴 17 کشته و 8 زخمی در حمله به رستورانی در بورکینافاسو  

🔹منابع آگاه دولتی در بورکینافاسو اعلام کردند در حمله تروریستی به یک رستوران در پایتخت این کشور هفده تن کشته و هشت تن زخمی شدند.

🔹نيروهاي امنيتي 3 مهاجم تکفيري عامل حمله به این رستوران را کشتند ولي هنوز تعدادي از افراد در داخل اين ساختمان گير افتاده اند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۴]
[ Photo ]
📸تصویرشهیدمدافع حرم محسن حججی روي ماشین عروس ودامادقدرشناس اهوازی باعنوان:  نه املیم ونه قدیمی فقط شادیمان را مدیون توایم.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۴]
🔴آغاز دومین جلسه دادگاه غیرعلنی متهمان کانال های تلگرامی

🔸در ایام برگزاری دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و دهمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، 9 نفر از مدیران کانال‌ های تلگرامی به اتهام مسائل ضدامنیتی و خلاف عفت عمومی بازداشت شدند.

🔸دو تن از این متهمان همان آغاز دوران بازداشت با قرار وثیقه آزاد شدند و برای هفت متهم دیگر هم پس از تکمیل تحقیقات در دادسرا، کیفرخواست صادر و به شعبه 15 دادگاه انقلاب ارجاع شد.

🔸دیروز، دو نفر از متهمان در دادگاه، دفاعیات خود را ارائه کردند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۸]
[ Photo ]
۲۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت یازدهم روحانی برای دولت دوازدهم! / در مرداد ۹۲ بدهی بخش دولتی به سیستم بانکی فقط ۱۰۲ هزار میلیارد بود که امروز به ۲۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۰۰]
[ Video ]
📹 مدیران پروازی

تخلفات بزرگ در شرکت‌های بزرگ و دهن‌کجی مدیران پتروشیمی به بخشنامه جهانگیری

tn.ai/1491004

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۰۶]
🔺پشت پرده تخلفات در شرکت‌های بزرگ اقتصادی

🔷تخلف اول: هم‌اکنون مدیران منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر و بندر امام که شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو و خلیج‌فارس هستند در منطقه حاضر نیستند و از راه دور و از تهران پتروشیمی‌ها را اداره می‌کنند؛ به اصطلاح مدیران پروازی هستند.

🔷تخلف دوم: بازنشسته بودن اکثریت مدیران هلدینگ که در بسیاری از زیرمجموعه‌های شستا و شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ خلیج‌فارس و تاپیکو در حال انجام است.

🔷تخلف سوم: عدم حضور اعضای موظف هیئت‌مدیره در سایت‌های پتروشیمی و نفت است. این اعضا نیز در کنار مدیران پروازی از راه دور شرکت‌ها را کنترل می‌کنند و در محل کارخانه‌ها حضور ندارند.

yon.ir/fB7Qc

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۰۸]
🔴 رشد 15 درصدی مالیات کارکنان بخش خصوصی

🔸بر اساس گزارش بانک مرکزی در سه ماه نخست سال 18 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیاتی عاید دولت شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 1.6 درصدی رو به رو شده است.
🔸بر این اساس جمع مالیات‌های مستقیم 9.3 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهش 7.4 درصدی مواجه شده و همچنین جمع مالیات‌های غیر مستقیم 8.8 هزار میلیارد تومان رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 5.3 درصد افزایش داشته است.
🔸درآمد دولت از محل مالیات اشخاص حقوقی 4.8 هزار میلیارد تومان و از محل مالیات معوق اشخاص حقوقی دولتی یک هزار میلیارد تومان بوده است.
🔸میزان مالیات بر درآمد نیز 3.9 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 8.7 درصد رشد مواجه شده است. درآمد دولت از محل مالیات مشاغل آزاد نیز 1200 میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 3 درصد رشد داشته است.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۱۳]
[ Photo ]
📸 تصویرسازی زیبا از لحظه اسارت شهید محسن حججی

طراح: حسن جعفری‌نیا، دانشجوی دانشگاه صدا و سیما

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۳۷]
🔶امکان کمک‌رسانی به مردم یمن وجود ندارد

🔹رئیس بسیج جامعه پزشکی گفت: متاسفانه در روزهایی که بیماری «وبا» در یمن شیوع بسیار زیادی پیدا کرده و بسیاری را به کام مرگ کشانده و 200 هزار نفر از مردم این کشور را نیز در معرض ابتلا قرار داده، بسیج جامعه پزشکی ایران به دلیل بسته بودن مسیرها و محاصره یمنی‌ها، امکان کمک رسانی به آنها را ندارد


✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۵۲]
[ Photo ]
📷حجاج ایرانی نائب الزیاره شهید مدافع حرم محسن حججی در حرم پیامبر اکرم(ص)

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۵۳]
فیصل قاسم: معارضان خارج‌نشین سوریه مثل «دستمال توالت» هستند

