تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴
 

بسته خبری چهارشنبه 08 شهریورماه 1396

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:💠 سبک زندگی اسلامی/🔹امام رضا(ع): يک كار نيک پنهانى، با هفتاد كار نيک علنی برابری می‌کند

➖ «ميزان الحكمه ج4 ص340»

✅ @safir_channel


🔷 روزنامه های امروز چهارشنبه 8 شهریور ماه 1396

✅ @safir_channel

🌤 آب و هوا
🔹در اغلب نقاط کشور جوی نسبتاً پایدار حاکم است.
🔹تا اواخر هفته روند نسبی افزایش دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۲]
[ Photo ]

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۴]
🍀 برگ سبز

🍃 روزی در حال عبور از قیصریه نجف، عده‌ای از اهل علم را دیدم که در محلی تجمع کرده‌اند. فکر کردم آنجا برنامه‌ای است. من هم رفتم جلو، دیدم کسی با چوب ایستاده و کتاب‌هایی را به حراج گذاشته است. علما در آن زمان زیاد بودند، کسی که فوت می‌کرد بازماندگانش می‌آمدند آنجا کتاب‌ها را می‌فروختند

🍃 یک مقدار که ایستادم دیدم بیشتر این ذخایر اسلامی و شیعی را شخصی به نام کاظم با پول زیادی می‌خرد. تقریباً اکثر آنها را می‌خرید. سؤال کردم این شخص کیست؟ گفتند: او نماینده‌ی کنسول انگلیس در بغداد است.

🍃 به فکر افتادم ... منظورشان از خریداری و جمع‌آوری کتاب‌ها چیست؟ شاید اغراضی پشت این قضیه باشد و آن از دو حال خارج نیست: یا قصد از بین بردن آنها را دارند و یا می‌خواهند منابع دست اول شیعی را که در اختیار برخی از علما بوده جمع‌آوری کنند تا ما به آنها دسترسی نداشته باشیم

🍃 نظیر کتاب مدینة العلم شیخ صدوق که ایشان در حدیث نوشته و بسیار مفصل بوده. اگر این کتاب الآن در دسترس ما بود شاید نیازی به دیگر کتب اربعه شیعه نبود ناسخ کتب اربعه شیعه می‌شد. ولی قریب ۴۰۰ - ۵۰۰ سال است که دیگر رد پایی از آن در دست نیست

🍃 من چون یک طلبه‌ی جزء بودم امکانات مالی هم نداشتم، یک وعده‌ی غذای ظهر را حذف کردم و شب‌ها بعد از بحث و درس در یک کارگاه برنج‌کوبی مشغول به کار شدم و نماز و روزه‌ی استیجاری بجا آوردم و دستمزد حاصل از آن را صرف خرید این ذخایر نمودم.

✨ کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی این‌گونه امروز ۳۱۰۰۰ جلد کتاب خطی دارد ✨

📚 به مناسبت هفت شهریور سالروز وفات آیت‌الله شهاب‌الدین مرعشی نجفی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۴]
[ Photo ]
☑️ نخستین تصوير از احمد معتوق اسير آزاد شده حزب الله در مبادله

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۵]
⚠️  اقتصاد نفتی؛ یکی از خیانتهای رژیم پهلوی

🔻رهبر معظم انقلاب
🔹این متکی شدن اقتصاد به نفت خشت كجی است كه در زمان رژیم پهلوی گذاشته شده است. آن جوانانی كه نمی‌دانند رژیم گذشته با این كشور چه كرده است، بدانند یكی از دهها كار خیانت‌آمیزی كه كردند، این است! اقتصاد این كشور را متّكی به نفت كردند كه به آسانی هم نمی‌شود آن را تغییر داد و دگرگون كرد!
این ملت اگر بتواند، باید با صادرات گوناگون، تولیدات صنعتی، كشاورزی و خدمات این كشور را اداره كند، نفت، ذخیره‌ی همیشگی این ملت است و می‌ماند.
🔹 اوّلًا از آن برای ساخت زیربناهای ماندگار و دیگر سرمایه‌های اساسی كشور استفاده می‌شود.
🔹ثانیاً به وسیله‌ی قدرت نفت، ملت ایران می‌تواند در صحنه‌ی سیاست بین‌المللی، ابراز قدرت كند. یك‌وقت اعلان كند كه من می‌خواهم نفتم را شش ماه نفروشم! همه‌ی دنیا را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ همه‌ی سیاستها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. یا بگوید می‌خواهم این قدر كم كنم، یا این قدر زیاد كنم! این در طول زمان انجام می‌گیرد.
۱۳۷۷/۰۱/۰۱

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۷]
[ Photo ]
🔻رأی الیوم
🔹حسب اخبار پشت‌پرده،پوتین در ملاقات با نتانیاهو در جواب اظهارات ضدایرانی وی تأکید کرده ایران شریک استراتژیک روسیه است
🔹نخست‌وزیر اسرائیل با شنیدن این پاسخ به‌شدت عصبی شده

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۹]
[ Video ]
🔻روحانی دیشب گفت:
🔹در ایام انتخابات با اینکه همه فعال بودند اما فضا کاملا‌ اخلاقی بود!

🎥 این فیلم را ببینید و قضاوت کنید!

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۱۹]
♦️سوال از رئیس‌جمهور درباره موسسات مالی مسکوت شد

🔻وقف‌چی نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس:
🔹 جمع‌بندی جلسه طراحان سوال از رئیس‌جمهور با رئیس مجلس  بر این شد که فعلاً طرح سوال از رئیس‌جمهور مسکوت بماند تا نتایج اقدامات برای حل مشکلات سپرده‌گذاران در موسسه کاسپین مشخص شود
🔹در جلسات آتی که سران قوه درباره این موضوع خواهند داشت این موضوع تعیین تکلیف می‌‌شود

📎 جزئیات در hamandishi.ir/news/386731

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۲۱]
[ Video ]
🔹ای یکه سوار شرف ای مردتر از مرد...

