تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰
 

سیاستمدار کهنه‌کار آمریکا نگران نزدیکی ترامپ با روسیه است

Share/Save/Bookmark
سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی اظهارات دونالد ترامپ را درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا ساده‌لوحانه توصیف کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جان مک‌کین، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی، با انتقاد از دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور، گفت اینکه او معتقد است ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در تکذیب ادعای دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا صداقت دارد از روی «ساده‌لوحی» ترامپ است.

در بیانیه‌ای مطبوعاتی که روز شنبه در پایگاه اینترنتی رسمی مک کین منتشر شد این سناتور آمریکایی گفت رئیس جمهور روسیه «علاقه‌ای به منافع آمریکا ندارد.»

مک‌کین گفت: «اعتقاد به چیزی غیر از این (دخالت روسیه در انتخابات) نه تنها نشان از ساده‌لوح بودن است بلکه امنیت ملی ما را نیز در معرض خطر قرار می‌دهد.»

او افزود: «ترامپ امروز گفت اعتقاد دارد ولادیمیر پوتین زمانی که دخالت روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا را تکذیب می‌کند، صداقت دارد و بار دیگر تکرار کرد که امیدوار به همکاری با روسیه درباره سوریه است.»

بر اساس اعلام کرملین، در تماس‌های ترامپ با پوتین در حاشیه نشست سران مجمع همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوس آرام در روز شنبه، ترامپ مسئله دخالت ادعا شده روسیه را در انتخابات آمریکا مطرح کرد و افزود رئیس جمهور روسیه «حتی این احتمال نظری را که روسیه در این روند دخالت کرده باشد، رد کرد.»

پیشتر ترامپ که در داخل هواپیمای رئیس جمهور آمریکا با خبرنگاران صحبت می‌کرد گفت: پوتین از طرح چنین اتهاماتی بسیار ناراحت شده است. وی افزود: «وی (پوتین) گفت مطلقا روسیه دخالتی در انتخابات ما نداشت. او کاری را که می‌گویند وی انجام داده است، نکرده است. من بر این باور هستم که زمانی که وی این مطلب را بیان می‌کند صداقت دارد. به نظر من این اتهام باعث ناراحتی وی می‌شود.»

اظهارات ترامپ در شرایطی است که اداره تحقیقات فدرال (اف‌بی‌آی) و کنگره آمریکا در حال تحقیق درباره دخالت ادعا شده روسیه در انتخابات آمریکا و ارتباطات ادعا شده میان ترامپ و افراد نزدیک وی با روسیه است. مسکو بار‌ها این قبیل ادعا‌ها را تکذیب و این قبیل اتهامات را بی‌اساس خوانده است.د
کد مطلب: 391764
مرجع : باشگاه خبرنگاران