🔹«فیصل قاسم» مجری سوری شبکه الجزیره قطر که از جمله معارضان دولت سوریه به شمار می‌رود، شدیدا به معارضان این کشور حمله کرد و آنها را «دستمال توالت» خواند.
🔹وی گفت معارضانی که با حمایت کشورهای خارجی زندگی می‌کنند نه نماینده ملت سوریه اند، و نه نماینده هیچ آرمانی، و در واقع این افراد «نماینده خودشان هم نیستند، بلکه فقط نماینده منافع حامیانشان هستند.
🔹این مجری تلویزیون تأکید کرد معارضان سوری تحت حمایت خارجی «اگر نگوییم دستمال توالت هستند، ولی بسیار شبیه دستمال کاغذی هستند»

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۰:۵۸]
yon.ir/ZD2nz
🔻فیصل قاسم: معارضان خارج‌نشین سوریه مثل «دستمال توالت» هستند

🔹«فیصل قاسم» مجری سوری شبکه الجزیره قطر که از جمله معارضان دولت سوریه به شمار می‌رود، شدیدا به معارضان این کشور حمله کرد و آنها را «دستمال توالت» خواند.

🔹وی گفت معارضانی که با حمایت کشورهای خارجی زندگی می‌کنند نه نماینده ملت سوریه اند، و نه نماینده هیچ آرمانی، و در واقع این افراد «نماینده خودشان هم نیستند، بلکه فقط نماینده منافع حامیانشان هستند.

🔹این مجری تلویزیون تأکید کرد معارضان سوری تحت حمایت خارجی «اگر نگوییم دستمال توالت هستند، ولی بسیار شبیه دستمال کاغذی هستند»
yon.ir/K2AOY 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۱:۰۰]
yon.ir/cerVe
🔶 روزنامه قانون تنها یک تذکر گرفت!

🔻وکیلی عضو هیئت نظارت بر مطبوعات:

🔹در جلسه امروز هیأت نظارت بر مطبوعات به روزنامه قانون تذکر داده شد.
🔹به این نتیجه رسیدیم که منظور این گزارش سپاه قدس نبوده.
🔹اگر این اتفاق می‌افتاد حداکثر تنبیه را برای روزنامه "قانون" در نظر می گرفتیم.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۱:۰۰]
🔴 مستند شهید حججی در شبکه یک سیما ساخته شد

🔸مستند شهید حججی محصول مشترک طرح و برنامه شبکه یک سیما و سازمان تبلیغات اسلامی است که ۳۱ مرداد و همزمان با سالروز شهادت امام جواد(ع) روی آنتن می رود.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۱:۳۸]
[ GIF ]
🔴با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی؛ رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۱:۳۹]
[In reply to شبکه خبری سفیر]
🔷تکمیلی

🔴 رهبرمعظم انقلاب اعضای جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را منصوب کردند

بسم الله الرّحمن الرّحیم

🔸خداوند علیم و قدیر را سپاس می‌گویم که با کمک و هدایت خود، مجمع تشخیص مصلحت را بر ادای وظائف خطیر آن موفق فرمود و این نهاد قانونی در بیش از ربع قرن توانست نقشی اثرگذار در اداره‌ی کشور داشته باشد.

🔸لازم می‌دانم از همه‌ی اعضاء و کارگزاران این نهاد تشکر کنم و یاد درگذشتگان این مجموعه را گرامی بدارم، مخصوصاً جناب آقای هاشمی رفسنجانی که از استوانه‌های سیاسی کشور بودند و سال‌ها مسئولیت سنگین ریاست این مجمع را برعهده داشتند، و نیز جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای طبسی و جناب آقای عسگراولادی و جناب دکتر حسن حبیبی رحمة‌الله‌علیهم.

🔸اکنون با آغاز دوره‌ی جدید این نهاد، به حکم تجربه‌های ارزنده‌ی موجود، تغییراتی در ساختار و محتوا ضروری می‌نماید که عمدتاً عبارت است از:
-    سامان بخشیدن به مجموعه‌ی سیاست‌های کلّی و بازنگری در عناوین و نیز در فرآیند تعیین و تنظیم آن.
-    سامان بخشیدن به مسأله‌ی نظارت بر اجرای سیاست‌ها.
-    سازوکار لازم برای ارزیابی کارآمدی و اثربخشی سیاست‌ها.
-    ایجاد انسجام کامل در ساختار تشکیلاتی و مدیریتی و تمرکز برنامه‌ها بر اساس آئین‌نامه‌ی مصوّب.
-    چابک‌سازی تشکیلات و حذف بخش‌های موازی و غیر ضرور.
به جز اینها تغییرات اصلاحی دیگری نیز در خلال کار و در سایه‌ی دقّت نظر دست‌اندرکاران و انعطاف‌پذیری تشکیلات، لازم خواهد نمود و به کار گرفته خواهد شد انشاءالله.

