تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۸
 
مدیر بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی:

طرح شهاب دستاورد سفر مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان نخبه خراسان‌ شمالی است

Share/Save/Bookmark
طرح شهاب دستاورد سفر مقام معظم رهبری به دانش‌آموزان نخبه خراسان‌ شمالی است
 
مدیر بنیاد نخبگان استان خراسان شمالی از شناسایی دانش‌آموزان برتر و نخبه استان در طرح ملی شهاب خبر داد و گفت: این طرح از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به خراسان‌ شمالی است و دانش‌آموزان نخبه استان در حال شناسایی و حمایت هستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: محمدباقر مقدسی اظهار داشت: برنامه ملی شهاب (شناسایی و هدایت استعدادهای برتر) از سال 1391 پس از سفر رهبری به استان به‌عنوان یکی از طرح‌های مصوب این سفر برای اجرا در راستای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر آغاز شد.
وی افزود: در این برنامه که در حال حاضر در تمام استان‌های کشور در حال برگزاری است٬ دانش آموزان از پایه چهارم در 8 حوزه استعدادی توسط آموزگاران ارزیابی می‌شوند و دانش‌آموزانی که حداقل امتیاز لازم را کسب کنند٬ برای هدایت شناسایی می‌شوند. این دانش‌آموزان در آیتم‌های مختلف تحصیلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و کسب نمره در حدنصاب‌های مشخص شده تا کنکور و مقاطع دانشگاهی مورد حمایت این بنیاد هستند.
مدیر بنیاد نخبگان استان تصریح کرد: این طرح با هدف شناسایی استعدادهای برتر از سنین نوجوانی انجام می‌شود و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان٬ این استعدادها باید از سنین نوجوانی مورد حمایت قرار گیرد تا نخبگان در سنین جوانی و بزرگسالی طرح‌های علمی خود را به راحتی بروز داده و از توانایی علمی‌ آن‌ها بهره‌گیری شود.
مقدسی با اشاره به انجام این طرح در شهرهای مختلف خراسا‌ن‌ شمالی افزود: در جریان این طرح که در سال تحصیلی 95-96 در 6 شهرستان استان و در پایه‌های چهارم٬ پنجم و ششم در بیش از 27000 نفر از دانش آموزان در شهرستان‌های بجنورد٬ شیروان٬ مانه و سملقان٬ اسفراین٬ فاروج و راز و جرگلان تحت بررسی قرار گرفته‌اند که در سال جدید تحصیلی سایر شهرستان‌ها نیز اضافه می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: بودجه اجرای این طرح توسط بنیاد نخبگان تامین شده و اجرای آن بر عهده آموزش و پرورش خراسان‌ شمالی است.

م
کد مطلب: 387995
مرجع : تسنیم