تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
 

عکسی که برای روحانی مشهور جنجال آفرید

Share/Save/Bookmark
 
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وقتی از بنده برای سخنرانی دعوت شد دقایقی درباره امید به خدا و آینده سخن گفتم. سپس سریعا از نوازندگان تنبور و نی که به عنوان سازهای مراسمات آیینی، نه سازهای مناسب لهو و لعب، در منطقه کرمانشاه شناخته می‌شود، استفاده کرده و خواستم سریعا بالای سن بیایند و دقایقی را با همراهی ایشان به خواندن اشعار بزرگان فرهنگ و ادب با مضامین عارفانه و امیدبخش اختصاص دادم و خنده و شادمانی را به جمع بازگرداندم.

طی روزهای گذشته تصویری از حجت‌الاسلام قاسمیان مدیر حوزه علمیه مشکات و مسئول قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در کنار تعدادی نوازنده منتشر شد که با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی همراه بود.

حجت‌الاسلام قاسمیان در این رابطه توضیحاتی را در کانال تلگرامی‌اش منتشر کرده که بخشی از آن در ادامه می آید:

"این عکس متعلق به یک کنسرت موسیقی در یکی از دانشگاههای تهران نیست! این عکس در کرمانشاه و در سر پل ذهاب گرفته شده است؛ لازم است اینجا اشاره کنم که حقیر به سبب دغدغه و احساس وظیفه شخصی و مسوولیتی که دارم، در 40 روز گذشته بارها به مناطق زلزله زده سفر کرده و اقدامات مختلفی اعم از ساخت و ساز تا هدایت گروههای فرهنگی و جهادی را پیگیر بوده ام.

در این آخرین بار، برای سخنرانی در مراسمی دعوت شدم که به بهانه شب یلدا برپا شده بود تا مرهمی باشد بر زخم دل داغدیدگان. اما آنچه در عمل اتفاق افتاد و حاضران جلسه می توانند بر آن شهادت بدهند این بود که پیش از سخنرانی من، مجری آهنگ بسیار حزن آلود و غمگنانه ای را بدون هماهنگی پخش کرد که شیون و ضجه را از نهاد جمعیت برآورد.

اینجا بود که بر خلاف میل و رویه همیشگی ام در برنامه مداخله و آن را قطع کردم. وقتی از بنده برای سخنرانی دعوت شد دقایقی درباره امید به خدا و آینده سخن گفتم و تلاش کردم آرامش به جمع باز گردد. سپس سریعا از نوازندگان تنبور و نی که به عنوان سازهای مراسمات آیینی ، نه سازهای مناسب لهو و لعب، در منطقه کرمانشاه شناخته می شود، استفاده کرده و خواستم سریعا بالای سن بیایند و دقایقی را با همراهی ایشان به خواندن اشعار بزرگان فرهنگ و ادب با مضامین عارفانه و امیدبخش اختصاص دادم و خنده و شادمانی را به جمع بازگرداندم.

به این توجه شود که این اقدام، اقدام کسی است که 40 شب و روز گذشته را با دغدغه بازگشت امید به زندگی در مناطق زلزله زده سپری کرده است، اما ناگهان دستاورد خود را در معرض تندباد فنا می بیند و بی اختیار از جا بر می خیزد؛ اقدامی که بر حسب تشخیص وظیفه شخصی آنی بود و در درستی و نادرستی آن می توان سخنها گفت، اما به هر حال امید است که دانستن این زمینه ها تا حدی از آزاردهندگی عکس بکاهد.بودند و هستند کسانی که با مشاهده این عکس کلمه استرجاع بر زبان می رانند، فریاد وا اسلاما سر می دهند، و هر چه گفتنی و نگفتنی باشد بر من می گویند. از هیچ کدام شکایتی ندارم؛ انما اشکوا بثی و حزنی الی الله. و الیه المشتکی.

تنها گله ای که دارم این است که بی خبر ماندن از حال درماندگان و مستضعفان و چشم فروبستن بر آلام و اسقام ایشان به مراتب به استرجاع و وا اسلاما گفتن شایسته تر است؛ چنانکه خداوند فرمود: «ولا تحاضون علی طعام المسکین/فویل للمصلین» و فرمود: «فلا اقتحم العقبه/ و ما ادریک ما العقبه/فک رقبه/او اطعام فی یوم ذی مسغبه/یتما ذا مقربه/او مسکینا ذامتربه» و رسول خدا ص «من لم یهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم» را در همین موضع فرمود.

و اما سخن آخرین، بیاییم یک بار برای همیشه در قالب کرسی های آزاداندیشی تکلیف موسیقی، کاربرد و ترویج ان را در جمهوری اسلامی معین کنیم.د
کد مطلب: 393983
مرجع : فارس