تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
 

مرغداران دست به دامن رییس‌جمهور شدند

Share/Save/Bookmark
پس از افزایش جهشی قیمت برخی از نهاده های دامی، اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور در نامه ی سرگشاده به رییس جمهور برای حل مشکلات مرغداران یاری خواستند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در این نامه اتحادیه سراسری مرغدارن گوشتی ایران خواستار برگزاری جلسه ای فوق العاده با حضور معاون اول و تمامی مسئولان مرتبط با تولید گوشت مرغ شده است.
 
اتحادیه سراسری مرغدارن گوشتی ایران در این نامه به تجزیه و تحلیل افزایش قیمت نهاده ها طی دو ماه گذشته پرداخته است و تاکیده کرده که این افزایش ناگهانی بالغ بر 280 میلیارد تومان طی یک ماه به هزینه تولید مرغداران افزوده است.

اتحادیه سراسری مرغدارن گوشتی ایران در این نامه رئیس جمهور را خطاب قرار داده و نوشته است؛
 آقای رئیس جمهور!  دستور فرمایید جلسه هایی با حضور معاون اول جنابعالی و تمامی بخش های مرتبط دولت و مرغداران برای حل بنیادین مشکلات مداوم و مستمر صنعت مرغداری تشکیل شود تا تولیدکنندگان گوشت مرغ که طبق تمامی آمار و ارقام و گزارش های بانک مرکزی یکی از شاخص¬های تعیین کننده در ایجاد امنیت غذایی به ویژه تامین مواد پروتئینی برای جمعیت بیش از 80 میلیونی کشور هستند، خود در ناامنی قرار نداشته باشند.

در بخش دیگری از این نامه آمده است؛

به استحضار می رساند طی دو ماه گذشته قیمت نهاده های همانند کنجاله سویا و ذرت در هرکیلو گرم به طور متوسط 300 تومان افزایش یافت.

با توجه به مصرف روزانه 15 هزار تن از این مواد ضروری برای مرغداران گوشتی، روزانه 4 میلیارد تومان به هزینه های تولید ما اضافه گردیده که این افزایش یکباره، خرج مرغداران را در یک ماه دوره پرورش 150 میلیارد تومان و برای تولید هر کیلو گرم گوشت مرغ با ضریب متوسط هزینه تولید متوسط ، حدود 280 میلیارد تومان افزون ساخت، حال آنکه دخل ما به دلیل ناتوانی قدرت خرید اقشار پایین جامعه، که به طور عمده به جای گوشت قرمز و ماهی، گوشت مرغ مصرف می کنند افزایش قابل اتکا نداشته است.

در پایان اتحادیه سراسری مرغدارن گوشتی ایران دوباره رئیس جمهور را خطاب قرار داده و نوشته است؛
آقای رئیس جمهور! توان تولید مرغداران گوشتی در یک معادله نابرابر افزایش هزینه های تولید و ثابت ماندن یا افزایش اندک قیمت گوشت مرغ به سر آمده است، چاره ای بیندیشید تا ما تامین کنندگان بخشی از امنیت غذایی، به یک امنیت نسبی و قابل اتکا برسیم.

55
54
منبع:اقتصاد انلاین


د
کد مطلب: 393744