تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۳
 
گزارش از مرز فلسطین اشغالی

جزئیات عملیات جبهه مقاومت برای انتقام خون شهدای تونل/ نقشه میدانی درگیری‌های روز گذشته نیروهای فلسطینی و صهیونیست‌ها

Share/Save/Bookmark
 
پس از عملیات نیروهای فلسطینی، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به حالت آماده باش درآمدند و تجهیزات نظامی سنگین را به منطقه اعزام کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: عصر امروز نیروهای گردان « سرایا القدس» وابسته به رزمندگان جبهه مقاومت جهاد اسلامی، مواضع نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی را در مناطق مرزی شمال نوار غزه هدف قرار دادند.
عملیات نیروهای مقاومت جهاد اسلامی از محور شمالی انجام شد و ایستگاه های نظامی و چند کارگاه رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی با ۱۱ خمپاره هدف قرار گرفته شد.

با عملیات نیروهای مقاومت، فضای امنیتی در مناطق جنوب فلسطین اشغالی حاکم شده است؛ براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان این عملیات، حرکت قطارها در حدفاصل شهرهای «عسقلان و سدیروت» متوقف شد.

**برای مشاهده اندازه اصلی و جزییات بهتر روی نقشه کلیک کنید**
پس از عملیات نیروهای فلسطینی، نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی به حالت آماده باش درآمدند و تجهیزات نظامی سنگین را به منطقه اعزام کردند؛ یگان توپخانه صهیونیست ها در واکنش به این حملات، مواضع نیروهای مقاومت را در ۴ مرحله در شهرک «بیت حانون» هدف قرار دادند.
جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی هم به شدت مواضع نیروهای مقاومت و مناطق مسکونی را هدف قرار دادند؛ جنگنده های  F۱۶ رژیم صهیونیستی در این حملات ۴ موشک به سوی مواضع نیروهای مقاومت در منطقه «البراق» در جنوب شهر غزه شلیک کردند.

در نتیجه حملات جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی، ۳ تن از شهروندان مجروح شدند؛ جنگنده ها همچنین با ۶ موشک مواضع نیروهای جهاد اسلامی را در مناطق «مهاجر و حطین» در غرب «رفح و خان یونس» هدف قرار دادند.
از سویی  دیگر، مواضع نیروهای مقاومت حماس و جهاد اسلامی در شمال غزه هدف حملات یگان توپخانه رژیم صهیونیستی قرار گرفت؛ ارتش رژیم صهیوینستی از پایگاه نظامی«نبهان» در شرق منطقه «البریج»، مزارع شرقی غزه را هدف قرار داد.

رژیم صهیونیستی همچنین دو مقر گردان القسام وابسته به حماس را در مناطق «ابوجراد و عین جالوت» هدف قرار داد؛ در حال حاضر، آرامش نسبی در مناطق مرزی برقرار شده و نیروهای رژیم صهیونیستی هم در حالت آماده باش قرار دارند.
عملیات عصر امروز نیروهای مقاومت فلسطین در واکنش به حملات ماه گذشته صهیونیست ها صورت گرفت؛ در جریان حملات صهیونیست ها چند تن از نیروهای مقاومت در تونل ها به شهادت رسیدند.د
کد مطلب: 392569
مرجع : مشرق