تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
 

فتنه امارات در تونس

Share/Save/Bookmark
یک مبلغ تونسی مشهور از نقش امارات در اعتراضات این کشور پرده برداشت.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: به گزارش القدس العربی، بشیر بن حسن علی مبلغ تونسی مشهور امارات را به دست داشتن در اعتراضاتی که این کشور شاهد آن است، متهم کرد.

وی در صفحه خود بر روی فیسبوک خطاب به مردم تونس نوشت: امارات از طریق نمایندگان خود به تخریب کشور ما دل بسته است، بنابراین شما فرصت را از این کشور بگیرید.

این مبلغ تونسی گفت: در ویدئو‌های اعتراض دیدیم که به خداوند ناسزا گفته می‌شود و سخنان ناپسند برزبان آورده می‌شود، بنابراین روشن است که عامل تحریک اعتراضات، جبهه و پروژه تخریب است که فاقد اخلاق هستند.

وی افزود که ما در تظاهرات‌ها در جهان متمدن شاهد تخریب و غارت نیستیم، بلکه در این تظاهرات صداها و پلاکاردهایی که خواهان تغییر هستند، دیده می‌شود.

برخی از شهرها و مناطق تونس صحنه تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به تصمیم دولت این کشور مبنی بر افزایش بهای برخی از کالاها همزمان با سال جدید میلادی است.

تونسی‌ها سال جدید میلادی را با افزایش قیمت سوخت و دارو آغاز کردند و اکنون در انتظار افزایش قیمت مسکن و خودرو به دلیل افزایش مالیات بر ارزش افزوده هستند. در پی درگیری‌ها در تونس تاکنون یک تن کشته شده است.


د
کد مطلب: 394872
مرجع : تسنیم