تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
 
آیت‌الله حسینی‌بوشهری:

فضای مجازی زندگی افراد مختلف را ویران کرده است

Share/Save/Bookmark
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه گفت: امروزه فضای مجازی زندگی افراد مختلف را ویران کرده است و یک طلبه علوم دینی، باید از کاربردهای منفی فضای مجازی که ذهن او را تخریب می‌کند، دوری کند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری امروز در دیدار جمعی از طلاب دزفول با اشاره به اهمیت دوران طلبگی و لزوم استفاده بهینه از این ایام اظهار کرد: طلاب مباحثه و حضور در درس را جدی بگیرند و نگذارند که این سنت‌های اصیل حوزوی کمرنگ شود.

وی طبق حدیثی از امام علی (ع) تأکید کرد: طلبه باید در درس و بحث جدی باشد و در کلاس درس روح پرسشگری داشته باشد چراکه اگر کسی فقط به حضور در کلاس اکتفا کند و ساکت بنشیند در آینده نمی‌تواند موفق باشد.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، با اشاره به لزوم دوری از سستی و تنبلی در امر طلبگی خاطرنشان کرد: طلبه‌ای موفق می‌شود که پرکار و کوشا باشد، افراد تنبل و سست و بی‌حال به جایی نمی‌رسد.

وی با اشاره به لزوم استفاده از اوقات عمر در مسیر کسب معارف اهل بیت (ع) افزود: لزومی ندارد یک طلبه تا پاسی از شب به دیدن مسابقات مختلف ورزشی بپردازد، متأسفانه امروزه فضای مجازی زندگی افراد مختلف را ویران کرده است و یک طلبه علوم دینی، باید از کاربردهای منفی فضای مجازی که ذهن او را تخریب می‌کند، دوری کند.

امام جمعه قم با اشاره به اهمیت متخلق شدن به اخلاق اسلامی برای همه افراد به ویژه طلاب جوان تأکید کرد: طلبه‌ای که به اخلاق اسلامی متخلق نشده باشد، نمی‌تواند خود را سرباز امام زمان (عج) بداند و بدون توجه به معنویات و احکام دینی کسی در امر طلبگی موفق نمی‌شود.

حسینی‌بوشهری با بیان اینکه امروز طلبه و روحانی مورد سؤال مردم هستند افزود: طلبه باید احکام و مسائل اولیه دینی که مردم به آن نیاز دارند را در همان سال‌های اولیه طلبگی بیاموزد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به سابقه درخشان حوزه و روحانیت از گذشته تا به حال گفت: شما طلاب باید افتخار کنید که به این راه نورانی و پربرکت آمده‌اید، چراکه سلسله روحانیت و حوزه‌های علمیه به امام معصوم (ع) می‌رسد و این مایه افتخار همه ماست.د
کد مطلب: 394861
مرجع : فارس