تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
 
گزارش پایانی از روز دوم دوازدهمین نشست کشوری ستاد فجر انقلاب اسلامی؛

وداع با پیکر مدافع حرم شهیدعسکری/سردار نجات:تحریم، نفوذ،تغییرباورهای مردم و حمایت ازجریانات غربگرا، 4 استراتژی آمریکابرای مقابله با ایران

Share/Save/Bookmark
 
دومین روز از همایش دوازدهم ستاد فجر انقلاب اسلامی حال و هوایی دیگر داشت، جمعه 10 آذر 1396 همه در جوار مسجد مقدس جمکران به استقبال پیکر مطهر شهید مدافع حرمی آمده بودند که دقیقا همان روز نوبت نوکری و شیفت خادمی اش در مسجد جمکران بود!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دومین روز از همایش دوازدهم ستاد فجر انقلاب اسلامی حال و هوایی دیگر داشت،  جمعه 10 آذر همه در جوار مسجد مقدس جمکران به استقبال پیکر مطهر شهید مدافع حرمی آمده بودند که دقیقا همان روز نوبت نوکری و شیفت خادمی اش در مسجد جمکران بود!
 
 
 
 
چه بسیار روزهایی که  مجید عسکری با لباس خادمی به میهمانان مسجد امام زمان(عج) خوش آمد می گفت  اما جمعه  این مردم بودند که در روز دوم همایش کشوری ستاد فجر،  پیکر گلگون کفن این خادم و منتظر حقیقی امام عصر(ع) را بر روی دست گرفتند و به او خوش آمد گفتند...
 
 

چه زیبا بود بدرقه خادم مسجد امام زمان (عج) ... شرکت کنندگان همه با اشک‎هایی خالصانه و با نگاهی متواضعانه با «شهید مجید عسکری جمکرانی» وداع کردند...


 

* سخنرانی سردار نجات جانشین رئیس اطلاعات سپاه
 
بعد از مراسم وداع با شهید مدافع حرم مجید عسکری در سالن 313 همایش‌های مسجد مقدس جمکران ، سردار حسین نجات با موضوع "مسائل داخل کشور و تحولات منطقه" به ایراد سخنرانی پرداخت.
 
 
 
 
جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه ضمن تبریک آغاز هفته وحدت، اظهار کرد: با توجه به اینکه دشمن از امکانات بسیار مطلوب ‌تری در همه جبهه‌های جنگ برخوردار است ولی سربازان گمنام امام زمان(عج) با توکل به خداوند  در همه جبهه‌ها پیروز شدند.
 
وی با بیان اینکه امروزه آمریکا اقرار کرده است که توان جنگ نظامی با جمهوری اسلامی ایران را ندارد، عنوان کرد یکی از دلایل مذاکرات آمریکا با ایران شکست آن‌ها در تحریم‌ها و قطعنامه‌ها بود..

سردار نجات با اشاره به اعتراف یکی سلطنت طلب مبنی بر اینکه امروز  ایران برای اولین بار پس از  قلمرو  کوروش کبیر توانسته قلمرو خود را به رود نیل برساند، مطرح کرد: انقلاب جمهوری اسلامی ایران با انقلاب فرانسه و روسیه قابل مقایسه نیست زیرا در هر دو این کشورها بعد از 40 سال آثار انقلاب به تمام کشورهای اطراف رسوب کرد و امروزه نیز نتایج انقلاب ایران در کشورهای عربی منطقه قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه اگر نیروهای بسیج مردمی کشورهای عراق و سوریه در صحنه‌های جنگ حضور نداشتند هر دو این کشورها با خاک یکسان شده بودند، خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(ع) امروزه در یک پیچ خطرناک قرار گرفته‌ایم و اگر بتوانیم از این پیچ به سلامت عبور کنیم اسلام در سراشیبی ترویج در تمام جهان قرار می‌گیرد. ما اگر داعش را در عراق و سوریه نزده بودیم الان باید با داعش در تالش و سیستان و زاهدان با داعش میجنگیدیم.
 

سردار نجات با اشاره به اینکه دشمن پس از شکست در نقشه‌های مختلف، جنگ بین جهان اسلام و استکبار جهانی را به جنگ بین شیعه و سنی تبدیل کردند، تصریح کرد: فعالیت بعدی آمریکا ایجاد جنگ‌های قومیتی بود که این کار با استقلال طلبی کردستان آغاز شد.

وی با بیان اینکه ایجاد تناقض میان مردم و دولت‌ها دیگر توطئه‌ آمریکا مقابل تاثیرات انقلاب اسلامی در کشورهای منطقه است، یادآور شد: دشمن امروزه به طور واضح اعلام کرده است که اگر مردم ایران می‌خواهند تحریم‌ها لغو شود باید تمام آرمان‌ها انقلاب اسلامی را زیر پا گذاشته و هیچ‌گونه حمایتی از سپاه پاسداران انجام ندهند.


وی با بیان اینکه آمریکا بعد از برجام به هیچ کدام از وعده‌های خود عمل نکرده است، اظهار کرد: برخی از وزیران کره جنوبی در مذاکره با وزیران جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی برای سرمایه گذاری سالیانه در ایران کرده‌اند ولی عربستان آن‌ها را تهدید به لغو امتیازات سرمایه گذاری کره جنوبی در عربستان کرده است.