🔸با عنایت به آنچه گفته شد آیت الله آقای حاج سیّدمحمود هاشمی شاهرودی را به ریاست و جناب آقای دکتر محسن رضائی را به دبیری مجمع تشخیص مصلحت و اشخاص حقوقی و حقیقی نامبرده در زیر را به عضویت آن در دوره‌ی پنج‌ساله‌ی جدید منصوب می‌کنم:
اشخاص حقوقی:
الف) رؤسای محترم سه قوه
ب) فقهای معزّز شورای نگهبان
ج) رئیس ستاد کل نیروهای مسلّح
د) دبیر شورایعالی امنیت ملّی
ه) وزیر یا رئیس دستگاهی که موضوع مورد بحث، به آن دستگاه مربوط است
و) رئیس کمیسیون متناسب با موضوع بحث از مجلس شورای اسلامی

🔸اشخاص حقیقی:
آیات و حجج اسلام:
آقای حاج سیّدمحمود هاشمی شاهرودی، آقای حاج شیخ احمد جنتی، آقای امینی نجف‌آبادی، آقای موحدی کرمانی، آقای ناطق نوری، آقای حاج شیخ حسن صانعی، آقای محسنی اژه‌ای، آقای مجتهد شبستری، آقای سیّدابراهیم رئیسی، آقای درّی نجف‌آبادی، آقای محمّدی‌عراقی، آقای مجید انصاری، آقای مصباحی‌مقدم.

🔸و حضرات:
آقای غلامرضا آقازاده، آقای علی آقامحمّدی، آقای محمود احمدی‌نژاد، آقای محمّدجواد ایروانی، آقای محمّدرضا باهنر، آقای احمد توکّلی، آقای سعید جلیلی، آقای غلامعلی حدّادعادل، آقای داود دانش‌جعفری، آقای پرویز داودی، آقای محسن رضائی، آقای سیّدمحمد صدر، آقای محمّدحسین صفارهرندی، آقای محمّدرضا عارف، آقای محمّد فروزنده، آقای سیّدحسن فیروزآبادی، آقای محمّدباقر قالیباف، آقای حسین محمّدی، آقای حسین مظفّر، آقای سیّدمصطفی میرسلیم، آقای سیّدمحمّد میرمحمّدی، آقای سیّدمرتضی نبوی، آقای علی‌اکبر ولایتی، آقای صادق واعظ‌زاده، آقای احمد وحیدی.

🔸حضرات آقایان را به حضور و اتقان و دقّت در تشخیص مصلحت و نیز به صلاح و سداد و انصاف دعوت میکنم و توفیق و هدایت الهی را برای خود و آنان مسألت می‌نمایم. نکات یاد شده در پیوست این حکم لازم است مورد توجه قرار گیرد.

سیّدعلی خامنه‌ای
۲۳ مرداد ۹۶

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۰۷]
[ Photo ]
🔻احمد توکلی:

🔸آخوندی در مورد مسکن مهر مواضع ضدو نقیضی دارد.
🔸این طرح دارای پشتوانه علمی است.

yon.ir/NxC2N  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۱۲]
🔴 استقبال «نتانیاهو» از جدایی کردستان عراق

🔹روزنامه «جروزالم پست» به نقل از منبعی که در نشست نخست وزیر رژیم صهیونیستی با هیئتی از ۳۳ عضو کنگره آمریکا حضور داشته، نوشت نتانیاهو از «نگرش مثبت» خود به تاسیس یک دولت مستقل کُردی در عراق صحبت کرده است.

🔹نتانیاهو همچنین شهروندان کردستان عراق را مردمی شجاع و غرب‌گرا توصیف کرده که در ارزش‌های اسرائیل با آنها مشترک هستند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۱۲]
[ Photo ]
🔻سخنگوی وزارت خارجه روسیه:

🔹آمریکا درک درستی از عواقب درگیری احتمالی با کره شمالی ندارد.
🔹سناریوی جنگ علیه پیونگ‌یانگ یک فاجعه بزرگ به بار خواهد آورد.
yon.ir/YB2zD 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۱۳]
🔷 انتشار خاطرات سردار سلیمانی متوقف شد

🔹در حالی که دو جلد از مجموعه ۱۶ جلدی خاطرات سردار سلیمانی پیش از این منتشر شده است، عباس میرزایی نویسنده این مجموعه از توقف انتشار مجلدات دیگر به دلیل مایل نبودن سردار سلیمانی خبر داد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۴۵]
[ Photo ]
🔷 حبیب‌الله دهمرده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: معرفی نشدن وزیر علوم تا امروز هم شائبه ایجاد می‌کند و هم به آموزش عالی لطمه می‌زند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۴۵]
📝 عبدالباری عطوان: هشدار حمله به فرودگاه‌های عربستان و امارات جدی است

🔻سردبیر روزنامه رای الیوم نوشت:

🔹 یمنی‌ها بر حمله به هواپیماها و ناوهای جنگی امارات تمرکز کرد‌ه‌اند و چه بسا به دلیل نقش سلطه طلبانه امارات در جنوب یمن و توطئه‌های آن برای تجزیه این کشور باشد.
🔹هر چقدر بحران یمن طولانی‌تر می‌شود، قدرت و کارایی طرف یمنی هم که طوفان قاطعیت و هواپیماها و موشک‌های آن را هدف می‌گیرد بیش‌تر می‌شود.
🔹اقدام ائتلاف بین المللی در بستن فرودگاه صنعا بدون هیچ توجیه اخلاقی و قانونی، جنایت جنگی و به جهنم کشیدن حال و روز شهروندان یمنی است.
🔹محمد عبدالله صالح، از فرماندهان برجسته نظامی یمن تهدید کرده که در صورت ادامه بسته ماندن فرودگاه صنعا فرودگاه های عربستان و امارات را هدف قرار می دهند.
🔹این تهدیدها باید بسیار جدی گرفته شود چون ائتلاف الحوثی و کنگره چیزی برای از دست دادن ندارد.
 
