تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
 

حضور فرماندهان ارتش و سپاه در مناطق زلزله‌زده/ تمام نیروهای مسلح برای کمک به آسیب‌دیدگان بسیج شدند

Share/Save/Bookmark
حضور فرماندهان ارتش و سپاه در مناطق زلزله‌زده/ تمام نیروهای مسلح برای کمک به آسیب‌دیدگان بسیج شدند
 
فرماندهان ارشد ارتش و سپاه در مناطق زلزله زده غرب کشور حضور یافتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در پی وقوع زلزله در استان‌های غرب کشور، فرماندهان کل سپاه و ارتش به مناطق زلزله‌زده عازم شد.

فرمان سرلشکر باقری به نیروهای مسلح برای کمک به زلزله‌زدگان

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پیامی از نیروهای مسلح خواست تا امکانات امدادی خود را در اختیار حادثه دیدگان قرار دهند. 

وی در این پیام ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدیده و آرزوی سلامت و بهبودی برای آسیب‌ دیدگان، ابراز امیدواری کرده است که با همت و تلاش نیروهای امدادی زندگی برای مردم مناطق آسیب دیده به شرایط عادی بازگردد.

فرمانده کل سپاه عازم مناطق زلزله‌زده شد

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه عازم مناطق زلزله‌زده شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله، با گسیل امکانات و نیروهای خود به کمک زلزله زدگان شتافت.

فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی به مناطق زلزله‌زده رفتند

امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش و امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش عازم این مناطق شدند.یگانهای مختلف نیروی زمینی ارتش از شب گذشته کمک رسانی به زلزله‌زدگان را آغاز کردند

سرلشکر موسوی: تمامی امکانات ارتش در خدمت مردم مناطق زلزله‌ زده است

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در ابتدای عزیمت به منطقه زلزله زده استان کرمانشاه ضمن تسلیت به بازماندگان این حادثه تاسف بار گفت: تمامی امکانات نیروهای ارتش در خدمت مردم عزیز در مناطق زلزله زده خواهد بود و آماده تامین هرگونه نیازمندی ستاد بحران خواهیم بود.

امیر موسوی برای بررسی آخرین تلاشها در رابطه با کمک رسانی زلزله زدگان عازم کرمانشاه شد.

145 فروند بالگرد آماده اعزام به منطقه/ 4 تیپ نیروی زمینی ارتش در حال امدادرسانی

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به وقوع زلزله در کرمانشاه اظهار داشت: شب گذشته پس از وقوع زلزله نیروی زمینی ارتش وارد عمل شد.

وی با بیان اینکه با توجه به بحران شدیدی که در منطقه ایجاد شد نیروی زمینی ارتش با هماهنگی فرمانداری در منطقه حضور یافت، افزود: پس از وقوع زلزله بلافاصله پادگان ابوذر را برای درمان مجروحان با توجه به تخریب بیمارستان پل ذهاب تخلیه کردیم.

حیدری با بیان اینکه همچنین در این پادگان همزمان ستاد بحران تشکیل شد، تصریح کرد: با توجه به حجم بالای خسارت دستور دادم 4 تیپ نیروی زمینی برای تسریع آواربرداری در منطقه مستقر شوند و نجات جان مصدومان اولویت نخست محسوب می شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در پادگان ابوذز 270 مصدوم زلزله تاکنون از مردم منطقه درمان شده اند، تصریح کرد: ان شاالله تا غروب عمده کار نجات مصدومان را به پایان خواهیم رساند.

حیدری با بیان اینکه از شب گذشته تمام بالگردهای هوانیروز ارتش در آماده‌باش کامل بود، تاکید کرد: در حاضر 145 فروند بالگرد آماده اعزام به منطقه برای کمک به امدادرسانی و انتقال مجروحان هستند.