🎼 چشم به راه با شعری از علیرضا قزوه، موسیقی حبیب خزایی‌فر و نوای حاج صادق آهنگران

🌹به بهانه استقبال از پیکر شهید محسن حججی

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۲۴]
[ Photo ]
🔻"احمد کارآمد"
🔹‏وقتی فردای مردن ابراهیم یزدیِ خائن، توئیت می کنی
🔹ولی تا یه هفته بعد از شهادت شهید حججی به روی خودت نمیاری این یعنی یک اشکالی هست

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۲۷]
[ Photo ]
🔹کره شمالی با انتشار این عکس، آزمایش موشکی بامداد سه‌شنبه را پاسخی به مانور نظامی آمریکا و کره جنوبی اعلام و آن را گام اول در جهت محدود کردن قلمرو آمریکا در اقیانوس آرام عنوان کرد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۲۸]
🔻آیا عارف سکوت خود درباره «رسوایی میدان آرژانتین» را می‌شکند؟
 
🔹درحالی که موضوع جلسه محرمانه چند اصلاح‌طلب با بیطرف در میدان آرژانتین سوژه داغ این روزهای جریان اصلاحات شده همچنان مرد سکوت اصلاحات در این مورد شفاف‌سازی نمی‌کند

📎 جزئیات در hamandishi.ir/news/386730

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۴]
[ Photo ]
🔸شورای امنیت سازمان ملل در بیانیه‌ای آزمایش موشکی اخیر کره شمالی را محکوم و خواستار اجرای کامل قطعنامه‌های تحریمی علیه این کشور شد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۶]
[ Photo ]
🔻امروز 8 شهریور، روز مبارزه با تروریسم
🔹انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت مظلومانه شهیدان رجایی و باهنر در سال 1360

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۳۸]
[ Photo ]
خروج سفرا از جلسه شوراي امنيت بر سر ازمايش موشكي كره شمالي؛
همه به يك بيانيه مطبوعاتي بسنده كردند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۰]
[ Photo ]
🔻نيکي هيلي در جلسه شوراي امنيت
🔹آمريکا اجازه نخواهد داد قانون شکني هاي کره شمالي ادامه يابد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۱]
[ Photo ]
📸 تصویری از سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم تشییع پیکرهای شهیدان رجایی و باهنر

🔹این سخنرانی در حالی انجام شد که ایشان در دوران نقاهت پس از حادثه ترور ششم تیر قرار داشتند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۳]
🔻آقای روحانی! تاریخ را درست روایت کنید؛ کسی که به مذاکره می‌رفت و قطعنامه به ارمغان می‌آورد شما بودید نه هیچ‌کس دیگر!

🔸آقای روحانی امشب در گفتگوی تلویزیونی خود گفته است: «عده ای می رفتند مذاکره می کردند و بعد یک قطعنامه برعلیه ایران صادر می شد، امروز دیگر اینگونه نیست» در این راستا و در مورد دوران مذاکرات آقای روحانی توجه به نکات زیر لازم است:

🔹بعد از بازدید و گزارش البرادعی از تاسیسات ایران به شورای حکام و اعلام اینکه ایران اقدامات اصلاحی و شفاف ساز در پیش خواهد گرفت اولین بیانیه شورای حکام در خصوص نگرانی از برنامه هسته ای ایران در تاریخ 1382/3/29 صادر شد و از ایران خواسته شد پروتکل الحاقی را تصویب و اجرا نماید.

🔹در تاریخ 1382/6/3 نامه رسمی ایران مبنی بر اعلام آمادگی برای مذاکره با آژانس پیرامون پروتکل الحاقی تسلیم شد و کمتر از 20 روز بعد یعنی در تاریخ 1382/6/21 اولین قطعنامه شورای حکام که توسط کشورهای اروپایی پیشنهاد شده بود علیه ایران تصویب شد و ایران را مجاب به پذیرش پروتکل الحاقی نمود؛ چیزی که حدود 20 روز قبل آقای روحانی امادگی خود برای مذاکره پیرامون آن را اعلام کرده بود!

🔹در مهر و آبان سال 1382 و در پی انتشار بیانیه تهران مبنی بر پذیرش داوطلبانه تعلیق و پروتکل الحاقی؛ ایران در تاریخ 1382/8/1 اظهارنامه‌ها و اسناد برنامه هسته ای خود را به عنوان اقدامی اعتمادساز در ختیار آژانس قرار داد و در تاریخ 1382/8/19 نامه رسمی ایران مبنی بر پذیرش پروتکل الحاقی به آژانس تسلیم شد و شورای حکام در تاریخ 1382/8/30 آن را به تصویب رساند ولی در کمال ناباوری در تاریخ 1382/8/30 کشورهای غربی دومین قطعنامه پیشنهادی علیه برنامه هسته ای ایران را به تصویب رساندند!

🔹اوایل اسفند سال 1382 ایران و سه کشور اروپایی در خصوص موافقت نامه بروکسل به تفاهم رسیدند. بر مبنای این موافقت نامه ایران متعهد می شد که اظهارنامه ها و اسناد را بر اساس پروتکل الحاقی تسلیم آژانس نماید و هر گونه فعالیتی در راستای تولید و مونتاژ و آزمایش و ساخت قطعات سانتریفیوژ و همچنین هرگونه فعالیت غنی سازی در هر تاسیاتی را تعلیق نماید. نکته حیرت انگیز ماجرا تصویب سومین قطعنامه شورای حکام علیه برنامه های ایران تنها به فاصله سه هفته پس از این اقدامات عقب نشینی ایران بود!

🔹متعاقب موافقت نامه بروکسل در تاریخ 1383/3/1 جمهوری اسلامی اظهارنامه 1033 صفحه ای فعالیت های هسته ای را در اختیار آژانس قرار داد و به فاصله کمتر از یک ماه قطعنامه چهارم شواری حکام صادر شد!

🔹سه ماه بعد نیز در حالی که آژانس مشغول راستی آزمایی اظهارنامه ها بود و پرونده هسته ای ایران در سکوت خبری پیگیری میشد بدون هیچ منطقی پنجمین قطعنامه شورای حکام در تاریخ 1383/6/28 علیه برنامه هسته ای ایران به تصویب رسید!

🔹در 1383/8/25 در حالیکه کشورهای غربی به هیچ یک از تعهدات توافقنامه بروکسل عمل نکرده بودند و سه قطعنامه هم علیه برنامه هسته ای ایران صادر کرده بودند، تیم مذاکره کننده ایرانی به ریاست آقای روحانی با طرف های غربی در خصوص توافقنامه پاریس به تفاهم رسیدند! به فاصله یک هفته پس از توافقنامه پاریس فعالیت های تاسیسات یو سی اف اصفهان به تعلیق در آمد و یک هفته پس از تعلیق یو سی اف اصفهان و در تاریخ 1383/9/9 شورای حکام در کمال ناباوری ششمین قطعنامه را علیه برنامه هسته ایران تصویب کرد!