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۴۷]
[ Photo ]
🔴👁‍🗨 #اینستا_گرام|پیام همسر شهید تیموری برای شهادت شهید محسن حججی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۵۲]
🚨 منابع آگاه از درخواست رسمی دولت عربستان از عراق برای بازگشایی کنسولگری در نجف اشرف خبر دادند.

yon.ir/htEqu  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۵۳]
[ Photo ]
🔻سردار سلامی در مراسم بزرگداشت شهید حججی:

🔹جنگ را از کارون به شرق مدیترانه و دریای سرخ انتقال داده‌ایم.

🔹 ایران در دو جنگ جهانی در برابر دنیای استکبار ایستاد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۵۶]
🔷دست رد نخست‌وزیر عراق به سینه وزیر خارجه بحرین

🔹نخست‌وزیر عراق برای بار چندم به کشورهای محاصره کننده دوحه، اعلام کرد که بغداد حاضر نیست علیه قطر موضعی بگیرد و بی‌طرف است.
🔸 وزیر خارجه بحرین در سفری اعلام نشده، دیروز وارد بغداد شد و پس از دیدار با همتای عراقی‌اش و رئیس‌جمهور با نخست‌وزیر عراق نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.
yon.ir/EisWr 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۵۹]
[ Photo ]
🔷 پیامبراکرم(ص)میفرمایند:همواره امتم درخیر وخوبی هستندمادامی که بایکدیگرمحبت ورزند،نمازبه پای دارندو ‌زکات بدهندوچون این تکالیف را انجام ندهندبه قحطی وخشکسالی گرفتارمیشوند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۲:۵۹]
[ Video ]
📺 افشاگری پایش در مورد تخلفات در زیر مجموعه دو هلدینگ بزرگ اقتصادی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۰]
💢تغییرات در ترکیب مجمع تشخیص مصلحت نظام از چه قرار است؟
🔸در دوره جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام، با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی تغییرات زیر در ترکیب اعضاء رخ داده است:
🔹رئیس: آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی به‌جای مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی
🔹اعضاء: در بخش اعضاء حقوقی، رئیس ستادکل نیروهای مسلح اضافه شد.
🔹در اعضاء حقیقی، آقایان مجتهدشبستری، رئیسی، توکلی، صدر، قالیباف و میرمحمدی به عضویت مجمع درآمدند.
🔹هیچ‌یک از اعضای دوره قبل مجمع که در قید حیات هستند، از ترکیب مجمع کنار گذاشته نشدند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۰]
[ Photo ]
العهد: آتش سوزي گسترده در يکي از پالايشگاه هاي نفت شهر اسدود در فلسطين اشغالي

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۰]
📣تدارک اسکان ۳۰۰ هزار زائر اربعین در نجف

🔺 اجرای طرح شناسنامه‌دار کردن مواکب و صدور پروانه موکب‌داری
🔺پذیرایی روزانه با ۲۵۰ هزار وعده غذایی در شهر مقدس نجف

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۱]
[ Photo ]
استاندار تعز خطاب به ولیعهد سعودی:
اگر دوست داری در زندگی با مشکلی روبرو نشوی این جنگ (یمن) را متوقف کن.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۱]
⭕️وزارت دادگستري رژيم صهيونيستي براي اصلاح قانون اساسي اين رژيم پيش نويسي تهيه مي کند که به نخست وزير اجازه مي دهد تنها با تاييد 10 نفر از اعضاي کابينه امنيتي، اعلام جنگ کند يا به اجراي عمليات نظامي دستور دهد که در نهايت به جنگ منتهي مي شود.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۳]
yon.ir/mh7hg
🔻 سردار سلامی:

🔹باید دشمن را در سرزمین‌های وسیعی محاصره کرد

🔹وقتی شهادت نزد ملتی آرمان و هدف و فرهنگ می‌شود، نشان می‌دهد که این ملت زنده است

🔹 ما دیگر انزواپذیر نیستیم چرا که آینده تحولات منطقه با ایران گره خورده است

🔹 هیچ قدرتی هرچند در مقیاس امکانات بزرگ باشد، توان شکست ما را نخواهد داشت

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۳]
🔶نگرانی واشنگتن از حضور ایران در آمریکای لاتین

🔺رئیس سازمان جاسوسی آمریکا مدعی شد:واشنگتن باید مراقب حضور ایران در ونزوئلا باشد، زیرا این احتمال که ونزوئلا به تهدیدی برای آمریکا تبدیل شود،بسیار زیاد است.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۶]
[ Photo ]
🔴اجرای طرح سربازپژوهشی در۱۳دانشگاه برترکشور

🔹معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور:قراراست تعدادی ازنیروهای فوق لیسانس ودکترای نخبه،خدمت رادرقالب طرح سربازپژوهشی یاتحقیقی بگذرانند.

 ✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۸]
🔸یازدهمین جلسه دادگاه همدستان بابک زنجانی خاتمه یافت.

