تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
 
در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح شد:

«سیا» پشت صحنه اغتشاشات اخیر

Share/Save/Bookmark
سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: در جلسه غیرعلنی امروز بحث شد که برخی سرویس‌های جاسوسی به ویژه آمریکا پشت صحنه اغتشاشات اخیر بودند و در این حوادث نقش داشتند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بهروز نعمتی در یک نشست خبری پس از جلسه غیرعلنی مجلس اظهار کرد: این جلسه مشورتی با حضور وزرای اطلاعات و کشور، سردار سلامی معاون سپاه پاسداران، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و علی عسگری رئیس صداوسیما برگزار شد. وی افزود: در این جلسه در رابطه با ابعاد مختلف اغتشاشات در هفته گذشته بحث و تبادل نظر شد که در این رابطه گزارشاتی ارائه شد. به گزارش فارس، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه این اتفاقات اخیر بعضاً پیش‌بینی نشده بود و در همین راستا برخی سرویس‌های جاسوسی به‌ویژه سرویس جاسوسی آمریکا پشت صحنه آن بود، از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفت. نعمتی بر همین اساساً اضافه کرد: در خصوص فیلتر تلگرام هم با توجه به اینکه شورای عالی امنیت ملی دستور این فیلتر را داده بود مقرر شد با تمهیدات لازم و با هماهنگی وزارت ارتباطات رفع فیلتر شود که رفع آن بستگی به تعهدات الزام‌آوری دارد که تلگرام باید به جمهوری اسلامی ایران بدهد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس اضافه کرد: در این جلسه از وزارت ارتباطات خواسته شد که تعهدات الزام آور تلگرام برای رفع فیلتر در ایران را به طور جدی پیگیری کند.
نعمتی با بیان اینکه وزیر کشور اعداد و ارقام شفافی در رابطه با تعداد بازداشتی های ناآرامی های کشور ارائه نکرد گفت: به صورت طبیعی تعدادی بازداشت شدند که قرار شد سپاه و وزارت اطلاعات در این زمینه گزارشی را به کمیسیون امنیت ملی ارائه دهند. وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت شده در اتفاقات اخیر گفت: موضوع دانشجویان دستگیر شده در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت که قرار شد وزارت اطلاعات موضوع را پیگیری کند و در هفته آینده گزارشی از آن به کمیسیون امنیت ملی ارائه دهد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تأکید کرد: یکی از بحثهایی که در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح شد این بود که چرا صداوسیما گزارشهای شفافی از اغتشاشات اخیر به مردم منعکس نکرده تا فضا برای بعضی از سایتهای معاند فراهم شود و آقای علی عسگری نیز مواردی را مطرح کرد و قرار شد اگر قصوری در این زمینه وجود دارد مورد بسی قرار گیرد تا خدای ناکرده در آینده شاهد این موارد نباشیم. نعمتی اضافه کرد: سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه نیز به اقدامات ناجا و بسیج در کنترل ناآرامی ها اشاره کرد و براین نکته تأکید کرد که سپاه به میدان وارد نشد و عملا خیلی دخالتی نداشت. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه مقرر شد که کمیسیون های امنیت ملی و آموزش و تحقیقات پیگیری دانشجویانی که در این اغتشاشات درگیر شدند باشند و گزارشی از آن به مجلس ارائه دهند.


د
کد مطلب: 394739
مرجع : آخرین خبر