🔹در تاریخ 1384/5/14 کشورهای اروپایی طرحی که به نامه طرح 5 آگوست مشهور شد به ایران ارئه دادند که در آن به صراحت از ایران خواسته شده بود فعالیت های هسته ای خود را که حدودا دو سال از تعلیق آن می گذشت به کلی تعطیل و بساط آن را جمع کند! وقتی که ایران بر مبنای دفاع از حق مسلم هسته ای خود این طرح را رد کرد، شش روز بعد یعنی در تاریخ 1384/5/20 هفتمین قطعنامه علیه فعالیت های هسته ای ایران در شورای حکام به تصویب رسید و چهار روز بعد ماموریت آقای روحانی در شورای عالی امنیت ملی با کارنامه‌ای مشتمل بر هفت قطعنامه به پایان رسید.

🔻در سال 1384 آقای روحانی در نامه‌ای به البرادعی دستاوردهای خود از مذاکرات را اینگونه اعلام می‌کند: «متأسفانه، در مقابل اگر نگوییم هیچ، ایران مابه‌ازای بسیار اندکی دریافت کرد و بارها اقدامات اعتمادساز خود را افزایش داد و تنها در عوض آن، با قول‌های انجام نشده و درخواست‌های بیشتر روبه رو شد.»

🔸همه اینها بدان معناست که آقای روحانی هفت قطعنامه به پرونده هسته‌ای تحمیل کرد و در مقابل چیزی که دریافت کرد تقریبا هیچ بود؛ دقیقا مثل برجام!

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۵]
[ Photo ]
🔹جان بولتون نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل در توییت خود با تهدیدآمیز خواندن برجام برای امنیت آمریکا، لینک طرح پیشنهادی خود برای خروج از این توافق را برای ترامپ ارسال کرد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۴۷]
[ Photo ]
🔻دادگستری آمریکا علیه سه محافظ دیگر اردوغان اعلام جرم کرد و آنها را به 19 تن رساند
🔹محافظان اردوغان در سفر ماه می به واشنگتن معترضان کرد و ارمنی را کتک زده‌اند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۵۰]
[ Photo ]
.
📊 اینفوگرافیک/ راه های خروج از رکود از نگاه رهبر معظم انقلاب

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۵۳]
[ Photo ]
📸 تردد مردم و امدادگران با قایق در خیابانهای شهر هوستون آمریکا پس از جاری شدن سیل
🔹شمار کشته‌های طوفان سهمگین هاروی در ایالت تگزاس آمریکا به 18 نفر افزایش یافت

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۸:۵۹]
[ Photo ]
🔻سفیر فرانسه در واشنگتن
🔹نه از لغو برجام حمایت می‌کنیم و نه به این کار رضایت خواهیم داد

📎 جزئیات در hamandishi.ir/news/386738

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۹:۰۳]
🔻مهدی محمدی
🔹سخنان آقای نوبخت درباره جلسه روز شنبه شورای عالی امنیت ملی و آنچه در آن جلسه درباره حصر گفته شده چندان صادقانه نیست. نوبخت بی آنکه به محتوا و نتیجه جلسه اشاره کند
🔹طوری سخن گفته که مسئولیت یکسره بر گرده دبیرشورای عالی امنیت ملی قرار گیرد
🔹کاش ایشان که به اصل موضوع اشاره کرده این را هم که در جلسه چه گذشته
🔹و مهم تر، اینکه حتی اعضای دولتی جلسه "سناریوی مطلوب" را چه چیزی می دانسته اند، اشارتی می کرد
🔹ضمنا، یک سوال کوچک: اگر حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی نیست، چرا در آن جلسه درباره آن حرف زده اند؟   

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۹:۰۸]
[ Photo ]
📸 دهها تروریست داعشی از ملیت‌های تاجیکستان، ازبکستان و جمهوری آذربایجان که از العیاضیه در شمال تلعفر فرار کرده بودند، خود را تسلیم نیروهای پیشمرگ کردند

hamandishi.ir/news/386739

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۸]
⭕️با رای نمایندگان مجلس دولت و دیگر سازمان های متولی در ترویج فرهنگ قرآنی مکلف شدند برای چاپ و اهدا قرآن کریم از اعتبارات دولتی، کتابت های برجسته مفاخر ملی مانند مرحوم میرزا احمد نی ریزی را مورد حمایت و ترویج قرار دهند

🔹همچنین طبق تبصره این طرح دولت مجاز شد در جهت اجرای این قانون هر ساله از یارانه های موجود برای چاپ و نشر قرآن مورد نظر به بخش غیردولتی اعتباری اختصاص دهد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۰۹:۵۸]
[ Video ]
📹⭕️ وقتی کارخانه بازیافت لاستیک بخاطر عدم حمایت وزارت صنعت تعطیل شد❗️

🌀 نگاهی به مزایای بازیافت لاستیک

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۳۰]
[ Video ]
🎥 موشن گرافیک/ سازمان ترور

🚨 بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق (منافقین) چه کسانی بودند؟

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۳۶]
♦️امیر مقدس:افزایش پروازهای عبوری از ایران به بیش از ۱۲۰۰ سورتی در روز رسیده است

🔻معاون فاوای قرارگاه پدافند هوایی:

🔹باتوجه به امنیت آسمان ایران و اینکه ایکائو آسمان ایران را امن‌ترین آسمان خاورمیانه اعلام می‌کند، تعداد پروازهای عبوری از ایران از ۴۰۰ سورتی پرواز به بیش از ۱۲۰۰ سورتی پرواز در روز رسیده است.

🔹گسترده شدن رادارهای ما در پهنه کشور این توانمندی را به ما می‌دهد که هر شی‌ء پرنده‌ای که بخواهد قصد تجاوز به آسمان کشورمان را داشته باشد، به راحتی کشف و سپس عملیات شناسایی روی آن انجام دهیم و بعد به موضوع رهگیری و درگیری و انهدام برسیم.

🔹برای لینک شدن سامانه روسی S-300 با سیستم یکپارچه پدافند هوایی ایران، پروتکل مشترکی میان دو کشور تعریف و بر اساس آن عمل شده است.

🔸مشروح این گفت و گو را در لینک زیر بخوانید👇
yon.ir/1YjT8 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۴۷]
💠 امام خامنه ای:

🔹مرحوم شهید بزرگوار دکتر باهنر و شهید عالیقدر رجایی حقاً و انصافاً از عناصر برگزیده و برجسته‌ی این کشور و این نظام بودند؛ امتحان‌داده و دلسوز و مردمی بودند؛ وجودشان با آرمانهای انقلاب آمیخته بود؛ طعم سختیها را چشیده بودند؛ دوران مجاهدت و مبارزه‌ی برای پیروزی اسلام را با توفیقات و سربلندی پشت سر گذاشته بودند.