🔹قاضی مقیسه زمان دادگاه بعدی را فردا 24 مرداد اعلام کرد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۹]
[ Photo ]
🔴 محمد رضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی علوم تحقیقات تهران شد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۱۴]
⭕️در پي قتل دو شهروند اردني به ضرب گلوله نگهبان سفارت رژيم صهيونيستي در امان، اردن از اين رژيم خواست هيأت ديپلماتيک خود را فعلا به سفارتش در امان نفرستد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۲۱]
[ Photo ]
💢 تعجب فرمانده عملیات فرات میانه از اخبار رسانه‌ها درباره حمله به کربلا

🔹 مقابله با این حمله در ۱۲۰ کیلومتری کربلا صورت گرفت.

🔹 اوضاع امنیتی کربلا خوب است.
yon.ir/RjYNT  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۲۱]
[ Photo ]
💢وزیر کشور عراق: دولت جمهوری اسلامی ایران در پیروزی های اخیر دولت عراق بسیار سهیم بوده و ما این پیروزی ها را مدیون کمک های بی دریغ جمهوری اسلامی می دانیم

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۲۵]
[ Photo ]
💢 بر اثر انفجار یک گلوله داخل توپ در یکی از پایگاه‌های شمال العیاضیه در کردستان عراق،  دو نظامی آمریکایی کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

yon.ir/snZAl 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۳۵]
[ Photo ]
💢 هیأتی از بیت آیت الله سیستانی با حضور در اردوگاه‌های آوارگان شهر موصل، بسته‌های مواد غذایی بین ساکنان این اردوگاه‌ها توزیع کردند.

تصاویر 👇
yon.ir/Cv2TE  📸

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۴۳]
yon.ir/mnWAx
🔷سردار پاکپور: زمانی وارد عراق و سوریه شدیم که تروریست‌ها به خطوط قرمز ما نزدیک شده بودند

🔻فرمانده نیروی زمینی سپاه در دیدار با خانواده شهید حججی:

🔹امروز میدان‌های جهاد و دفاع ما از مرزهایمان بیرون رفته و میادین عملیاتی‌مان توسعه یافته است.
🔹در مرزهای عراق، ارتش عراق مستقر نیست و تروریستها آن سوی مرز هستند و اقلیم شمال عراق و نوار مرزی دست حکومت اقلیم نیست.
🔹ما زمانی وارد عراق و سوریه شدیم که تروریست‌ها به خطوط قرمز ما نزدیک شده بودند؛اگر جلوی آنها گرفته نمی‌شد، از دمشق تا کربلا و نجف از شیعه اثری نمی‌ماند.
yon.ir/HikjB  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۴۷]
🔷مرگ چند فرمانده «جیش الاسلام» و «النصره» در شرق دمشق

🔸درگیری میان جیش الاسلام و جبهه النصره در غوطه شرقی دمشق همچنان ادامه دارد که درپی آن چند سرکرده از دوطرف کشته شدند.

yon.ir/ONhXF  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۳:۵۱]
[ Photo ]
⚠️ تغييرات اعضای مجمع تشخيص مصلحت نظام در حكم امروز رهبرمعظم انقلاب

🔺هيچ‌يک از اعضای دوره قبل كه در قيد حيات بودند از تركيب جديد حذف نشده‌اند.

 ✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۱]
[ Photo ]
💢 دهها نفر از فعالان حقوق بشر با تجمع مقابل سفارت عربستان سعودی در واشنگتن حملات وحشیانه رژیم سعودی به منطقه شیعه نشین العوامیه را محکوم کردند.

تصاویر 👇
yon.ir/MaL7u 📸

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۲]
📸 yon.ir/suUsS
🔺محسن رضایی: داعش کار تبلیغاتی انجام می‌دهد تا بگوید من زنده هستم

🔷دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه مراسم ختم شهید حججی درباره اقدامات داعش اعتقاد دارد داعش در پایان راه است و برای اینکه نشان دهد هنوز جان دارد، دست به چنین اقدامات جنایت‌کارانه‌ای می‌زند.

🔷 کار تبلیغاتی انجام می‌دهد تا بگوید من زنده هستم. این تحولات در منطقه باعث می‌شود آینده‌ای نه چندان دور آمریکا را به عقب‌نشینی وادارد.


✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۷]
[ Photo ]
📸 مراسم گرامیداشت شهید محسن حججی و جمعی از شهدای مدافع حرم با حضور مقامات لشکری و کشوری در ستاد نیروی زمینی فرمانده سپاه
yon.ir/PKfI5  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۸]
[In reply to شبکه خبری سفیر]
📣 سردار پاكپور در ديدار با ٤ خانواده شهيد مدافع حرم:

🔹هنوز كه هنوز است سرويس جاسوسي عربستان نتوانسته است براي "جليل قنبرزهي" جايگزين پيدا كند

🔹وقتي برادرانمان را در مرز ميرجاوه به شهادت رساندند، گفتيم انتقام مي گيريم، انتقامي بالاتر از انهدام گروه قنبرزهي؟

🔹انتقام خون شهيد حججي را هم مي گيريم
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۹]
[ Photo ]
📸 آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام در کنار شهید دکتر مصطفی چمران

