تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۳
 
در برنامه پایش چه گذشت؟

افشای حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره یک شرکت پتروشیمی / اسامی متخلفان «شستا» فاش شد

Share/Save/Bookmark
 
برنامه پایش شب گذشته حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره یک شرکت پتروشیمی را افشاکرد که مرتضی لطفی مدیر عامل شستا نیز این موضوع را تائید کرد .
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مرتضی لطفی مدیر عامل شستا شب گذشته در گفگوی تلفنی با برنامه پایش گفت : بعد از فرمان نه گانه وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همه افرادی که مشمول ماده 241 قانون تجارت هستند و در دو یا چند جا عضو هیئت مدیره هستند استعفا داده اند و ماده 241 قانون تجارت کامل در شستا انجام شده است.
کیا داوود اسفندیاری مجری برنامه پایش در واکنش به صحبت های مدیر عامل شستا گفت : در حال حاضر اسامی مختلفی دارم که در سایت کدال نیز موجود است و افرادی از شرکت های زیر مجموعه شما در بیش از دو جا عضو عضو هیئت مدیره هستند مانند  آقایاناسلام خسروی عضو هیئت مدیره هلدینگ تاپیکو و بورس کالا ، اسماعیل تبادار عضو هیئت مدیره پتروشیمی ابادان و استاندار کنونی استان فارس ، محسن شمس  نایب رئیس هیئت مدیره پتروشیمی مرجان و مدیر عامل و عضو هیئت مدیره پتروشیمی شیمی بافت ، محمدرضا مدیری عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی و عضو هیئت مدیره سرمایه گذاری دانایان پارس و مدیر عامل پتروشیمی زنجان چرا این افراد اکنون چند جا عضو هیئت مدیره هستند .
مرتضی لطفی مدیر عامل شستا در این ارتباط گفت : ما نمی توانیم شرکت ها را مجبور کنیم که اعضای هیئت مدیره خود را تغییر دهند ولی می توانیم اشخاص را وادار کنیم که استعفا دهند که این کار را کردیم ولی روند حذف افراد و جایگزینی برای آنها زمان بر است و باید به تایید بورس برسد .
تغییر مدیر عامل تاپیکو در راستای حذف بازنشستگان بود
لطفی در مورد وضعیت بازنشستگان شرکت های زیر مجموعه شستا با بیان اینکه اقدامات خوبی در این ارتباط صورت گرفته گفت : ما مدیر عامل هلدینگ تاپیکو ، هلدینگ دارویی و هلدینگ عمران که همگی بازنشسته بوده اند را برکنار کردیم و بطور مثال در هلدینگ تاپیکو یک جوان پر انرژی را جایگزین کردیم .
مجری برنامه در مورد وضعیت بازنشستگان شرکت های زیر مجموعه تاپیکو نیز گفت : امین بیانک مدیر عامل پتروشیمی غدیر ، مهرداد گرمسیری قائم مقام پتروشیمی غدیر ، مسعود جمشیدی عضو هیئت مدیره پتروشیمی فارابی ، مسعود جبرئیلی مدیر عامل پتروشیمی آبادان اینها همگی بازنشسته هستند چرا اکنون مشغول به کار هستند ؟
لطفی در پاسخ گفت به دنبال جایگزین برای این افراد هستیم و به آنان اعلام کردیم که می توانیم بصورت 60 ساعت در ماه از ظرفیت آنها استفاده کنیم .
تایید حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران
لطفی در پاسخ به این سوال که سرنوشت انتقال دفاتر شرکت ها به تهران در چه حالی است گفت : برخی شرکت ها متاسفانه در دولت های نهم و دهم حتی سه دفتر در تهران تاسیس کردند که ما می خواهیم با کار کارشناسی دفاتر تهران این شرکت ها را تعطیل کنیم و من نیز موافقان انتقال دفاتر به محل کارخانه هستم .
در این بین مجری برنامه پایش با افشای حقوق نجومی دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران گفت :  اکنون دو عضو موظف هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران هر کدام ماهانه بیش از 17 میلیون حقوق می گیرند و در تهران شسته اند و به محل کارخانه نمی روند چرا وضعیت اینگونه است.
لطفی در واکنش به این گفته های مجری برنامه پایش با تایید دریافتی و دور کاری این دو عضو هیئت مدیره گفت : مدیر عامل این شرکت مقیم خوزستان است و دریافتی اش کم است اما در حال تغییر دو عضو هیئت مدیره پتروشیمی فن آوران هستیم و به زودی این افراد برکنار می شوند و وضعیت حقوقی آنها را بررسی می کنیم .


د
کد مطلب: 394364
مرجع : مشرق