تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۹
 

روسیه: نیروهای روسی مین‌روبی شهر آزادشده البوکمال را آغاز کردند

Share/Save/Bookmark
ارتشبد سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه شنبه شب اعلام کرد: نیروهای واحد مین یاب روسیه مین روبی شهر آزادشده البوکمال را آغاز کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت، چهارشنبه گذشته شهر البوکمال در جنوب استان دیرالزور را به عنوان آخرین پایگاه بزرگ داعش آزاد کرد.

شایگو با بیان این که مین روبی شهرهای دیرالزور و میادین توسط نیروهای روسیه جریان دارد، گفت: واحد مین روبی ارتش روسیه مین یابی و پاکسازی شهر البوکمال را آغاز کردند.

خبرگزاری ایتارتاس به نقل از شایگو نوشت: این آخرین قلعه و مرکز بزرگ گروه تروریستی داعش در سوریه بود که در ان شمار زیادی از تروریست ها متمرکز بودند.
وی ادامه داد: شمار زیادی از تروریست ها کشته شده و بخشی نیز با عبور از رودخانه فرات به طرف شمال سوریه در حرکت هستند.

وزیر دفاع روسیه به کنایه گفت: امیدوارم در آنجا با شایستگی از آنها استقبال خواهد شد.
شایگو به ارتش سوریه برای به دست آوردن این موفقیت تبریک گفت و افزود: به پرسنل نیروی هوافضای روسیه نیز که با پشتیبانی هوایی از ارتش سوریه در این پیروزی سهیم بودند، شادباش می گویم.

وی فزود: امیدواریم ارتش سوریه در شمال فرات نیز با اجرای عملیات باقی مانده گروه های تروریست ها را هم محاصره و نابود کند.
نیروهای روسیه دی و بهمن سال 95 نیز پس از آزادسازی حلب از وجود تروریست ها، این شهر را در طول دو ماه مین روبی و برای بازگشت مردم شرایط را بی خطر اعلام کردند. واحدهای گردان مین یاب وزارت دفاع روسیه در فروردین ماه گذشته نیز شهر تدمر را پس از آزادی از وجود داعش، مین روبی کردند.د
کد مطلب: 391752
مرجع : ایرنا