تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
 

"جورج سوروس" برای توقف برگزیت دست به کار شد

Share/Save/Bookmark
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رئیس کمپین سیاسی "بهترین برای بریتانیا" اعلام کرد جورج سوروس، میلیاردر آمریکایی از طریق موسساتش ۴۰۰ هزار پوند به این کمپین که به دنبال توقف بریگزیت است، کمک مالی کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مارک مالوک- براون، رئیس کمپین سیاسی "بهترین برای بریتانیا" که یکی از دیپلمات‌های سابق انگلیس نیز محسوب می‌شود، گفت: موسسات جورج سوروس به همراه تعدادی دیگر از اهداکنندگان بزرگ، کمک مالی چشمگیری را به فعالیت‌های ما کرده‌اند.

وی که پیشتر در سمت‌های ارشدی در سازمان ملل و وزارت امور خارجه انگلیس فعالیت کرده، در بیانیه‌ای گفت: در حقیقت جورج سوروس از طریق موسساتش ۴۰۰ هزار پوند کمک مالی به کمپین ما کرده است.

کمپین بهترین برای بریتانیا قصد دارد تا بریگزیت را متوقف کرده و برگزاری مجدد رفراندوم سال ۲۰۱۶ میلادی درخصوص عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را تضمین کند.

مخالفان بریگزیت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را بزرگترین اشتباه در تاریخ بریتانیا از زمان بعد از جنگ جهانی دوم می‌دانند و نگرانند این اقدام نفوذ سیاسی و مالی باقی مانده انگلیس را متزلزل کند.

اما طرفداران بریگزیت معتقدند که این اقدام انگلیس را از یک آزمون تحت کنترل آلمان در وحدت اروپا آزاد میکند و اجازه می‌دهد اقتصاد انگلیس نهایتا رشد کند.

در رفراندوم سال ۲۰۱۶ میلادی ۵۱.۹ درصد و یا ۱۷.۴ میلیون تن از مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا رأی دادند در حالی که ۴۸.۱ درصد برابر یا ۱۶.۱ میلیون تن از مردم این کشور به ماندن در اتحادیه اروپا رأی دادند.

اگرچه مخالفان بریگزیت خواستار برگزاری یک رفراندوم مجدد هستند اما ترزا می، نخست وزیر انگلیس گفت: لندن ۲۹ مارس ۲۰۱۹ میلادی از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد و برگزاری مجدد رفراندوم صورت نخواهد گرفت.

مالوک- براون گفت: ما فکر می‌کنیم مردم انگلیس مستحق این هستند تا حرف آخر را در رابطه با توافق بریگزیت بزنند و معتقدند که این کشور یک خطای خطرناک را مرتکب شده است.

وی افزود: این یک تلاش دموکراتیک و وطن‌پرستانه برای بهبود آینده‌مان است و از حمایت تلاش‌های‌مان از سراسر جهان استقبال کنیم.د
کد مطلب: 396139
مرجع : ایسنا