تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
 

ترامپ از اظهاراتش درباره پوتین عقب نشست

Share/Save/Bookmark
رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه از اظهاراتش درباره عدم دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ عقب‌نشینی کرد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه از اظهارات روز قبلش درباره پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا عقب‌نشینی کرد.

ترامپ روز شنبه گفت ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با وی در حاشیه نشست اپک به او گفته که در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال 2016 دخالت نکرده است.

ترامپ روز شنبه گفت: «او (پوتین) خیلی خیلی قاطعانه گفت که این کار را انجام نداده است.»؛ وی سپس از «جان برنان»، رئیس قبلی سیا، «جیمز کلاپر»، مدیر اطلاعات ملی آمریکا و «جیمز کومی»، رئیس سابق اف‌بی‌آی که تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات را کلید زده بودند انتقاد کرد.

او گفت: «آنها، مزدوران سیاسی هستند. منظورم این است که شما می‌بینید [پشت این ماجرا] برنان، کلاپر و کومی هستند. کومی که معلوم شده دروغگو است و اطلاعات را درز می‌دهد.

اظهارات ترامپ با انتقاداتی در آمریکا مواجه شد و بسیاری او را بابت تضعیف نهادهای اطلاعاتی و استناد به اظهارات پوتین آماج انتقادات تند قرار دادند.

ترامپ، روز یکشنبه در چند اظهار نظر، از جمله در کنفرانس خبری مشترک با رئیس‌جمهور ویتنام از اظهاراتش عقب‌نشینی کرد و درباره جمع‌بندی‌ دستگاه‌های اطلاعاتی کشورش در خصوص این موضوع گفت: «درباره اینکه آیا آن (جمع‌بندی نهادهای اطلاعاتی) را باور دارم یا نه، من حامی دستگاه‌های [اطلاعاتی‌مان] هستم، به ویژه با ساختاری که الان دارد.»

وی در ادامه گفت: «من بسیار به دستگاه‌های اطلاعاتی‌مان که در حال حاضر توسط آدم‌های خوبی هدایت می‌شود، اعتماد دارم.»

او در پاسخ به سوالی برای روشن کردن اظهارات روز گذشته‌اش درباره پوتین گفت: «هر بار که او من را می‌بیند می‌گوید این کار را انجام ندادم و وقتی که او می‌گوید من واقعا حرفش را باور می‌کنم، چون از ته دل می‌گوید. ولی او می‌گوید که 'من این کار را انجام ندادم'. فکر می‌کنم که خیلی به او به خاطر این حرف بر می‌خورد، که این برای کشور ما خوب نیست.»

وی همچنین گفت: «من فکر می‌کنم که او به این موضوع باور دارد و این خیلی مهم است که کسی باور داشته باشد. معتقدم که احساس او این است که او و روسیه در انتخابات دخالت نکرده‌اند.»د
کد مطلب: 391769
مرجع : تسنیم