تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴
 
بودجه۹۷ زیر ذره‌بین؛

گزارش‌های ۸۰-۷۰ میلیون تومانی در سازمان برنامه و بودجه

Share/Save/Bookmark
 
سازمان برنامه و بودجه به ریاست محمدباقر نوبخت، برای هر گزارش در قالب برنامه همگاهنگی برنامه و بودجه، ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان حق‌الزحمه در نظر گرفته است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ که توسط سازمان برنامه و بودجه تدوین‌شده، اعتبارات جالبی برای این سازمان درج شده است. سازمان برنامه و بودجه مقرر کرده که در سال آینده ۶۳ گزارش درباره تبیین و تحلیل شرایط اقتصادی، اجتماعی داخلی و بین‌المللی به منظور ارائه الگوهای مناسب در تدوین برنامه‌های توسعه، تهیه کند.

حق‌الزحمه تهیه هر یک از این گزارش‌ها ۷۵ میلیون تومان لحاظ شده است، به عبارت دیگر مجموع این ۶۳ گزارش ۴.۷ میلیارد تومان خرج بر دست بودجه کشور می‌گذارد.
سازمان برنامه و بودجه برای تدوین هر گزارش درباره راهبری امور بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی در راستای برنامه‌های توسعه نیز اعتبار ۷۵ میلیون تومانی در نظر گرفته است. بر اساس لایحه بودجه، سازمان برنامه و بودجه در سال آینده ۴۲ گزارش درباره راهبری امور بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی در راستای برنامه‌های توسعه تهیه خواهد کرد که مجموع اعتبار این ۴۲ گزارش، ۳.۱ میلیارد تومان اعلام شده است.
سازمان برنامه و بودجه همچنین ۱۱ میلیارد تومان اعتبار برای هماهنگی و اجرای بودجه سالانه و ۷.۸ میلیارد تومان هم برای هماهنگی و تلفیق برنامه‌های سالانه در نظر گرفته است.
این سازمان برای ارائه هر گزارش درباره پایش تعهدات دولت و تجهیز منابع نیز ۷۹ میلیون تومان برای خودش در نظر گرفته است. مقرر شده سال آینده ۱۰۵ مورد از این گزارش‌ها تهیه شود که مجموع اعتبار لازم برای آنها ۸.۳ میلیارد تومان اعلام شده است.د
 
کد مطلب: 394078
مرجع : مشرق