تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
 

عذرخواهی وزیر کشاورزی از یک کشاورز

Share/Save/Bookmark
نماینده رشت در مجلس خواستار عذرخواهی رسمی وزیر جهاد کشاورزی از کشاورزان و شالی کاران گیلانی شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 28 ) قوه مقننه در تذکر شفاهی به وزیر جهاد کشاورزی گفت: آقای حجتی هفته گذشته سفری به استان گیلان داشت و انتظار این بود که در بحث برنج با کشاورزان و نمایندگان نشستی برگزار کند تا راه حلی برای رفع مشکل شالیکاران اتخاذ شود.
وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی در یکی از شهرستان ها حضور یافت و یکی از کشاورزان در این شهرستان از حجتی توضیح خواست که وی به جای ارائه توضیح قانع به کشاورز به وی توهین کرد.
نماینده مردم رشت در مجلس اظهار داشت: آقای حجتی به جای تشکر از کشاورزی که منتظر پاسخ وزیر بود به کشاورز توهین کرد و اظهار داشت که شما بهتر است که سبوس برنج را بخورید تا عقل و هوش‌تان زیاد شود و بتوانید دقیق با بنده صحبت کنید.
کوچکی نژاد با بیان اینکه کشاورزان به شدت به نوع برخوردی که وزیر جهاد کشاورزی با شالیکاران داشته معترض هستند، گفت: آقای حجتی باید از آنها عذرخواهی کند.
وی با اعلام اینکه بیش از یک میلیون تن برنج وارد کشور و توزیع شده است، تصریح کرد: برنج کشاورزان روی دست آن ها مانده و وزیر به جای پاسخ قانع کننده گستاخانه جواب کشاورز زحمتکش را می دهد.
مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: آقای حجتی از کشاورزان عذرخواهی و متنی در این خصوص تهیه و منتشر کرده است و در این متن آمده «خدا نیامرزد حجتی را اگر خدای‌نکرده شائبه توهین به بندگان خدا را در سر خود بپروراند؛ چه رسد به کشاورز دلسوخته و زحمتکشی که تلاش می‌کند افت قیمت حاصل تلاش سالانه محصولش (برنج) را به گوش مسئولان برساند».د
کد مطلب: 393861
مرجع : تسنیم