تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
 

سوت پایان جنگ دردناک در مرکز سوریه پس از 5 سال به صدا درآمد/ داعش در شرق استان حماه به ایستگاه مرگ رسید + نقشه میدانی

Share/Save/Bookmark
ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت روز گذشته، طی آخرین مرحله عملیات پاکسازی شرق حماه موفق شدند مناطقی از این استان را از وجود تروریست‌های تکفیری پاکسازی کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: نیروهای ارتش سوریه و رزمندگان جبهه مقاومت غروب روز گذشته، آخرین مرحله عملیات پاکسازی شرق استان حماه را آغاز کردند و پس از درگیری های سنگین در نهایت بامداد امروز موفق شدند شهرک های «سلام غربی، سلام شرقی» سد «عقارب» و ارتفاعات « تباره الدبیه، ادیمه، العرشونه و الخط» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.
با پاکسازی این مناطق، شرق استان حماه پس از 5 سال اشغال و درگیری های خونین از لوث وجود عناصر تروریستی پاکسازی شد؛ در جریان این عملیات دهها تن از تروریست های داعش کشته و زخمی شدند. مجموع مساحت مناطق آزاد شده در این عملیات 50 کیلومتر مربع و معادل یک درصد شرق استان حماه بود.

نقشه شرق استان حماه قبل از پاکسازی

پیشتر نیروهای جبهه مقاومت و ارتش سوریه موفق شده بودند ارتباط تروریست های داعش را با شمال استان حمص قطع کنند و آنان را به محاصره در بیاورند؛ ظهر روز گذشته هم شهرک های «ابودالی، ام میال، ابوجبیلات، حردانه و ابوعلایا» به کنترل نیروهای متحد درآمد و امنیت شهر سلمیه به طور کامل تامین شد.
نیروهای سوری و مقاومت در شمال استان حمص هم عملیات را برای تنگ تر کردن حلقه محاصره تروریست ها ادامه دادند و با پیشروی در حومه منطقه « جب الجراح» توانستند شهرک های « جب البشیر، الجرف شمالی، الجرف جنوبی» و ارتفاع « شهاب» را از اشغال عناصر تروریستی داعش خارج کنند.

نقشه شرق استان حماه پس از پاکسازی کامل

در جریان عملیات در شمال استان حمص حدود 60 کیلومتر مربع از مساحت آلوده به تروریست های داعش پاکسازی شد؛ در حال حاضر 535 کیلومتر مربع در شمال استان حمص در اشغال تروریست های داعش است. « بلعاس، ام قبیبه، منقور، علیه العلیان» از جمله مناطق مهم اشغالی در شمال استان حمص به شمار می آیند.

م
 
کد مطلب: 389501
مرجع : مشرق