تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
 

سردار دهقان:امیدوارم به زبان مشترکی در واقعیات منطقه برسیم

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: وزیر سابق دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دستیابی به صلح و امنیت پایدار در منطقه تحقق پیدا نمی‌کند، مگر با فهم مشترک از تهدیدات و مشارکت و دستیابی به راه حل هایی که مانع از بروز و ظهور اهداف غیر مطلوب شود.

سردار حسین دهقان طی سخنانی در آغاز نشست همکاری های دفاعی و امنیتی در غرب آسیا گفت: این زمینه باید با کمترین هزینه فراهم و فضایی آماده شود که در صورت بروز تهدید با آن مواجهه قاطع داشته باشیم و امروز باور همه ما این است که امنیت یک امر پیوسته است.

وی افزود: باید توجه کنیم که اینگونه نیست که اگر در یک واحد سیاسی، اتفاقی افتاد تاثیری بر سایر واحدها نگذارد یا اگر آن واحد بخواهد امنیتی را برای خود حفظ کند به قیمت زیر سوال بردن امنیت دیگران باشد و یک فضای فرسایشی که خود موجب ناامنی است برای ایجاد مسابقه تسلیحاتی فراهم آورد.

دهقان تاکید کرد: پس باید دقت کنیم و با رصد تمامی فعالیت ها و شناسایی دقیق فضا و نیز توجه به وضعیت کشورهایی که حاکمیت قوی ندارند فضایی برای امنیت و ثبات به وجود آوریم تا ملتها بتوانند به سطح بالایی از آرامش و امنیت دست پیدا کنند.

وزیر سابق دفاع اظهار امیدواری کرد: امیدوارم به زبانی مشترک و دستیابی به فهمی واحد از واقعیت های منطقه برسیم و این کنفرانس مقدمه ای برای بهتر شدن وضعیت منطقه شود.


د
کد مطلب: 394796
مرجع : ایسنا