تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
 
آخرین تحولات میدانی سوریه

پایان روزهای خوش تروریست‌ها در شمال غرب سوریه پس از ۳سال جنایت/ نیروهای جبهه مقاومت به ۲۵ کیلومتری استان ادلب رسیدند

Share/Save/Bookmark
 
نیروهای جبهه مقاومت پس از پایان مرحله نخست عملیات، ۲۵ تن از تروریست های جبهه النصره را از پای درآوردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تحولات میدانی در محور جنوبی استان حلب (غرب شهرک خناصر) در ۲۴ ساعت گذشته به سود نیروهای جبهه مقاومت تمام شد و شهرک های مهمی از  جمله « حجرات کبیره، حجرات صغیره و الرشادیه» از اشغال عناصر تروریستی جبهه النصره خارج شد. نیروهای جبهه مقاومت پس از پایان مرحله نخست عملیات، ۲۵ تن از تروریست های جبهه النصره را از پای درآوردند و در ادامه با حملات گسترده موفق شدند شهرک های «رسم الکبری و رسم سیاله» را از لحاظ نظامی ساقط کنند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**
خبرها حاکیست، توپخانه جبهه مقاومت به شدت مواضع تروریست های جبهه النصره را در شهرک «رمله» هدف قرار می دهد و درصدد هستند آنان را در این محور زمین گیر کنند؛ در محور جنوب غرب شهرک خناصر هم نیروهای مقاومت مواضع خود را در شهرک های «عبیسان، رسم اخلاء، العزیزیه و المزرعه» تثبیت کردند.
با پاکسازی های صورت گرفته، نیروهای جبهه مقاومت از محور جنوبی استان حلب، به ۲۶ کیلومتری فرودگاه نظامی «ابوالظهور» در شرق استان ادلب و همچنین به ۱۰ کیلومتری جاده راهبردی «حلب - خناصر» رسیدند.

**برای مشاهده بهتر جزییات و اندازه اصلی روی نقشه کلیک کنید**
جنگنده های روسی و سوری هم مواضع عناصر تروریستی را به شدت در محور شرقی فرودگاه « ابو الظهور» و حومه جاده «حلب - خناصر» هدف قرار می دهند؛ در جریان درگیری ها در جنوب غرب شهرک خناصر ۴۰ تروریست کشته و زخمی شدند.
نیروهای جبهه مقاومت در حومه جنوبی استان حلب،عملیات پاکسازی مناطق مهمی از جمله شهرک های «حجرات کبیر، سیرالبیض و رشادیه » را در دستور کار قرار داده اند و در تلاش هستند پس از ۳ سال در حداقل زمان ممکن خود را به مرزهای اداری استان ادلب برسانند.

فروردین ماه سال ۹۴، استان ادلب در شمال غرب سوریه با حمایت حامیان منطقه ای و فرا منطقه ای گروه های تروریستی پس از دو ماه محاصره از کنترل نیروهای دولتی خارج شد؛تخریب مجسمه «شهید هنانو»، رهبر مبارزه با استعمار فرانسه اولین اقدام تروریست های خارجی پس از اشغال شهر ادلب بود. از شمال استان حماه هم خبر می رسد در نتیجه حملات جنگنده های روسی ۵ پایگاه نظامی تروریست ها منهدم شده است؛ به گزارش مشرق، درگیری های سنگین در شمال استان حماه ادامه دارد.

نیروهای جبهه مقاومت در این محور درصدد هستند خود را به شهرک «الرهجان»، مهم ترین پایگاه تروریست های جبهه النصره برسانند؛ درگیری میان تروریست های جبهه النصره و داعش هم در شمال استان حماه ادامه دارد.
د
کد مطلب: 392570
مرجع : مشرق