تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۰
 

مستند جنجالی خارج از دید بازهم از کنداکتور صداوسیما حذف شد/ همزمانی سخنرانی روحانی با «خارج از دید»، موجب پایان اجباری این مستند در شبکه سه ش

Share/Save/Bookmark
مستند جنجالی خارج از دید بازهم از کنداکتور صداوسیما حذف شد/ همزمانی سخنرانی روحانی با «خارج از دید»، موجب پایان اجباری این مستند در شبکه سه ش
 
همزمانی پخش مستند خارج از دید با سخنرانی حسن روحانی در شبکه اول، موجب شد تا بار دیگر این مستند از کنداکتور سیما حذف شود و قبل از پخش دو قسمت باقی‌مانده، به یک باره به پایان رسد!
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مجموعه‌ی ده قسمتی «خارج از دید» که این ‌شب‌ها بعد از وقفه ای چند روزه مجدد از شبکه سه سیما به روی آنتن می‌رفت، درست یک روز پیش از حضور روحانی در صداوسیما و قبل از پخش دو قسمت باقی‌مانده، به یک باره به پایان رسید!
 
حسن روحانی رییس جمهور دولت امشب (دوشنبه دوم بهمن) پس از بخش خبری ساعت 21 شبکه یک سیما به صورت مستقیم با مردم صحبت می‌کند. رضا رشیدپور مجری تلویزیون که این روزها برنامه «حالا خورشید» را در حال پخش از شبکه سه دارد، قرار است نقش مجری این برنامه را برعهده گیرد.
 
از سوی دیگر قرار بود درهمان ساعات از شبکه سه سیما نهمین قسمت از مجموعه خارج از دید که به وقایع بعد از انتخابات سال 88 مانند اهانت به پرچم امام حسین (علیه السلام)، پاره کردن عکس امام خمینی و همچنین 9 دی بپردازد. با این وجود بر اساس تصمیم مدیران، شب گذشته این مجموعه به یک باره به پایان کشیده شد و مدام در زیرنویس این مجموعه پیغامی نمایش داده شد که هشتمین قسمت، آخرین بخش از این مستند خواهد بود.
 
به نظر می رسد تصمیم مدیران برای جلوگیری از پخش این مستند بی ارتباط با برنامه امشب رئیس دولت نیست. به موجب همزمانی پخش نهمین قسمت خارج از دید با سخنرانی روحانی، امکان ایجاد نسبت «این همانی» میان برخی از سخنان روحانی با برخی از مطالب این مستند انتقادی وجود اشت. مسئولین برای جلوگیری از این اتفاق در نگاه مخاطبین به حذف این مستند از کنداکتور سیما اقدام کردند و همزمانی این دوبرنامه باعث شد تا تیغ سانسور بر سر مستند خارج از دید قرار گیرد و منجر به پایان رسیدن این مجموعه گردد.
 
شب گذشته نیز تیم عوامل این مجموعه نسبت به این تصمیم صداوسیما در پیامی اعلام کرد که بدون اطلاع به سازندگان این مستند، خارج از دید از سوی مدیران سیما به ایستگاه آخر کشانده شد. همچنین در این پیام از حذف و کوتاه کردن قسمت های این مستند خبر داده شده بود.
 
به نظر می رسد در نظر برخی از همفکران حسن روحانی، نقد نسبت به معصومان آزاد بوده ولی نسبت به غیرمعصومان ممنوع می باشد.

م

 
کد مطلب: 395236
مرجع : رجانیوز