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۹]
[ Video ]
🎥 پاسخ مهران مدیری به نمک نشناسان و توهین کنندگان به مدافعان حرم

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۱۹]
🚨وزارت بازرگانی چین فرمان منع واردات ذغال‌سنگ، سنگ آهن و سرب و غذاهای دریایی از کره شمالی را صادر کرد.

yon.ir/jsfAK  👈

 ✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۲۰]
[ Photo ]
📸 "طوفان" سیستانی‌ها را در خانه حبس کرد/ غلظت ذرات معلق هوا "۵ برابر حدِ بحران"/ توزیع ماسک و سبدغذایی میان مردم

 ✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۲۰]
🔺شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی  آمریکا علیه کره شمالی را تصویب کرد؛ این قطعنامه درآمدهای کره شمالی از محل صادرات را کاهش می‌دهد.

🔺تصویب این قطعنامه به منظور تقویت تحریم‌های کره شمالی پس از دو آزمایش موشک بالستیک که در تاریخ‌های 3 ژوئیه و 28 ژوئیه انجام شد، صورت گرفت.

📸 yon.ir/GzQdc

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۲۵]
[ Photo ]
⚠️ تغييرات لازم در محتوا و ساختار مجمع تشخيص مصلت نظام

✍🏻مطرح شده در پيام امروز رهبرمعظم انقلاب

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۳۲]
⚠️ گزارش تاریخی: هیات مستشاری عالی رهبری

🔻«مجمع تشخیص مصلحت نظام» یکی از مهم‌ترین نهادها و ارکان نظام اسلامی است که به ابتکار حضرت امام خمینی (ره) ایجاد شده است... تشکیل این مجمع به لحاظ تاریخی فراز و نشیب و سیر خاصی داشته است. یکی از مهم‌ترین مسائل کشور در دهه‌ی ابتدایی پیروزی انقلاب مسئله‌ی تطابق مصوبات مجلس شورای اسلامی با موازین شرع و قانون اساسی و چالش‌هایی در این زمینه بوده است... ادامه‌ی مسائل و مناقشات باعث شد امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۶ طی حُکمی دستور تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای حل اختلافات صادر نمایند... در ادامه‌ی این سیر تاریخی و پس از بازنگری قانون اساسی در سال ۱۳۶۸ این مجمع در قانون اساسی جمهوری اسلامی جایگاهی قانونی پیدا کرد.

🔹در گزارشِ «هیات مستشاری عالی رهبری» براساس بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و احکام و نامه‌های صادره توسط حضرت امام خمینی (ره) سیرِ تاریخی شکل‌گیری مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی شده است.

🔺از جمله نکات مطرح شده در این گزارش تبیین نگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به جایگاه و وظایف این مجمع است.

🔍بيشتر بخوانيد👇🏻
http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=37384

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۳۲]
[ Photo ]
🔸 مدیر عامل ستاد دیه: 8 هزار و 400 نفر در کشور به خاطر صدور چک بدون پشتوانه مالی در زندان‌ها به سر می‌برند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۴:۴۵]
[ Photo ]
🔶 وزیر مشاور در امور خارجه امارات: سفر «مقتدی صدر» به امارات دارای پیام‌های مهم و آغازی برای مرحله همکاری‌های مخلصانه با عراق است.

✅ @safir_ channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۱]
[ Photo ]
📸 با وجود تلاش بیش از ۴۰۰۰ آتش نشان، آتش‌سوزی در جنوب اروپا همچنان ادامه دارد.
yon.ir/NlZpg  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۲]
🔶شکست آزمایش زنده پهپادهای انتحاری اسرائیل علیه مواضع ارتش ارمنستان

🔹یک شرکت نظامی رژیم صهیونیستی برای فروش پهپادهای انتحاری خود به آذربایجان، آزمایش زنده‌ای را علیه اهدافی از ارتش ارمنستان اجرا کرد که این آزمایش با شکست مواجه شد.

🔹در حالی که وزارت جنگ رژیم صهیونیستی معمولا از اظهار نظر درباره صادرات تسلیحات خودداری می‌کند اما این بار اعلام کرد مشغول بررسی جزئیات بیشتر این حادثه هستند.

🔸رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا که در کره جنوبی به‌سر می‌برد، می‌گوید آمریکا در حال آماده‌سازی گزینه‌های نظامی علیه کره شمالی است تا در صورت شکست تحریم‌ها استفاده شوند
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۳]
[ Photo ]
🔶رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا که در کره جنوبی به‌سر می‌برد، می‌گوید آمریکا در حال آماده‌سازی گزینه‌های نظامی علیه کره شمالی است تا در صورت شکست تحریم‌ها استفاده شوند
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۳]
[ Photo ]
🚨نیروهای امنیتی روسیه اعضای مرتبط با گروهک تروریستی داعش که قصد انجام حملات انتحاری در مسکو را داشتند، دستگیر کردند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۴]
🔷 ارتش سوریه موفق شد روستاهای «بخیران، العریقة و العثمانیة» در شرق استان حمص را از داعش پس بگیرد.
yon.ir/0lkHd 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۵]
[ Photo ]
🔷 رئيس اسقف های ارتدکس رم در قدس اشغالي: توطئه‌گران عليه سوريه، همان توطئه گران عليه فلسطين هستند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۸]
🔶لاوروف با خلیفه حفتر در مسکو دیدار کرد

