تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
 
در پاسخ به خبر درآمد 3000 میلیارد تومانی دولت:

افزایش نرخ جرائم رانندگی پیشنهاد پلیس نبود

Share/Save/Bookmark
رئیس پلیس راهور ناجا در واکنش به رقم مطرح شده در بودجه ۹۷ و افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی درآمد دولت از جرائم رانندگی تأکید کرد که پلیس به هیچ وجه چنین پیشنهادی نداده و برنامه‌ای برای افزایش نرخ جرائم رانندگی هم ندارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سردار تقی مهری با اشاره به خبر منتشر شده در خصوص درآمد 3000 میلیارد تومانی دولت از محل جرائم رانندگی در سال 97 و افزایش 200 میلیارد تومانی درآمد دولت از این محل طی سال آینده در پاسخ به این سوال که آیا پلیس برنامه‌ای برای سختگیرانه‌تر کردن اجرای قوانین و افزایش جریمه کردن خودروها با توجه به این لایحه دارد یا خیر اظهار کرد: ما بر اساس همان روش‌های سال‌های قبل اعمال قانون خواهیم کرد و تغییری در روش‌های پلیس برای اعمال قانون رخ نخواهد داد.
 
رئیس پلیس راهور ناجا تأکید کرد: پلیس به هیچ وجه به دنبال افزایش جریمه کردن رانندگان نیست و ما تنها به دنبال ایمنی تردد در معابر هستیم و اگر از امکانات و تجهیزات جدید برای جلوگیری از تخلفات استفاده می‌شود، استفاده از این امکانات برای ایمنی در رفت و آمد رانندگان، عابران پیاده و سرنشینان خودروهاست.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا پیشنهاد افزایش درآمد دولت از محل جرائم رانندگی با پیشنهاد پلیس بوده است، گفت: ما به هیچ وجه چنین پیشنهادی نداشته‌ایم و برنامه‌ای هم برای افزایش نرخ جرائم رانندگی نداریم.
 
مهری در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون، مبالغ جریمه‌های رانندگی و هرآنچه از محل این جرائم استخراج می‌شود در اختیار خزانه قرار می‌گیرد و پس از آن بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی، تقسیم می‌شود.د
کد مطلب: 393286
مرجع : مهر