حضور سردار پاکپور در مناطق زلزله‌زده/دستورالعمل جامع سپاه به یگان‌های زمینی و هوایی جهت امدادرسانی

سردار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه در خصوص اقدامات انجام شده توسط یگان‌های مختلف سپاه در امدادرسانی به زلزله‌زدگان در استان‌های غرب کشور گفت: بعد از جریان زلزله شب گذشته، سپاه دستورالعمل جامعی را برای کلیه واحدهای خود اعم از سپاه‌های استانی و همچنین یگان‌های نیروی زمینی و یگان‌های هوافضای سپاه تهیه کرد که بر اساس آن، در شرایطی مانند زلزله یگان‌های ما بدون انتظار برای دستور جدید، اقدام به کمک‌رسانی به مردم خواهند کرد.

وی ادامه داد: این دستورالعمل از همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله در کرمانشاه و ایلام در دستور کار فرماندهان میدانی قرار گرفت و یگان‌های نیروی زمینی مستقر در غرب کشور وارد عمل شدند. اولین اقدام آنها، با بهره‌گیری از یگان‌های پیاده نیروی زمینی سپاه و همچنین نیروهای بسیجی از گردان‌های سیدالشهدا و الزهرا، تلاش ویژه‌ای را برای کمک به مردم و امداد و نجات‌های اولیه و البته آواربرداری‌های اولیه را انجام دادند تا بتوانند تلفات را کاهش دهند.

سخنگوی سپاه افزود: به موازات اقداماتی که یگان‌های زمینی و پیاده انجام دادند، واحدهای درمانی سپاه نیز به صورت ثابت صحرایی بلافاصله در منطقه فعال شدند و شروع به کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان و همکاری با بیمارستان‌هایی که در سطح منطقه وظیفه امدادرسانی را به عهده داشتند، کردند.

شریف تصریح کرد: اقدام سومی که توسط یگان‌های سپاه انجام شد، در منطقه شمال‌غرب قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) که پروژه‌ آب‌های مرزی را بر عهده دارد، با بیش از 3000 دستگاه مهندسی سنگین از ساعت 22 شب گذشته با فرمان فرمانده قرارگاه سازندگی برای باز کردن راه‌های مواصلاتی که به دلیل ریزش کوه و آوار مسدود شده بود، بازگشایی کردند که این اقدام بسیار مفیدی در راه تسریع کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان است.

وی اظهار داشت: از صبح امروز که شرایط برای یگان‌های پروازی و حضور میدانی نیروهای سپاه فراهم شده، در زمینه‌های کمک‌رسانی بیشتر به مردم به ویژه در خصوص آواربرداری‌های ضروری و بازگشایی معابر و کوچه‌ها، اقداماتی در دستور کار قرار گرفته و فرمانده نیروی زمینی سپاه سردار محمد پاکپور نیز شخصاً در منطقه حضور دارند و عملیات امدادرسانی را مدیریت می‌کنند. گزارشاتی که از لحظات بعد از وقوع زلزله تاکنون داریم، اقدامات بسیار خوبی توسط یگان‌های اورژانسی، هلال‌احمر، ارتش، سپاه و بسیج انجام گرفته و مرحله دوم کار در دستور کار یگان‌ها است.

سخنگوی سپاه در خصوص برآوردهای به دست آمده از میزان خسارات وارده زلزله شب گذشته گفت: هنوز برآورد دقیقی به دست نیامده و تاکنون امدادرسانی به آسیب‌دیدگان و تلاش برای کاهش تلفات مصدومان در دستور کار بوده است. به نظر استان کرمانشاه بیشترین تلفات و آسیب‌ها را دیده است.

سخنگوی ارتش: آماده‌باش هواپیماهای ترابری نیروی هوایی ارتش برای کمک به زلزله‌زدگان

امیر شاهین تقی خانی سخنگوی ارتش با اشاره به امدادرسانی ارتش در جریان حادثه های زمین لرزه شب گذشته گفت: در حادثه اخیر به محض وقوع این زمین لرزه، سریعا نیروهای کمکی ارتش، شامل 3 تیپ از یگان‌های نیروی زمینی ارتش اعم از یگانهای رزمی و درمانی به منطقه زلزله زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه اعزام شدند و تا اکنون حدودا 300 مجروح در پادگان ابوذر پذیرش و درمان ابتدایی روی آنها صورت گرفت.

