تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۵
 
آیت‌الله کعبی:

اظهار همدردی با خوزستانی‌ها پذیرفته نیست

Share/Save/Bookmark
اظهار همدردی با خوزستانی‌ها پذیرفته نیست
 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مجوز سازمان محیط زیست برای انتقال آب کارون مهر تأیید بر نابودی کشاورزی خوزستان است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: افشای نامه عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خطاب به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبنی بر مازاد بودن آب در استان خوزستان واکنش‌های زیادی را در پی داشت.
اعتراض نمایندگان مردم شهرهای مختلف استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی به این تصمیم در جلسه شورای اداری خوزستان از نخستین واکنش‌ها به نامه محرمانه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بود.
در همین ارتباط آیت‌الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری نیز بیانیه‌ای صادر کرد و با انتقاد از اقدامات اخیر گفت: تغییر اکوسیستم طبیعی خوزستان در اثر انتقال آب کارون جنایت محیط زیستی است.
متن کامل نامه آیت‌الله عباس کعبی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری به‌شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
علی‌رغم مطالبات قاطبه مردم شریف خوزستان و نمایندگان مردم در مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی؛ طرح‌های انتقال آب کارون این بار با مجوز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست شتاب بیشتری گرفته است.
تغییر اکوسیستم طبیعی خوزستان در اثر انتقال آب کارون جنایت محیط زیستی است. اما متولی جدید محیط زیست کشور و وزیر سابق و کهنه‌کار کشاورزی، با نامه به معاون اول رئیس جمهور، ظالمانه با تأیید و صدور مجوز انتقال آب، مهر تأیید بر نابودی کشاورزی خوزستان و تخریب شدید محیط زیست زده است. نباید به‌سادگی از کنار تشدید آلاینده‌ها و ریزگردها و پدیده گرد و غبار و خشکی تالاب‌ها و نابودی هزاران هکتار نخلستان و بحران کم‌آبی عبور کرد.
بی‌تفاوتی و بی‌مسئولیتی و صرفاً اظهار همدردی با خوزستانی‌ها پذیرفته نیست. حداقل انتظار از رئیس جمهور، ورود در این مسئله و تجدید نظر در مدیران بی‌کفایت و جلوگیری از اظهارات غیرعلمی و غیرکارشناسی با عواقب وخیم اجتماعی و سیاسی و امنیتی و مدیریتی است.
توجه به خواسته مشروع و قانونی خوزستانی‌ها در جلوگیری از انتقال بی‌رویه و غیرقانونی آب کارون  و علاج نارضایتی عموم مردم خوزستان، تدبیری ویژه و فوری از سران قوا و شورای عالی امنیت ملی می‌طلبد، و لا حول و لا قوة الا بالله العلی العظیم.
عباس کعبی
نماینده مردم شریف استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری

م
 
کد مطلب: 393395
مرجع : تسنیم