🔹همه‌ی اینها ارزشهایی بود که در این عزیزان وجود داشت؛ بخصوص شهید رجایی که دوران مسؤولیت طولانیتری در نخست وزیری و بعد در ریاست جمهوری داشتند، که مسؤولیت سخت و دوران دشواری هم بود. واقعاً خوب عمل کردند و نشان دادند که به اسلام و انقلاب وفادارند. 69/6/1

📸 yon.ir/I5LUS

➖ سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریسم گرامی باد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۴۸]
⭕️جنگنده های عربستان یک نفتکش را در منطقه بنی مطر در اطراف صنعا هدف قرار داد

🔹گزارش های اولیه از کشته شدن دستکم 5 نفر بر اثر این حمله حکایت دارد

🔹این نفتکش در مسیر صنعا به الحدیده بوده است

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۴۹]
[ Photo ]
🔹مرکل: بشار اسد قدرتمندتر از آنست که ما مي‌خواهيم
🔹صدر اعظم آلمان اذعان کرد: توان و قدرت رئيس جمهور سوريه افزايش پيدا کرده گرچه اين مسئله باب ميل غرب نيست.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۴۹]
📣قرائت گزارش کمیسیون عمران درخصوص آتش سوزی پلاسکو در مجلس

🔺علت حادثه حریق و بهره‌برداری غیرمجاز کارگران واحدهای صنفی در طبقه دهم ساختمان از ادوات گرمایشی و سیم‌کشی غیرمجاز و غیراستاندارد منجر به حریق اعلام شده است.

🔺از دیگر عوامل اصلی حریق و ریزش ساختمان، عدم وجود استانداردهای لازم ایمنی در سیستم‌های برق صنعتی، روشنایی، تهویه، گرمایش، حفاظت، هشداردهنده و تجهیزات اطفای حریق در ساختمان بوده است.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۵۶]
🔸روایت طلبه تهرانی از دیدار با رهبر معظم انقلاب

 فاطمه احمدی :

🔹رهبر معظم انقلاب در این دیدار از پیشنهادات، انتقادات و طرح آسیب ها از سوی طلاب استقبال کرده و طرح مباحث را مثبت ارزیابی کردند.

🔹با وجود اینکه در این جلسه نکات چالشی و مباحث بحث بر انگیز مطرح شد، طلاب و رهبر معظم انقلاب از این جلسه احساس رضایت و خشنودی داشتند.

🔹مواجهه رهبرمعظم انقلاب حتی با کسانی که بدون اجازه اظهار نظر می کردند بسیار خوب و شگفت آور بود.
📸 yon.ir/YFbQs

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۰:۵۶]
🔸با حضور ‌آیت الله نوری همدانی؛ سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه سراسر کشور ‌آغاز شد

🔹مراسم آغاز سال تحصیلی 96 ـ 97 حوزه های علمیه لحظاتی پیش آغاز شد و حوزه های علمیه سراسر کشور به صورت رسمی فعالیت علمی و آموزشی خود را آغاز کردند.

🔹در این برنامه افتتاحیه که در سالن اجتماعات مدرسه فیضیه قم در حال برگزاری است، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید سخنرانی می کند.

🔹دیگر سخنرانان این مراسم آیات استادی دبیر شورای عالی حوزه های علمیه و علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه خواهند بود.


✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۱۲]
http://yon.ir/PEXeR
🔷خطر "جریان نفاق" همواره کشور را تهدید می‌کند

🔳حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی:  
اگر برای عاشوراییان یک صفت باشد آن صفت بصیرت است، آنها شمشیر بی‌بصیرت نمی‌زدند. جامعه باید همواره چهره جریان نفاق را بشناسد تا از گرفتاری‌ها نجات یابد.

📌بیش از 17 هزار نفر از مردم ایران توسط همین جریان منافق در ایران ترور شدند؛ ریشه و حامی جریان تروریستی در این عالم رژیم صهیونیستی است.

⭕️اسرائیل دولت ترور است و آمریکا هم از آنها پشتیبانی می‌کند. آقایان مدعی حقوق بشر، چشمشان در برابر جنایات اسرائیل و آمریکا بسته است ولی زبانشان برای کوچکترین مسائل در کشورهای دیگر دراز است.

🔰خطر جریان نفاق کشور و اسلام را تهدید می‌کند؛ رهبر بصیرت‌آفرین امروز کلید واژه "نفوذ" را بیان می‌کنند و باید انقلابیون مانع رخنه جریان نفوذ به عرصه‌های مختلف کشور شوند.

  ✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۱۳]
yon.ir/K8XxQ
🔻قاضی پور در صحن علنی مجلس:

🔹مغازه‌داران پلاسکو آواره شده و برای گذران زندگی به دست‌فروشی در ترکیه مشغول هستند.

🔹کمیسیون اجتماعی مجلس باید به وضعیت معیشت و پرداخت ضرر و  زیان این مغازه‌داران رسیدگی کند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۱۳]
http://yon.ir/gm92o
⏪ایران تنها کشور تولیدکننده واکسن‌های سلولی در خاورمیانه

◾️در کشورهایی مثل آمریکا و فرانسه برای درمان بیماری سیاه سرفه از واکسن‌های غیرسلولی استفاده می‌شود اما در سایر کشورها مانند ایران از واکسن‌های سلولی برای درمان این بیماری استفاده می‌کنند.

◾️تحقیقاتی در زمینه استفاده از واکسن‌های غیرسلولی بر روی کودکان پایین‌تر از 6 سال در حال انجام است تا مشخص شود سیستم ایمنی بدن کودکان چه واکنشی از خود نشان می‌دهد.

◾️واکسن سلولی تمام بخش‌های باکتری‌های ضعیف شده اما در واکسن‌های غیرسلولی بخشی از باکتری‌ها با یکدیگر ترکیب شده و استفاده می‌شوند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۲۲]
[ Photo ]
🔴 ثبت نام سفر عتبات عالیات در تاسوعا و عاشورا در سامانه عتبات آغاز شد/ زائران برای ثبت نام به سایت atabatorg.haj.ir مراجعه کنند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۲۲]
[ Photo ]
🔴«امیر حاتمی» وزیر دفاع:در جلسه دولت و ستادکل مقرر شد ‌کسری حقوق ‌کارکنان نیروهای مسلح سریعا پرداخت شود که در حال انجام است

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۲۸]
📣توزیع پول نو به مناسبت عیدسعیدغدیر

🔺شعب منتخب بانک‌های ملی ایران، صادرات، ملت، اقتصادنوین، پارسیان، سپه و پست‌ بانک، اسکناس نو 5 هزار ریالی و 10 هزار ریالی و مسکوک نیکل در سطح استان تهران از 12 تا 16 شهریور توزیع می کنند.
📸 yon.ir/H4jW8