🔹وزیر خارجه روسیه در دیدار با فرمانده ارتش لیبی بر ضرورت تمرکز تمامی تلاش‌ها برای حل بحران این کشور بر چهارچوب ارائه شده توسط سازمان ملل تأکید کرد.
yon.ir/CzM53 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۱۹]
yon.ir/O3ewv
📣امیر حاتمی: تشکیل ۱۰ تیپ واکنش سریع در ارتش و سپاه برای مبارزه با تروریسم‌‌

🔻وزیر پیشنهادی دفاع:

🔹مسئله موشک‌های S300 تمام شده و این موشک‌ها به کشور تحویل و در محل مستقر شده است.
🔹 5 تیپ واکنش سریع در نیروی زمینی ارتش و 5 تیپ واکنش سریع در نیروی زمینی سپاه ایجاد شده تا به صورت جدی با تروریسم‌‌ها مبارزه شود.
🔹اولویت‌های وزارت دفاع تقویت صنعت موشکی، هوایی، پدافند هوایی و صنعت دریایی و نیروی زمینی است.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۲۲]
🔴تعداد مسموم شدگان نشت گاز کلر در دزفول به 507 نفر رسید

🔻 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول:

🔸در حال حاضر آمار مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌های دزفول بر اثر مشکلات ناشی از نشت گاز کلر، به 507 نفر رسیده است.

🔸 9 نفر از این افراد در بخش داخلی بیمارستان گنجویان دزفول بستری هستند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۲۳]
[Forwarded from جشنواره فرهنگی هنری راه روشن]
http://yon.ir/Hn76B
🔹جشنواره فرهنگی هنری راه روشن با موضوع "اقتصاد مقاومتی"
🔹رشته ها
1️⃣عکاسی
2️⃣نقاشی(کودک و نوجوان)
3️⃣فیلم کوتاه موبایلی
4️⃣شعر(کلاسیک و طنز)
🔹همراه با اهدا جوایز ارزنده به نفرات برتر هر رشته
🔹جهت کسب اطلاعات بیشتر و دانلود کاربرگ های ویژه شرکت در جشنواره به کانال تلگرامی جشنواره مراجعه فرمایید.
https://t.me/rahe_roshan96 👈

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۴۷]
طی بخشنامه وزارت کشور پنجمین دوره شورای شهر تهران، ری و تجریش از اول شهریورماه آغاز به کار می‌کند

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۴۷]
[ Photo ]
تازه شهیدا بگو خانه معشوق کو
گفت همان سو که سر بیشتر افتاده است...

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۵:۴۸]
📣 آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه:

🔸جنایت داعش درخصوص شهید حججی در تاریخ ثبت می شود.
🔸بزرگی روح و آمادگی پرواز شهید حججی، برای ما درس است.
🔸مصوبه مقابله با اقدامات آمریکا قابل تقدیر است
🔸 گام بعدی اقدام شورای نظارت بر اجرای برجام است


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۰۸]
[ Photo ]
📸🔴 نگاهی به ادوار مجمع تشخیص مصلحت نظام

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۰۹]
💥  انهدام یک گروه تروریستی انتحاری در قلب پایتخت روسیه

🔹طبق گفته‌های نهاد امنیتی روسیه تروریست‌های مذکور تحت هدایت یک فرستاده داعش از سوریه خود را برای انجام حملات آماده می‌کردند.

🔹 اعضای یک گروه تروریستی ازجمله مسئول آماده‌سازی برای این کار که متخصص ساخت ماده انفجاری و فرستاده داعش بود به همراه دو عامل انتحاری را بازداشت کردند

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۱۱]
[ Photo ]
🔸ایمیل‌های فاش شده‌ نشان می‌دهد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی نزد دو مقام آمریکایی اقرار کرده است که خواستار خروج از جنگ دو ساله در یمن است که خودش آغاز‌گر آن بود.


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۲۰]
🔻امیر حاتمی: تشکیل ۱۰ تیپ واکنش سریع در ارتش و سپاه برای مبارزه با تروریسم‌‌

وزیر پیشنهادی دفاع:
🔹مسئله موشک‌های S300 تمام شده و این موشک‌ها به کشور تحویل و در محل مستقر شده است.
🔹 5 تیپ واکنش سریع در نیروی زمینی ارتش و 5 تیپ واکنش سریع در نیروی زمینی سپاه ایجاد شده تا به صورت جدی با تروریسم‌‌ها مبارزه شود.
🔹اولویت‌های وزارت دفاع تقویت صنعت موشکی، هوایی، پدافند هوایی و صنعت دریایی و نیروی زمینی است.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۲۳]
⭕️هواپيماهاي رژيم متجاوز سعودي به اشتباه تجمع مزدوران اين رژيم را در منطقه صرواح در شمال يمن هدف قرار دادند که بر اثر آن 6 نفر از مزدوران به هلاکت رسيدند و شمار ديگري زخمي شدند و يک دستگاه خودرو آنان آتش گرفت.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۲۴]
[ Photo ]
✍️ متن پیام تشکر آیت الله هاشمی شاهرودی  از رهبر معظم انقلاب اسلامی

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۳۲]
🔴حزب الله از 2006 تا 2017🔴

دکتر رضا سراج:
🔹قدرت حزب الله لبنان در مقایسه با سال 2006 سه برابر شده و به یك ارتش کم نظیر در منطقه تبدیل گردیده است.

