تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
 
بروجردی:

برخی کشورها با شیطنت به دنبال برهم زدن برجام هستند

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر تجدیدنظر در مفاد برجام و مذاکره با ایران درباره فعالیت‌های موشکی، گفت: غربی‌ها و همه آنهایی که متحدان غربی‌ها هستند، باید بدانند که ایران در موضوع موشکی هیچ مذاکره‌ای با هیچ کشوری انجام نمی‌دهد.

وی با تأکید بر اینکه ایران فعالیت‌های موشکی خود را براساس دکترین دفاعی پیش می‌برد، اظهار داشت: اظهارنظر درباره فعالیت‌ موشکی ایران، دخالت در امور داخلی محسوب می‌شود و ما حق دادخواهی به مجامع بین‌المللی را برای خود محفوظ می‌دانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده که فعالیت‌های موشکی‌اش در راستای دفاع از تمامیت ارضی است و هیچ‌گونه تهدیدی برای کشورهای منطقه و دیگر کشورها محسوب نمی‌شود.

بروجردی با اشاره به فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر حرام دانستن استفاده از فناوری هسته‌ای و موشکی با کاربرد بمب اتم، اظهار داشت: اصلا استفاده و تحقیق درباره بمب هسته‌ای در دستورکار دکترین نظامی جمهوری اسلامی ایران قرار ندارد، ما این مسئله را به‌‌طور مکرر در مجامع بین‌المللی مطرح کرده‌ایم.

وی اضافه کرد: مقامات برخی کشورها با شیطنت و زیاده‌خواهی به دنبال برهم زدن برجام هستند و می‌خواهند برنامه صلح‌آمیز موشکی ایران را دستاویزی برای شیطنت‌‌های خود قرار دهند، اما ایران همواره هوشیارانه عمل می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: کشورهایی که قصد کارشکنی در روند اجرای برجام را دارند، بدانند که راه برای بازگشت فوری ایران به ماقبل برجام باز است و ما نیز قطعا ابتکار عمل را مانند گذشته در دست خواهیم گرفت.


د
کد مطلب: 395233
مرجع : تسنیم