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۱:۴۱]
[ Photo ]
✅جمعی از فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی ارتش با حضور در مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کردند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۱۰]
🔷ماهنامه واشنگتن: رویکرد ترامپ در قبال ایران تکرار رویکرد دروغگوییِ بوش در قبال عراق است

🔹رسانه‌ آمریکایی گزارش کرد، همانطور که دولت بوش به جامعه اطلاعاتی آمریکا فشار آورد تا شواهد دروغینی را برای توجیه حمله به عراق پیدا کند، ترامپ نیز قصد دارد توجیهی را برای لغو برجام پیدا کند.
yon.ir/RlsFG 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۱۳]
[ Photo ]
🔻مشاور سابق پنتاگون:

🔹موشک‌های حزب‌الله پرشمار و دقیق هستند.
🔹حزب‌الله قادر است تردد هوایی و دریایی اسرائیل را مختل کند.
yon.ir/AyDXi  👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۲۳]
🔷قصور وزارت راه و شهرسازی در گزارش پلاسکو نادیده گرفته شد

🔻نماینده مردم تبریز در مجلس:

🔹در گزارش کمیسیون عمران مجلس وظایف وزارت راه و شهرسازی در حادثه پلاسکو نادیده گرفته شده است.
🔹 دادستان موظف است، وظایف و مسئولیت های مقصران حادثه را پیگیری کند.
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۲۹]
🔷حیدر العبادی: مشارکت کرکوک در همه‌پرسی کردستان غیرقانونی است
📸 yon.ir/nmroz

🔹نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که تصمیم شورای استانداری کرکوک مبنی بر پیوستن به روند همه‌پرسی منطقه کردستان امری مردود و اشتباه، غیرقانونی و بی‌ارزش است.
yon.ir/2xJAz 👈

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۳۲]
🔻 مسعود بارزانی:

🔹نفوذ ایران در عراق زیاد است. نمی‌توانم بگویم که ایران حکومت عراق را اداره می‌کند اما می‌توانم بگویم که نفوذ ایران خیلی زیاد است.نفوذ آمریکا -به عقیده من- خیلی کمتر از نفوذ ایران است.

🔹 بشار اسد باقی خواهد ماند و نظام سوریه سقوط نکرد.

🔹ظاهرا توافقی روسی آمریکایی هست که بخشی از آن آشکار شده و بخشی از آن هنوز کسی ازش خبر ندارد.

🔹اگر ملت سوریه تصمیم گرفت که اسد حکومت کند، ما میگوییم اهلا و سهلا.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۳۵]
[ Photo ]
📸 صبح امروز فرماندهان کل ارتش و سپاه با یکدیگر دیدار کردند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۲:۵۵]
🔷رهبر معظم انقلاب در پیامی درگذشت آیت الله روح‌الله شاه‌آبادی را تسلیت گفتند

🔻متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است
l1l.ir/2bmp
بسم الله الرحمن الرحیم
آیت الله آقای حاج آقا نصرالله شاه‌آبادی دامت برکاته

درگذشت عالم ربانی مرحوم آیت الله آقای حاج آقا روح‌الله شاه‌آبادی رحمة‌الله‌علیه را به جنابعالی و بیت رفیع شاه‌آبادی بالخصوص خانواده‌ی مکرّم ایشان و نیز به ارادتمندان آن شخصیت منزّه و پارسا و پرهیزگار تسلیت عرض می‌کنم و علو درجات ایشان را مسألت می‌نمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای
۸/ شهریور ماه/ ۱۳۹۶

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۳]
[ Photo ]
🔹سفارت کانادا در برلین به دلیل احتمال وجود بمب تخلیه شد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۵]
[ Photo ]
🔻میشل عون پس از پایان عملیات «فجرالجرود»
🔹امروز ، روز پیروزی لبنان بر تروریسم است

📎 جزئیات خبر hamandishi.ir/news/386778

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۶]
[]
[ ❤️ Sticker ]

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۶]
[ Photo ]
✅دیدار فرماندهان کل ارتش و سپاه

📌امیر موسوی و سرلشکر جعفری، وحدت و یکپارچگی مثال‌زدنی موجود میان ارتش و سپاه تحت تدابیر فرماندهی کل قوا را موجب عصبانیت دشمن توصیف کردند
✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۷]
🔶امیری:‌ دولت تصمیمی برای استرداد لایحه تفکیک وزارت خانه‌ها ندارد

🔻 معاون پارلمانی رییس جمهور:

🔹دولت تا كنون تصميمي براي استرداد لايحه تفكيك وزارتخانه ها نداشته است.
🔹روحاني علاقه مند بود دولت دوازدهم را با ساختار جديد به مجلس معرفي كند.
🔹مدت سرپرستي دو وزير نيرو و علوم سه ماه است و روحاني در حال بررسي گزينه ها براي معرفي وزراي پيشنهادي به مجلس است.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۰۷]
[ Photo ]
🔷روسیه شهروندان خود را از مرزهای کره شمالی خارج کرد

🔻در پی آزمایش موشکی جدید کره شمالی «ولادیمیر پوتین» دستور دور شدن 1500 شهروند این کشور از مرزهای کره شمالی را صادر کرد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۲۳]
🔻رئیس دانشگاه آزاد: به دلیل تغیر ساختار با استعفای آقای محسن هاشمی موافقت خواهد شد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۲۴]
🔻پیامک شهید حججی در روز عرفه به همرزمش

🔹 در آستانه روز عرفه و سالگرد شهادت شهید کاظمی و همراهانشان بر اثر سقوط هواپیما در ماموریت کاری به شهدای عرفه مشهور شدند، تصویری از پیامک شهید مشهور این روزها ، شهید پاسدار مدافع حرم محسن حججی در روز عرفه سال گذشته به یکی از همرزمانش در فراق شهید کاظمی منتشر شد.
📸 yon.ir/VVlo0
🔹شهید حججی به گفته همرزمانش علاقه وافری به شهید احمد کاظمی داشت و در پیامک سال گذشته به همرزمش نوشته است:
"خداوندا روزی از تو شهادت میخواهم که از همه چیز خبری هست الا شهادت... شهیدحاج احمد کاظمی
سالگردی دیگر از پرواز فرمانده عزیزمان گذشت . هدیه به روح شریفشان صلوات ".

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۲۴]
🔶 السومریه از درخواست داعش برای مذاکره برای خروج از «الحویجه» کرکوک خبر داد

🔹طبق اعلام رسانه عراقی،‌ «والی» داعش در شهر «الحویجه» استان کرکوک، خواستار مذاکره با بغداد برای خروج امن عناصر این گروه تروریستی از این شهر شده است.