جانشین سازمان اطلاعات سپاه تصرح کرد: عربستان و آمریکا قصد داشتند با توطئه سعد حریری مسیحیان لبنان را در مقابل حزب الله و مسلمانان قرار دهند، فاز دوم توطئه نیز تحریم حزب الله و در نهایت خلع سلاح ان بود...انها قصد دارندعین همین نقشه را برای حشدالشعبی عراق و انصارالله یمن اجرا کنند
سردار نجات افزود: امروزه ایران تحریم ثانویه شده است و در این نوع تحریم هر کشور و شرکتی که با ایران مراودات اقتصادی داشته باشد تحریم می‌شود.

حسین نجات خاطر نشان کرد: غرب قصد دارد بادتحریم سپاه مردم کشورمان را در مقابل سپاه قرار دهد تا سپاه دست از آزمایشات موشکی و دفاعی بردارد.

سردار نجات افزود:  آمریکایی ها ۴ استراتژی در مقابل جمهوری اسلامی اتخاذ کرده اند که یکی از آنها تحریم کاتسا است، پیش نویس تحریم کاتسا در دولت اوباما انجام شد، جان کری گفته بود با برجام تا ۱۵ سال آینده اثری از جمهوری اسلامی باقی نخواهدماند، حرف های اوباما و ترامپ یکی است منتها ترامپ حرفهایش را بدون پرده و بی پروا میزند. پس به این نتیجه می رسیم که آمریکایی ها چه در دولت اوباما و چه در دولت ترامپ تفاوتی در تحریم ایران ندارند.

وی در ادامه اضافه کرد: اصلا استراتژی" ترامپ دیوانه" ساخته و پرداخته خود نظام امریکا است وگرنه چطور می شود که یک دیوانه از یک حزب بزرگ بتواند رییس جمهورآمریکا شود.

سردار نجات عنوان داشت: استراتژی دوم آمریکا در مقابله با ایران تغییر باور عمومی و تغییر رفتار مردم ایران است.  سه عامل فضای مجازی،ماهواره و تسامح و تساهل ایران موجب تغییر باور عمومی و تغییر رفتار مردم میشود.

جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه اظهار داشت:  سومین استراتژی آمریکا نفوذ است،نماینده سند ۲۰۳۰ از یونسکو آمده و در وزارتهای علوم و آموزش و پرورش نفوذ کرده و ۳۰ کارگروه راه اندازی کرده و کمیسیون برگزار کرده و حتی مصوبه هیات دولت هم داشته واجرا شده وبعد شورای عالی انقلاب فرهنگی متوجه این سند شدو جلوی آنرا گرفت...این همان نفوذ است.

وی خاطر نشان کرد: استراتژی چهارم آمریکا در مقابله با ایران حمایت از جریانات غربگرا در ایران است، شما ببینید در ابتدای انقلاب آقای بازرگان به چیزی کمتر از آمریکا قانع نبود، آمریکایی ها در مجمع روحانیون مبارز و دفتر تحکیم وحدت و سازمان مجاهدین انقلاب نفوذ کرده اند.

نجات ادامه داد:  غربی ها امثال تاج زاده را بورسیه تحصیلی کردند و در نهایت به ایران برگرداندند..آنها مهره هایی مثل بهزاد نبوی و تاجیک پروراندند تامنجر به انتخابات سال ۷۶ شد، تحصن مجلس ششم نتیجه جریان نفوذی غربگرا در ایران بود.

سردار حسین نجات افزود: فتنه سال ۸۸ نتیجه همین نفوذ جریان غربگرا مورد حمایت غرب در ایران بود، در فتنه ۸۸ آنها میگفتند یا رهبری کوتاه بیاید و انتخابات را باطل کند و یا بایستی شورای نگهبان منحل شود و ارگان دیگری آن را برگزار کند و مشروعیت نظام زیر سئوال می رود  و یا انقدر به اعتراضات خیابانی ادامه می دهیم تا مردم تکلیف را مشخص کنند. بحث حمایت از جریان غربگرا در ایران از نمونه های استراتژی آمریکایی هاست و بحث حمایت غربی ها از فتنه سبزها در همین مقوله است.

فرمانده سابق سپاه ولی امر گفت: به فرموده مقام معظم رهبری کار فرهنگی بدون خدمت نمیشود...خدمت به مردم توسط قشر حزب اللهی باعث گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در جامعه میشود. جریان انقلابی باید برای همه مشکلات جامعه راهکار ارائه کند.
 
*سخنرانی دکتر حجت الله عبدالملکی و دکتر طغیانی
 گفتنی است قبل از مراسم وداع با پیکر شهید جمکرانی و سخنرانی سردار نجات، دو کمیسیون اقتصادی در اردوگاه یاوران امام مهدی(عج) قم برگزار شد.

 کمیسیون اول با موضوع " بررسی عملکرد قوای سه گانه در تحقق اقتصاد مقاومتی" با سخنرانی  دکتر حجت الله عبدالملکی عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) ومعاون فرهنگی کمیته امداد برگزار شد.
 
در کمیسیون اقتصادی دوم  نیز دکتر طغیانی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان  با موضوع " سبک زندگی اسلامی و اقتصاد مقاومتی" سخنرانی نمود.
 


م

 
کد مطلب: 392705