تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۱
 
الجزیره نوشت:

شکست راهبرد عربستان برای برتری نظامی نسبت به ایران

Share/Save/Bookmark
پایگاه شبکه خبری الجزیره در گزارشی به اقدامات صورت گرفته اخیر در عربستان سعودی پرداحته و می‌نویسد که تلاش عربستان برای برتری نسبت به ایران به شکست خورده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: پایگاه شبکه خبری الجزیره در گزارشی به اقدامات اخیر صورت گرفته در عربستان سعودی پرداحته و می‌نویسد که این اقدام با هدف تقویت قدرت محمد بن سلمان صورت می‌گیرد.

الجزیره با اشاره به بازداشت شاهزادگان سعودی و نیز استعفای مشکوک سعد حریری در عربستان سعودی اشاره کرده و به نقل از تحلیلگران می‌نویسد: محمد بن سلمان در تلاش برای تقویت قدرت خود است و این تلاش محدود به مرزهای داخلی عربستان نمی‌شود.

این شبکه خبری می‌افزاید: دخالت گسترده و شکست آشکار عربستان در جنگ سوریه نیز تلاشی برای کاهش نفوذ ایران در منطقه بوده و درگیر کردن ایران در مسئله لبنان نیز اقدام معقولی از سوی عربستان نیست.

در این گزارش به نقل از تحلیلگران آمده است: تلاش برای برتری نظامی پیش از این تمام شده، ایران در سوریه، عراق و لبنان پیروز این رقابت با عربستان شده و شکی درباره این امر وجود ندارد.

الجزیره در بخش درباره وضعیت عراق نیز در این گزارش آمده است: در عراق نیز وضعیت تا حدودی مشابه به سوریه است؛ داعش در آستانه فروپاشی کامل در این کشور قرار دارد و ارتش عراق و گروه‌های هوادار ایران داعش را در آستانه شکست کامل در این کشور قرار داده‌اند و مقامات بلندپایه ایران مانند حیدر العبادی روابط کاملا دوستانه‌ای با ایران دارند.د
کد مطلب: 391887
مرجع : میزان