🔹به گفته این منبع، این پیشنهاد والی داعش، در صفوف این گروه تروریستی، موجی از هرج و مرج و آشوب ایجاد کرده است.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۵۷]
[ Video ]
📺 فیلم/ تلویزیون کره شمالی تصاویری از پرتاب موشک « KN17» را منتشر کرد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۵۷]
🔷 فرمانده هوانيروز ارتش جمهوری اسلامی ایران: در کمتر از یک ساعت داعشی ها را به درک واصل کردیم

🔻امير  سرتیپ قربانی:

🔸وقتيكه داعشی‌ها در 23 خرداد 93 می‌خواستند وارد مرزهای غربی كشور شوند، هوانيروز در كمتر از يك ساعت به منطقه مورد نظر رسيد و با كمك رزمندگان اسلام آنها را به درك واصل كرد.
🔸آمده بودند كه نفوذ كنند.
🔸از آن روز به بعد ديگر جرات ندارند حتی به 45 كيلومتری مرزهای ما نزديك شوند.
🔸اطمينان داشته باشند اگر قدمی به اين سوی مرزها بگذارند به هلاكت می‌رسند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۳:۵۸]
[ Photo ]
📸 حسین جابری انصاری، معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه با بشار اسد، رییس‌جمهور سوریه در دمشق دیدار کرد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۴:۰۹]
[ Video ]
🎥فیلم/ روایت مادر شهید حججی از اخلاص شهید/ محسن همیشه دوست داشت در راه اسلام خدمت‌رسانی کند

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۴:۳۰]
❌🔺هکرهای میلیاردی کشوری دردام پلیس
 
باند هکرهای میلیاردی که  به حساب بانکی هزار و200 نفر در کشور دستبرد زده بودند درزنجان متلاشی شد.

🔺فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: هشت جوان  17 تا 23 ساله اعضای این  باند بودند که دستگیرشدند .

🔺سردار آزادی افزود: اعضای این باند با تبلیغ و فروش نرم افزارها، اقلام و موارد ممنوعه به قیمت بسیار پایین در شبکه های اجتماعی، مراجعان را به درگاهی جعلی هدایت می کردند.

🔺این باند به طور متوسط از 50 هزار تا 500 میلیون ریال از حساب هر فرد برداشت می کردند.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۴:۳۱]
[ Photo ]
🔷 افزایش ۲۴ درصدی واردات در سال جاری

🔸 برنج خارجی در راس واردات

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۴:۵۵]
🚩 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: سود علی الحساب شرعی نیست

🔻مصباحی مقدم :

🔹 نه در اسلام و نه در هیچ جای دنیا چیزی به نام سود علی الحساب نداریم و این موضوع باید از اقتصاد ایران حذف شود.
🔹در نظام بانکی بدون ربا، سود سپرده باید بر اساس سود ناشی از عملیات تولید و تجارت محاسبه و در پایان سال مالی محاسبه شود.


✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۶]
[ Video ]
🎥 چرا تبادل شهدا (از جمله پیکر شهید حججی) در ریف دیرالزور متوقف شده است؟

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۶]
[ Photo ]
🔸اعمال شب و روز عرفه

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۶]
🔸آیت الله علوی گرگانی هشدار داد؛ مشکلات بانکی کشور در حال تبدیل شدن به گره کور است

این مرجع تقلید در دیدار با بیژن حاج رضایی رییس و جمعی از اعضای اتحادیه جایگاه داران سوخت کشور:

🔹اگر می خواهید بانک اسلامی نفت و انرژی بر پایه عقود شرعی تأسیس کنید حتما باید از کارشناسان خبره در حوزه اقتصاد و دین کمک بگیرید.

🔹یکی از مسائلی که برای کشور مشکل می آفریند، مسأله رانت، سفارشات، افراد صاحب نفوذ و رابطه ها است، وقتی کسی تنها با رابطه وارد حوزه ای می شود هم برای آن عرصه و هم برای کشور ایجاد گرفتاری می کنند.

📸 yon.ir/EmZnF

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۷]
🔸نماز عید قربان در مسجد مقدس جمکران به امامت آیت الله جنتی رأس ساعت  ۸ برگزار خواهد شد

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۷]
[ Photo ]
واکنش لاوروف به ادعای نتانیاهو: ما اطلاعاتی در دست نداریم که کسی در حال آماده شدن برای حمله به اسرائیل باشد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۷]
🔻«قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه :

🔹مصوبه استان کرکوک درباره همه‌پرسی اقلیم کردستان اقدامی خطرناک است  و توان ملی عراق در مسیر تثبیت پیروزی های آن کشور بر تروریسم را نیز تحت تاثیر قرار  خواهد داد.
🔹جمهوری اسلامی ایران نسبت به این تصمیم اشتباه که نقض صریح حاکمیت ملی و تمامیت ارضی عراق است هشدار می دهد.

✅ @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۵:۳۷]
[Forwarded from جشنواره فرهنگی هنری راه روشن]
http://yon.ir/mWYbc
🔹جشنواره فرهنگی هنری راه روشن با موضوع "اقتصاد مقاومتی"
🔹رشته ها
1️⃣عکاسی
2️⃣نقاشی(کودک و نوجوان)
3️⃣فیلم کوتاه موبایلی
4️⃣شعر(کلاسیک و طنز)
🔹همراه با اهدا جوایز ارزنده به نفرات برتر هر رشته
🔹جهت کسب اطلاعات بیشتر و دانلود کاربرگ های ویژه شرکت در جشنواره به کانال تلگرامی جشنواره مراجعه فرمایید.
https://t.me/rahe_roshan96 👈

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۶:۱۴]
[ Photo ]
امام خامنه‌ای:
دعای عرفه بهترین مطالبات و خواسته‌ها برای انسان مطرح می‌شود؛ که اگر انسان اینها را از خدا بخواهد و بگیرد، می‌تواند برای او سرمایه باشد. ثانیا در این دعا مایه‌های خشوع و تضرع وجود دارد.

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۶:۱۶]
[ Video ]
🎥ببینید|کلکسیون توهین‌های روحانی به رقبا در طول انتخابات

🔻حسن روحانی دیشب: در ایام انتخابات با اینکه همه فعال بودند اما فضا کاملا‌ اخلاقی بود!

