تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۱
 

ایجاد ۱۴ منطقه نظامی در شمال ادلب توسط ارتش ترکیه

Share/Save/Bookmark
ارتش ترکیه ۱۴ منطقه نظامی را در شمال غرب استان ادلب در سوریه ایجاد کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش اسکای نیوز عربی، منابع ترکیه اظهار داشتند: ارتش ترکیه عملیات شناسایی هوایی را بر فراز منطقه عفرین واقع در شمال غرب حلب با استفاده از پهپادهای شناسایی آغاز کرد.

ترکیه اخیرا با هدف تقویت منطقه کاهش تنش، عملیات نظامی را در طول مرزهای خود با استان ادلب در شمال غربی سوریه که در قبضه تروریست‌های النصره است، آغاز کرد.

این کشور همچنین تدابیر نظامی خود را در مرزهای مشترک با استان ادلب به منظور آمادگی برای ورود به این استان جهت اجرای توافق آتش‌بس افزایش داده است.

همچنین ارتش ترکیه تجهیزات نظامی جدیدی را برای یگان‌های مستقر در مرزهای مشترک با سوریه و عراق در ایالت شانلی اورفه در جنوب ترکیه ارسال کرده است.

نور الدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه تاکید کرده که عملیات نظامی این کشور که در استان ادلب آغاز شده است تا "از بین بردن خطر" ادامه خواهد داشت.

طبق اعلام آنکارا، عملیات نظامی این کشور با هدف حمایت از مرزها، توقف ورود پناهجویان به خاک این کشور و اجرای نتایج توافق آستانه صورت می‌گیرد.

در همین راستا رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه عملیات نظامی ارتش این کشور را در ادلب "مساله امنیت ملی" برای آنکارا توصیف کرده است و معتقد است خاک این کشور در نزدیکی مرز سوریه مورد تهدید واقع شده است.د
کد مطلب: 390000
مرجع : ایسنا