تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۱
 

حساسیت ویژه فیفا روی رقیب ایران

Share/Save/Bookmark
فیفا اکیپ ویژه‌ای را برای بررسی شرایط انتخاب رئیس جدید فدارسیون فوتبال اسپانیا به این کشور فرستاده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روز گذشته روزنامه اسپانیایی «ال‌پایس»، مدعی شد فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا ارسال کرده و هشدار داده در صورت دخالت دولت اسپانیا در انتخابات ریاست جدید این فدراسیون، ممکن است تیم ملی اسپانیا را از حضور در رقابت‌های جام جهانی 2018 که قرار است تابستان آینده به میزبانی روسیه برگزار شود، کنار بگذارد.
خبرگزاری «EFE» اسپانیا هم اکنون با تأیید این خبر گزارش داد، فیفا تأیید کرد اخیراً نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا فرستاده و نگرانی‌اش بابت دخالت دولت اسپانیا در انتخابات ریاست فدراسیون این کشور را به اطلاع آنها رسانده است.
یک عضو ارشد فیفا که نامش فاش نشده در گفت‌وگو با خبرگزاری «EFE» ضمن تأیید ارسال نامه از سوی فیفا به فدراسیون فوتبال اسپانیا گفت: بر اساس آیین‌نامه فدراسیون جهانی فوتبال، تمامی فدراسیون‌های عضو فیفا باید تمامی امور مربوط به خود را به طور مستقل مدیریت کنند و اطمینان حاصل کنند که طرف سومی در امور آنها دخالتی ندارد.
عضو فدراسیون جهانی فوتبال تأکید کرد: فیفا با فدراسیون فوتبال اسپانیا در تماس است و قرار است هیئتی مشترک از فیفا و یوفا به مادرید سفر کنند تا وضعیت موجود در فدراسیون فوتبال اسپانیا را مورد بررسی و آنالیز قرار دهند.
خوان پادرون که پس از استعفای آنخل ماریا ویار از ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا به خاطر اتهام سوء مدیریت و فساد، به طور موقت هدایت این فدراسیون را برعهده دارد، در این باره گفته است که کسی نمی‌تواند اسپانیا را از جام جهانی کنار بگذارد.
در سوی دیگر ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا نیز در واکنش به این موضوع گفته است اطمینان دارد که اسپانیا در جام جهانی حضور خواهد داشت.د
کد مطلب: 393479
مرجع : فارس