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۶:۲۹]
[ Video ]
📺رحیم‌پور ازغدی: شهید رجایی معتقد بود وزیر سرمایه‌دار نمی‌تواند کار کند
 🔸دعوای امروز همان دعوای دهه شصت است

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۶:۴۳]
[ Photo ]
نمازعید سعید قربان روز جمعه 10 شهریور 1396 به امامت آیت‌الله امامی‌کاشانی درمصلای امام‌خمینی(ره) اقامه می‌شود.
درب‌های مصلا از ساعت 6:30 صبح باز و مراسم از ساعت 7 صبح آغاز خواهد شد.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۶:۵۲]
[ Video ]
📹✴️ حادثه تروریستی 8 شهریور به روایت ماجرای_نیمروز

💠 مسعود کشمیری که بود❓

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۶:۵۴]
[ Photo ]
رهبر معظم انقلاب ۲ قاری جوان طرح اسوه را که ابتدای ماه مبارک رمضان در حضور ایشان تلاوت کردند را با اهدای انگشتر و چفیه یادگاری مورد تشویق قرار دادند.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۸:۰۴]
[ Photo ]
🔷یگان موشکی ارتش یمن شهر ابوظبی را هدف حمله موشکی قرار داد
🔺یک مقام نظامی یمن:
🔹این موشک با دقت بالایی به هدف اصابت کرده است
🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۸:۴۹]
[ Photo ]
📸  مراسم عزاداری مسلمیه در حرم حضرت عبدالعظیم(ع)

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۸:۵۶]
[ Photo ]
📸 عکس دیده‌نشده از خانه پدری سردار سلیمانی

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۹:۰۷]
🔹 هراس سایت حامی روحانی از فعال بودن سعید جلیلی:

نباید ظرفیت سعید جلیلی را نادیده گرفت. کسی که یکی از سیاستمداران فعال این روزهای ایران است و تقریبا هر ماه یک یا چند سفر استانی به نقاط مختلف کشور دارد و شاید از همین الان به فکر این است که در انتخابات مجلس شورای اسلامی یا ریاست جمهوری، یک نقش آفرین جدی باشد. جلیلی از نظر تئوریک هم در حال کار کردن است و همین اواخر کتابی درباره موضوع آتش به اختیار از منظر قرآن کریم را منتشر کرده است/ نامه نیوز

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۹:۲۵]
http://l1l.ir/2ap3


♦️آیت‌الله مکارم شیرازی: شورای عالی فضای مجازی از سوی رئیس‌جمهور جدی گرفته نمی‌شود/انتقاد از برگزاری جشن قهوه در تهران

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی :
🔹باید بدلی برای استفاده‌های بهتر از فضای مجازی ایجاد کنیم
🔹تنها راه تقویت شبکه ملی ارتباطات است و آنچه که زیان‌بار و مضر است باید نفی شود، ضمانت اجرای آن نیز خوب است و مسئولان نیز می‌دانند اما نخواسته‌اند که این فضا را ایجاد کنند.
🔹 اخیراً در روزنامه جوان خوانده‌ام که جشن قهوه با حضور هم‌جنس‌بازان در تهران برگزار شده که مجوز دادن به چنین برنامه‌هایی به وزارت ارشاد آسیب می‌رساند.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۹:۴۶]
📸 yon.ir/U9ven
♦️ توصیه‌های آیت‌الله نوری همدانی به رئیس‌جمهور؛ لزوم جلوگیری از ربا و  حفظ عظمت در همه عرصه‌ها

آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با رئیس دفتر روحانی:
🔹 رئیس‌جمهور باید مجری قانون اساسی و نظرات ولی‌فقیه باشد
🔹 مجموعه دولت و رئیس‌جمهور از انتقاد سازنده و منصفانه استقبال کنند
🔹 دولت در رسیدگی به مشکلات اقتصادی و حذف یارانه افراد پردرآمد و صرف آن برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه اهتمام داشته باشد
🔹مرجع تقلید شیعیان لزوم تحقق بانکداری اسلامی و جلوگیری از ربا، توجه به امور فرهنگی و اجتماعی و  حفظ عظمت در همه عرصه‌ها خصوصاً بین‌الملل  را از دیگر اقدامات دولت دوازدهم برشمرد.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۱۹:۵۹]
[In reply to شبکه خبری سفیر]
رسانه‌های خارجی که خبرحمله موشکی ارتش یمن به ابوظبی را منتشر کرده بودند، آن را از روی سایت‌های خود حذف کردند.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۰:۱۸]
⚡️اگر مجمع تشخیص ورود نکند، ایران را یونان می‌کنند

دولت آقای روحانی به سرعت در حال یونانیزه کردن اقتصاد ایران است.
آنگونه که آقای سیف خبر داده، علاوه بر ده‌ها میلیارد دلار استقراضی که تاکنون انجام شده، قرار است ۲۲ میلیارد دلار نیز از کشورهای اروپایی فاینانس گرفته شود.
گزارش بانک مرکزی می‌گوید بدهی کوتاه مدت خارجی کشور پس از برجام ۱۰ برابر شده است.
تحمیل این حجم از بدهکاری به کشور روشن نیست با چه انگیزه‌ای صورت می‌گیرد، اما فرجام این راه کاملا روشن است: انتهای این مسیر، کشور را به همان پرتگاهی می‌برد که پیش از ما یونان و ترکیه رفته‌اند.
ترکیه نه تحریم شد و نه نفت داشت که با سقوط قیمت آن دچار بحران شود. اما به دلیل وابستگی به پول خارجی و واگذاری بنگاه‌های تولید و خدمات خود به خارجی‌ها(عمدتا از طریق ادغام و تملیک به روشی که سایپا و ایران خودرو تقدیم فرانسه شدند)، در عرض کمتر از ۵ سال ارزش لیر به یک چهارم دلار سقوط کرد. این #بیماری_آناتولی در حال سرایت به ایران است. بیماری هلندی نیز با افزایش عواید نفتی دولت بازگشته است.
تصمیمات اقتصادی دولت آقای روحانی تناقضات آشکاری با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دارد. وظیفه نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی با مجمع تشخیص است و این مجمع اختیار لغو مصوبات مغایر با سیاست‌ها را در هر دستگاهی دارد.
مجمع باید به وظیفه خود عمل کند و جلو  گرفتار شدن کشور به بیماری آناتولی را بگیرد.

سید یاسر جبراییلی

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۰:۱۸]
[ Photo ]
📸 توئیتی که بوی جنگ میدهد!

🔹 ترامپ در واکنش به آزمایش موشکی کره: "آمریکا ۲۵ سال است که با کره شمالی گفتگو می‌کند و به آن باج می‌دهد. گفتگو راه‌حل نیست!"

