تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۹
 

روسیه پیشنهاد میانجی‏گری برای عادی سازی روابط ایران و عربستان داد

Share/Save/Bookmark
روسیه پیشنهاد میانجی‏گری برای عادی سازی روابط ایران و عربستان داد
 
معاون وزیر خارجه روسیه از پیشنهاد مسکو برای ایفای نقش میانجیگری جهت عادی سازی روابط ایران و عربستان خبر داد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو پیشنهاد داده تا در جریان مذاکرات بین عربستان و ایران وساطت کند.
بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، بوگدانوف تأکید کرد که مسکو این آمادگی را دارد تا میزبان مذاکره طرف روسی و ایران باشد.
بوگدانوف به خبرنگاران گفت: «ما چندین بار تلاش کردیم و پیشنهاد دادیم [به ایران و عربستان کمک کنیم تا پای میز مذاکرات بیایند]، اما نمی‌خواهیم نقش میانجیگری را تحمیل کنیم».
وی افزود: «ما همواره به شرکای خود هم در عربستان و هم در ایران گفته‌ایم که آماده‌ایم تا هم خط مشی برای تماس‌ها [میان دو کشور] و هم خدمات دوستانه ارائه دهیم».
این دیپلمات روس ادامه داد که مسکو همواره بر ضرورت حل مسائل موجود میان دو کشور تأکید کرده است.
وی در این رابطه گفت: «اگر تفاهم و اعتماد متقابل میان تهران و ریاض وجود داشته باشد، بسیاری از مسائل و مشکلات راحت‌تر قابل حل خواهد بود».
بوگدانوف همچنین تأکید کرد، اوضاع در منطقه به ویچه در رابطه با تلاش‌های مقابله با تروریسم بستگی به همکاری‌ها و تفاهم متقابل میان ایران و عربستان سعودی دارد.
معاون وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو همواره به عربستان سعودی و ایران اعلام کرده که آمادگی دارد تا از یک طرف به طرف دیگر گزارشاتی را منتقل کند و یا تماس‌های مستقیم دوجانبه میان دو کشور را ترتیب دهد. «این پیشنهادات همچنان در مذاکرات با شرکای ایرانی و عربستانی ما مطرح است».

م
کد مطلب: 389930
مرجع : فارس