تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸
 

20 هزار حمله سایبری به سایت وزارت خارجه عراق در یک روز

Share/Save/Bookmark
سخنگوی وزارت خارجه عراق روز شنبه اعلام کرد سایت رسمی وزارت خارجه عراق در معرض حملات سایبری قرار گرفته و تنها در یک روز بیش از 20 هزار بار به این سایت حمله سایبری شده است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: 'احمد محجوب' با انتشار بیانیه ای اعلام کرده است که سایت رسمی وزارت خارجه عراق به طور مرتب در معرض حملات سایبری از سوی برخی طرف های شناخته شده قرار دارد، که تنها در یک روز تعداد این حملات به 20 هزار و 450 مورد رسید.
وی اضافه کرده است که وزارت خارجه عراق با اتکاء به نیروهای خود تاکنون همه این حملات سایبری را خنثی کرده است.
محجوب گفت: هدف از این حملات، باج گیری از عراق است ولی نخواهد توانست ما را از ادامه فعالیت خود در پیشبرد سیاست های دولت در راستای حفظ وحدت و حاکمیت ملی و حمایت کامل از تمامی نیروهای مسلح عراق، باز دارد.
احمد محجوب به ماهیت عاملان این حملات سایبری و علت حمله سایبری ویژه به سایت وزارت خارجه عراق جدا از دیگر سایت های وزارتخانه های عراق اشاره نکرده است.
سایت وزارت خارجه عراق پیش از این نیز برای اولین بار در اکتبر 2016 در معرض حمله سایبری قرار گرفت و تعدادی از هکرها که در آن موقع اعلام شد از عربستان سعودی هستند، اقدام به جایگزین کردن شعار رسمی رژیم سعودی بر روی سایت وزارت خارجه عراق کردند.
هکرهای سعودی همچنین با زبان تهدید نوشته بودند که 'ای بردگان شیطان و ایران، شما را در هر کجا که باشید هدف قرار می دهیم.'
حمله سایبری 2016 در پی موضع شدید وزارت خارجه عراق علیه 'عادل الجبیر' وزیر خارجه عربستان که به الحشد الشعبی تهمت تروریست بودن زده بود، صورت گرفت.
وزارت خارجه عراق در آن موقع با محکومیت اظهارات الجبیر تاکید کرد که الحشد الشعبی یک نیروی مسلح رسمی و قانونی است که زیر نظر مستقیم نخست وزیر عراق قرار دارد.د
کد مطلب: 394704
مرجع : ایرنا