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۰:۱۹]
http://yon.ir/CCAbA
♦️ائتلاف به رهبری آمریکا با حملات هوایی مانع خروج صدها عضو داعش از لبنان شد

🔹قرار بود این شبه نظامیان امروز وارد مناطق شرقی سوریه شوند. نماینده رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف در توییتی تایید کرده جنگنده‌های ائتلاف با حمله به یک پل مانع حرکت اتوبوس حامل اعضای داعش شده‌اند.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۰:۲۰]
[ Video ]
🎥تشکر پیرمرد اهل العیاضیه از مردم و رهبری ایران

🔸او مردم و رهبری معظم کشورمان را دوستان واقعی مردم عراق دانست.
🔹المیادین:نیروهای عراقی«العیاضیه» واقع در شمال تلعفر را آزادکردند

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۰:۲۱]
♦️پنتاگون: راه‌حل سیاسی با کره‌شمالی همچنان امکان‌پذیر است

🔹وزارت دفاع آمریکا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که راه حل سیاسی با کره شمالی همچنان امکان پذیر است، این در حالی است که ساعتی پیش "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا درباره بحران کره شمالی اعلام کرد: گفت‌وگو پاسخی برای حل بحران کنونی با کره شمالی نیست

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۰:۲۴]
https://goo.gl/D7nTx2
📣العالم: پیکر شهید حججی هنوز تحویل داده نشده است

🔻 "حسین مرتضی" مدیر دفتر العالم در سوریه به نقل از منابع آگاه اعلام کرد، پیکر شهید محسن حججی هنوز تحویل داده نشده است

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۱:۱۰]
[ Photo ]
المیادین:
🔹 نیروهای عراقی منطقه 'العیاضیه' واقع در شمال شهرستان تلعفر را به طور کامل آزاد کردند.
🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۱:۳۱]
دولت فرانسه از احتمال رایزنی با اعضای ۱+۵ برای مذاکره در مورد توافق مکمل برجام خبر داد
🔸 این رایزنی در مورد وضعیت پس از برجام در سال ۲۰۲۵ و برنامه موشکی ایران خواهد بود.


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۱:۳۲]
[ Video ]
🎥رئیس دانشگاه آزاد: ۹۰ درصد پایان‌نامه‌های دانشگاه ما کپی‌کاری است 🔹اساتید دانشگاه یا سطح‌شان را بالا ببرند یا با این دانشگاه خداحافظی کنند!


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۱:۳۴]
http://yon.ir/ws67Z
🔹سید حسن نصرالله انتقال عناصر داعش از لبنان به خاک عراق را تکذیب کرد

✅دبیرکل حزب الله لبنان در پیامی خطاب به ملت عراق اعلام کرد که توافق صورت گرفته بر این اساس است که شماری از عناصر داعش از بخشی از سوریه به منطقه‌ای دیگر از این کشور انتقال یافتند نه از خاک لبنان به عراق.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۱:۳۶]
http://yon.ir/WTkry

🔹فرماندهی عملیات مشترک عراق از به هلاکت رسیدن ۹۴ تروریست داعشی و "ملة هاشم فرحات" یکی از نزدیکان ابوبکر‌البغدادی در پی یک عملیات منحصر به فرد در شهرستان القائم الانبار خبر داد.

🔹منطقه العیاضیه آخرین محله تحت اشغال داعش در تلعفر به طور کامل از لوث تروریست‌های داعشی آزاد شد

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۱:۳۸]
🔷«المسیره» خبری درخصوص حمله موشکی به ابوظبی منتشر نکرده

🔺«حمید رزق» مدیر اخبار شبکه المسیره وابسته به انصارالله یمن:

▫️شبکه المسیره خبری درباره شلیک موشک به امارات منتشر نکرده است.

▫️آنچه در سایت‌ها منتشر شده صرفا شایعه بوده و هیچ منبع رسمی تا این لحظه آن را تأیید نکرده است.

▫️اگر قرار باشد خبری در این خصوص نقل شود، حتما شبکه المسیره آن را منتشر خواهد کرد و تا این لحظه ارتش یمن هیچ بیانیه یا خبری درخصوص شلیک این موشک منتشر نکرده و تا زمانی که بیانیه‌ای رسمی وجود ندارد پس موشکی در کار نیست.

🔴ساعاتی پیش شماری از رسانه‌ها مدعی شدند المسیره اعلام کرده که ارتش یمن شهر ابوظبی پایتخت امارات را هدف حمله موشکی قرار داده است.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۲:۰۳]
[ Video ]
🔸 کشمیری، چهره مرموز تاریخ انقلاب!

🔹 گزارش خبر ۲۰:۳۰ از عملکرد و سرنوشت عامل نفوذی منافقین و عامل اصلی انفجار در دفتر نخست‌وزیری ایران در شهریور سال ۱۳۶۰


🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۲:۱۲]
🔻اردوغان:
🔸سلاح‌هایی که از سوی متحدان ما [به سوریه] ارسال شده، به دست داعش افتاده است.
🔸 این تسلیحات به وقتش علیه همین کشورها استفاده خواهند شد.

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۲:۲۴]
[ Video ]
🔺صدر الحسيني کارشناس مسائل غرب آسيا: موشک اسکاد بي يمني ها به محوطه بيروني فرودگاه ابوظبي امارات اصابت کرد

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۲:۴۳]
[ Video ]
🔸 ببينيد | گوشه‌هایی از ديدار اخير طلاب تهران با رهبر معظم انقلاب

➕ سخنان صریح یکی از حضار درباره سخنرانی‌ها و پاسخ رهبر انقلاب

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۲:۴۵]
[ Audio file : Khamenei.ir – عرفه ای در کنار مادرم ]
🎙بشنويد| روایت رهبرانقلاب از انجام اعمال روز_عرفه در کنار خانواده در ایام نوجوانی‌شان

🆔 @safir_channel

شبکه خبری سفیر, [۳۰.۰۸.۱۷ ۲۳:۰۴]
🔸 توصيه رهبر انقلاب به شعرا درباره دعای عرفه

🔹 رهبر انقلاب: شما می‌توانید مضامین دعای عرفه سیدالشهداء (سلام اللَّه علیه) را به شعر بیاورید. دعای عرفه‌ی امام حسین عاشقانه است.

🔹 حضرت سجاد هم برای روز عرفه دعا دارند - در صحیفه‌ی سجادیه، دعای چهل و هفتم، دعای روز عرفه است - آن هم بسیار دعای پرمغز و پرمضمونی است؛ اما دعای امام حسین عاشقانه است، یک چیز دیگر است.

🔹 اگر چنانچه آشنا بشوید، انس پیدا کنید، دقت کنید، از یک فقره‌ی این دعا می‌توانید یک قصیده، یک مجموعه، یک قطعه، یک غزلِ خیلی قشنگ از آب در بیاورید. ۹۰/۰۳/۲۵

🆔 @safir_channel
کد مطلب: 386867
مرجع : هم اندیشی