♦️ارزیابی اسرائیل از قدرت حزب‌ الله
1⃣سازماندهی 40000  نیروی رزمنده   
2⃣توانایی پیشرفته‌ در زمینه جنگ سایبری
3⃣برخورداری از قدرت بسیار بالای اطلاعاتی
4⃣استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین مدرن
5⃣قدرت حمله به تمام تأسیسات راهبردی اسرائیل
6⃣دسترسی به موشک‌های پیشرفته ساحل به دریا
7⃣مجهز شدن به سامانه‌های دفاع هوایی کارآمد
8⃣امکان حمله موشکی تا عمق 250K اسرائیل
9⃣افزایش وزن کلاهک‌های انفجاری موشک‌ها  
🔟در اختیار داشتن بالغ بر 100هزار موشک

🔹حزب الله لبنان با داشتن حدودا 7000 رزمنده در جنگ سوریه، به تجربه‌های نظامی خود در درگیری‌ها افزوده و به قدرت مانور استثنایی دست یافته است. اکنون حزب‌الله با افزایش «بُرد، قدرت انفجار و دقت» موشک‌های خود در برابر اسرائیل، به #بازدارندگی از طریق تحمیل هزینه بسیار سنگین به دشمن صهیونیستی، متمرکز شده است.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۶:۴۱]
[ Photo ]
🔻چندی پیش جانبازشیمیایی«ابوطالب فلاح»برای درمان ازخراسان رضوی به تهران آمدامابدلیل نداشتن توانایی پرداخت مخارج درمان،درهیچ بیمارستانی پذیرش نشد.


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۱۲]
[ Photo ]
🚨 سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد از اواخر فروردین  سال جاری تاکنون نزدیک به ۲ هزار نفر در یمن بر اثر ابتلا به بیماری وبا جان خود را از دست داده‌اند.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۱۷]
📣 آذری جهرمی، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات: کسی موافق بستن فضای مجازی نیست.
🔹علت استفاده از تلگرام این است که دو سال از تکنولوژی روز دنیا عقب هستیم
🔹 3300 کانال ضد اخلاقی در تلگرام وجود داشت که مسدود شده است
🔹مسیر عدم اعتماد بین دولت و شورای عالی فضای مجازی را از بین خواهیم برد


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۲۳]
[ Video ]
📹 انتظار جالب توجه مردم یمن از ایرانی‌ها؛ بیشتر به امام خامنه‌ای نزدیک شوید

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۲۴]
[ Video ]
🎥مداحی حاج محمود کریمی

🔹 سلام فدایی حسین سلام مدافع حرم/  تو زنده ای برای اینکه سرت رو دامن حسینه

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۲۴]
🌐 به دنبال افزایش تنش‌ها میان کره‌شمالی با آمریکا، پیونگ‌یانگ سفیرهای مهم خود از سراسر جهان را برای حضور در یک نشست اضطراری فراخواند

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۳۹]
[ Photo ]
📸 آبشار زیبای بیشه در استان لرستان


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۷:۴۸]
[ Video ]
📹  23 مرداد ؛ 1369؛ نخستین نامه صدام به مقامات ایران

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۱۸:۴۷]
🔴کاخ کرملین از گفتگوی تلفنی روسای جمهور ایران و روسیه خبر داد.

🔹روحانی و پوتین درباره مسائل نفت و گاز و پروژه های انتقال انرژی و همچنین مساله سوریه رایزنی کردند.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۲۰:۰۰]
♦️روحانی در تماس تلفنی با پوتین:آمریکا ناقض تعهدات برجام است/ استقبال از مشارکت روسیه در پروژه‌های زیرساختی در ایران

🔹برجام یک توافق چند جانبه است و اقدامات آمریکا ناقض تعهدات به شمار می‌آید
🔹روسیه ضرورت دارد در راستای تحکیم برجام و اجرای تعهدات از سوی همه طرف‌های مذاکره در این توافق رایزنی و نقش آفرینی مثبت داشته باشد
🔹شورای امنیت سازمان ملل متحد باید در روند تسهیل برای ارسال کمک‌های انسانی به یمن اقدامات موثری انجام دهد

رییس جمهور روسیه:
🔹فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران روسی مشتاق به حضور و مشارکت فعال تر در پروژه های زیرساختی ایران هستند
🔹ایران به تمامی تعهدات خود در برجام پایبند بوده و نقض این توافق از سوی هر یک از طرفین مذاکره در حقیقت تخلف از قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد است.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۱۴.۰۸.۱۷ ۲۰:۰۲]
[ Photo ]
🔸 وزیر آموزش رژیم صهیونیستی:

🔹 مصلحت کنونی این رژیم ایجاب می‌کند هیچ‌گونه جنگ و تنشی با حزب الله لبنان صورت نگیرد.

🆔 @safir_channel
کد مطلب: 385367
مرجع : هم اندیشی