سخنگوی ارتش به اعزام تیپ های 181 و 281 و 71 و پشتیبانی منطقه و بیمارستانهای صحرایی  اعلام داشت: بالگردهای هوانیروز و  امکانات پزشکی به منطقه حادثه دیده اعزام شده اند و بیمارستان 520 منطقه ای نیروی زمینی ارتش در حال مداوای مصدومان می باشند.

وی در ادامه اظهار داشت: یک تیم از معاونتهای مختلف نیروی زمینی به سرپرستی معاون عملیات این نیرو جهت هماهنگی و نظارت بر حادثه اخیر در کمیته بحران استان حضور دارند و همچنین فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش نیز برای نظارت عالی بر عملکرد ارتش به منطقه اعزام شدند.

تقی‌خانی همچنین با اشاره به آماده باش هواپیماهای ترابری نیروی هوایی برای در خواست های احتمالی ستاد مدیریت بحران افزود: پادگان ابوذر از همان ابتدای وقوع زلزله آماده پذیرایی مجروحان بوده است و علاوه بر این پادگانها و یگانهای ارتش آماده هرگونه کمک پزشکی و درمانی توسط امدادگران خود و نیز کمک برای اعزام به بیمارستانها و اورژانسهای آن منطقه بوده و هستندعلاوه بر این پادگان الله اکبر نیز برای کمک به مردم در اختیار ستاد بحران قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش در پایان گفت: به دستور امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش تمامی امکانات نیروها در خدمت مردم عزیز در مناطق زلزله زده خواهد بود و علاوه بر تیپها و بالگردها و بیمارستانهای منطقه ای و صحرایی که در منطقه از دیشب فعالند هرگونه نیازمندی ستاد بحران را تامین خواهیم کرد.

بالگردهای هوانیروز آماده امدادرسانی به زلزله‌زدگان هستند

امیر قربانی فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به زلزله شب گذشته غرب کشور گفت: هوانیروز ارتش با تمام توان آماده خدمت رسانی و انتقال به مصدومان زلزله اخیر در استان های غربی است.

قربانی افزود: در این راستا بالگردهای هوانیروز آماده هستند و تمامی هماهنگی ها لازم انجام شده است تا با تمام وجود کمک در امر امدادرسانی مشارکت کنیم.

وی ادامه داد: با اورژانس هوایی و هلال احمر و تمامی ارگان های مستقر در منطقه یکپارچه به امداد رسانی خواهیم پرداخت.

فرمانده هوانیروز ارتش اضافه کرد: هم اکنون تمامی ‌یگان‌ها، هوانیروز، بیمارستان‌ها و به ویژه بیمارستان صحرایی پادگان ابوذر در آماده باش کامل بسر می برند.

قربانی اظهار داشت: هم اکنون گروههای پزشکی، جراح، تکنسین و نظایر آن با تجهیزات کامل پزشکی جهت کمک به هموطنان عزیز زلزله زده وارد منطقه شدند. وی اظهار داشت: به جهت حساسیت موضوع اکیپ پزشکی از تهران نیز به منطقه اعزام شدند.

فرمانده هوانیروز ارتش تاکید کرد: از دیشب و به محض وقوع زلزله که تمامی سیستم های ارتباطی مختل شد، یگان های مختلفی از نیروی زمینی ارتش به محل اعزام شدند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون پادگان سر پل ذهاب تخلیه و به عنوان بیمارستان در حال خدمات رسانی است چرا که بیمارستان سر پل ذهاب قادر به پذیرش بیمار نبود.

قربانی یادآور شد: هم اکنون مناطق زلزله زده در کنترل است و چهار تیپ به منطقه اعزام شده اند که 2 تیپ 35 و 71 از دیشب مستقر و مشغول آوار برداری شدند و تیپ های 181 و 281 در حال حرکت به منطقه هستند. وی گفت: 270 مصدوم در پادگان ابوذر مستقر شدند و آمبولانس ها مصدمان را به این پادگان ها منتقل می کنند.

انتهای پیام/د
کد مطلب: 391809
مرجع : فارس