تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۶
 

کریمی قدوسی: زنگنه می‌گوید نفت خام بفروشیم تا تحریم نشویم

Share/Save/Bookmark
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزیر نفت معتقد است که باید میلیون میلیون بشکه نفت خام به اروپائیها بفروشیم تا تحریم نشویم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور بیژن زنگنه وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس گفت: وقتی هفته گذشته وزیر به مجلس آمد به وی گفتم شعار شما این است بدهید بخورند، به این کشورهای غربی تا دست از سر ما بردارند. این شعار شماست.
وی افزود: وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس گفت که به جای اینکه یک یا 2 میلیون بشکه نفت خام صادر کنیم اگر شش میلیون بشکه نفت خام صادر کنیم، اروپائیها دست از سر ما بر می‌دارند. وزیر این جمله را به زبان‌ آورد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: بر اساس سیاست اقتصاد مقاومتی اگر شش میلیون بشکه نفت تولید شد، باید هزاران مشتقات از آن در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی ها تولید شود نه اینکه بصورت خام عرضه شود.
کریمی قدوسی افزود: ما معتقدیم اگر از خام فروشی نفت جلوگیری شود و نفت خام به فراورده تبدیل و روانه بازار شود، تمام جوانان در رشته‌های مختلف تحصیلی از جمله علوم انسانی و کشاورزی از راه همین نفت و گاز می‌توانند شغل داشته باشند.
وی گفت: حتی اگر در کشور هیچ معدن و هیچ کشاورزی وجود نداشته باشد، همین نفت و گاز می تواند برای اشتغال جوانان ما کافی باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: ولی متاسفانه شعار وزیر نفت این است که نفت را میلیون میلیون بشکه صادر کنیم تا ما را تحریم نکنند.
کریمی قدوسی افزود: آقایان معتقدند اگر اروپائیها ماهی چند میلیون بشکه نفت از ما بخرند دیگر ما را تحریم نمی‌کنند.
وی افزود: اینگونه اظهارنظرها و اینگونه تحلیل ها، جای نقد دارد. این حق ملت، مردم وحق ولایت و جمهوری اسلامی است.
نماینده مشهد گفت: اینکه مرتب می‌پرسیم که چرا وضع این‌جور است ؟ چرا با ما این کارها را می‌کنند و چرا معلمان هنوز پاداش بازنشستگی را بعد از دو سال نگرفته اند و چرا اضافه‌کاری پرداخت نمی‌شود ؟ و چرا مردم مشکل دارند و... به خاطر همین کارهای مسئولین ماست.


د
کد مطلب: 392936
مرجع : تسنیم